Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Фінансове планування на підприємствах в сучасних умовах

Фінансове планування на підприємствах в сучасних умовах

Назва:
Фінансове планування на підприємствах в сучасних умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,57 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Фінансове планування на підприємствах в сучасних умовах


Динамічний розвиток ринкових відносин в Україні, прагнення побудови відкритої економічної моделі національної економіки, інтеграція у світові процеси глобалізації висувають нові вимоги і формують відмінні від існуючих стандарти діяльності вітчизняних суб’єктів господарювання. Перегляду підлягають методи управління фінансами підприємств, методи фінансового планування, фінансова стратегія розвитку підприємства.
Суттєвий внесок у з’ясування проблем фінансового планування на підприємствах внесли такі вітчизняні і російські вчені: І.Т. Балабанов, О.Г. Біла, М.Д. Білик, І.А. Бланк, А.В. Гриньов, А.М. Ковалева, О.О. Орлов, Г.О. Партин та ін. Значний науковий інтерес для осмислення проблем фінансового планування представляють праці західних науковців: Э. Гринолла, Є. Брігхема, Р.С. Каплана, Д.П. Нортона.
У радянській економіці більшість підприємств і організацій застосовували централізований підхід до планування і прогнозування. Плани підприємств визначалися завданнями галузевих міністерств і були громіздкими, їх було важко застосовувати на практиці. У ринковій економіці планування на підприємствах є внутрішньофірмовим, тобто не носить елементів директивності. Основна мета внутрішньофірмового фінансового планування – забезпечення оптимальних можливостей для успішної господарської діяльності, одержання необхідних для цього засобів і в кінцевому підсумку – досягнення прибутковості підприємства [1, с. 155].
Реформування фінансового планування діяльності підприємств відповідно до ринкових умов господарювання розпочалося із законодавчого закріплення у 1991 році норми про самостійність планування підприємствами своєї діяльності та перспективи розвитку [2]. На державних підприємствах фінансове планування відроджено Наказом Міністерства економіки України від 25.12.2000 р. №277 “ Про затвердження Положення про порядок складання річного фінансового плану державним підприємством”[3]. Наказ Міністерства економіки України від 25.12.2000р. №277 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 27.05.2003р. № 137 [4], згідно якого була введена нова форма фінансового плану, яка дещо покращила попередню форму плану.
З ціллю оптимізації загальнодержавного соціально-економічного розвитку, заключним положенням (ст. 99) Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік” в редакції Закону від 20.03.2005 р. №2505- IV [5], було встановлено, що господарські організації, які контролюються державою, зобов’язані складати і виконувати річний фінансовий план, який підлягає затвердженню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. На відміну від попередніх років, складати річні фінансові плани повинні акціонерні і інші товариства, контрольний пакет акцій яких належить державі. А в цілому, відповідно до визначених документів до таких організацій віднесені: державні підприємства; акціонерні, холдингові компанії і інші суб’єкти господарювання, в статутних фондах яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі; їх дочірні підприємства.
І хоча для підприємств інших форм власності ця норма закону має рекомендаційний характер, складання фінансового плану є обов’язковим, необхідним, з метою обґрунтування надходжень і видатків, виконання зобов’язань підприємства, при обґрунтуваннях надання кредитів та бізнес-плануванні тощо. Багаторічний досвід закордонних фірм і вітчизняних підприємств свідчить, що недооцінка фінансового планування в умовах ринку, зведення його до мінімуму, ігнорування або некомпетентне здійснення призводить до великих, нічим не виправданих економічних втрат. За оцінкою економістів, через відсутність точного і системного планування і контролю своїх фінансів, компанії втрачають до п’ятої частини прибутків [6].
В теперішній час, не дивлячись на велику кількість інформації по фінансовому плануванню і збільшення кількості кваліфікованих спеціалістів, система планування діяльності на українських підприємствах не позбавлена ряду серйозних недоліків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Фінансове планування на підприємствах в сучасних умовах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок