Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Планування розвитку конкурентоспроможності підприємства

Планування розвитку конкурентоспроможності підприємства

Назва:
Планування розвитку конкурентоспроможності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,57 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Планування розвитку конкурентоспроможності підприємства


В умовах посилення конкуренції і невизначеності зовнішнього середовища в Україні керівники підприємств поставленні в положення пошуку адекватних важелів і інструментів підвищення конкурентоспроможності підприємств.
Головним завданням кожного підприємства та організації до кінця 80-х рр. було одержання прибутку. Потім пріоритети дещо змінилися. Багаторічний західний і вже напрацьований вітчизняний досвід показав в кінці ХХ ст., що прибуток не може бути прийнятий в якості стратегічної цілі діяльності підприємства й критерію ефективності виробництва [1].
Конкурентоспроможність є одним з головних факторів здатності витримувати конкуренцію по задоволенню потреб в порівнянні з аналогічними об'єктами [2]. Об'єкт проявляє свою конкурентоспроможність на конкретному ринку або в конкретній групі споживачів, що є частиною стратегічного сегмента ринку.
Критеріями конкурентоспроможності є конкурентні переваги. Їхня наявність і реалізація забезпечують економічну перевагу підприємства над конкурентами. Конкурентоспроможність підприємства виступає властивістю господарюючих суб'єктів і припускає наявність і реалізацію конкурентних переваг. Іншими словами, це відносна характеристика відмінності даного підприємства від конкурентних підприємств у ступені задоволення своїми товарами й послугами конкретних потреб і в ефективності виробничої діяльності.
Розглянемо генезис розвитку підприємства - планові завдання й стан підприємства в міру його розвитку. На першому етапі перед підприємством, що діє в умовах ринку, ставиться завдання виживання, тобто окупності витрат і досягнення певного рівня платоспроможності. Реалізується в екстреному порядку вже зроблена продукція, проводяться маркетингові дослідження в повному або вкороченому варіанті (аналіз ринку й методів просуванні товарів і послуг на ринки, асортиментна й цінова політика й ін.).
Після цього, природно, ставиться завдання досягнення прибутковості й певного рівня рентабельності. До маркетингових заходів додаються економічний аналіз витрат на виробництво, аналіз собівартості та ціноутворення й підвищенню продуктивності праці.
Вирішивши поточні завдання, підприємство ставить перед собою завдання іншого рівня. Насамперед визначення стратегічного напрямку й мети діяльності підприємства. Першим кроком моделювання бажаної ситуації для підприємства є визначення цілей.
Залежно від специфіки галузі, особливостей стану середовища, характеру й змісту місії в кожній організації встановлюються свої власні цілі. Наприклад, може бути використана наступна класифікація цілей по функціональних областях: ринкові цілі, виробничі цілі, організаційні цілі, фінансові цілі. Після того як визначені основні цілі, якими підприємство керується на даному етапі, необхідно перейти до формулювання цілей маркетингу в ній. Сюди ставиться визначення цільового ринку, цільових сегментів і цільових груп клієнтів, на які орієнтується підприємсто.
Наступним кроком є відповідність прийнятої організаційної структури, використовуваних методів і принципів планування, організації виробництва, мотивації персоналу, контролю й управління підприємства в цілому і його структурних підрозділах прийнятим цілям і стратегічній концепції розвитку підприємства. Тобто, необхідно з'ясувати, яким чином прийнятий стратегічний напрямок реалізується в тактичному плануванні й операційному керуванні.
Проаналізувавши основні характеристики стану підприємства в міру його розвитку й існуючі підходи до оцінки й підвищення його конкурентоспроможності, можна викласти основні принципи формування конкурентоспроможності підприємства.
1. Необхідно виділити різні складові конкурентоспроможності залежно від рівня планування.
2. На оперативному рівні планування формування конкурентоспроможності підприємства забезпечується конкурентоспроможністю продукції, рівнем управління, забезпеченням персоналу та соціальний розвиток. Оцінка може бути здійснена на основі відомих методів - експертного, інтегрального й т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Планування розвитку конкурентоспроможності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок