Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Організаційно-економічне управління технічним розвитком підприємства

Організаційно-економічне управління технічним розвитком підприємства

Назва:
Організаційно-економічне управління технічним розвитком підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,35 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Організаційно-економічне управління технічним розвитком підприємства


Фундаментальною базою технічного розвитку будь-якого підприємства стають усі пріоритетні напрямки науково-технічного прогресу. Технічний розвиток відображає про-цес формування та вдосконалення техніко-технологічної бази підприємства, що має бути постійно зорієнтованим на кінцеві результати його виробничо-господарської, комерційної чи іншої діяльності.
Технічний розвиток як об’єкт організаційно-економічного управління охоплює різноманітні форми, які мають відображати відповідні стадії процесу розвитку виробничого потенціалу і забезпечувати просте та розширене відтворення основних фондів підприємства. Із сукупності форм технічного розвитку доцільно виокремлювати такі, що характеризують, з одного боку, підтримування техніко-техно-логічної бази підприємства, а з іншого — її безпосередній розвиток через удосконалення й нарощування виробництва (рис. 10.2).
Рис. 10.2. Форми технічного розвитку підприємства.
Оцінку технічного рівня різногалузевих підприємств треба провадити періодично (один раз на кілька років) у процесі аналізу та узагальнення певної системи показників, які відбивають ступінь технічної оснащеності праці персоналу, рівень прогресивності застосовуваної технології, технічний рівень виробничого устаткування, рівень механізації та автоматизації основного й допоміжного вироб-ництва. Найбільш важливі й типові для всіх підприємств (незалежно від галузевої належності) показники наведено в табл. 10.2.
Таблиця 10.2
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ТЕХНІЧНОГО РІВНЯ ПІДПРИЄМСТВА
Ознаки групування
показників | Показники
Ступінь технічної
оснащеності праці | Фондоозброєність праці
Енергоозброєність праці
Рівень
прогресивності
технології | Структура технологічних процесів за трудомісткістю
Частка нових технологій за обсягом або трудомісткістю продукції
Середній вік застосовуваних технологічних процесів
Коефіцієнт використання сировини і матеріалів
Технічний рівень устаткування | Продуктивність (потужність)
Надійність, довговічність
Питома металомісткість
Середній строк експлуатації
Частка прогресивних видів у загальній кількості
Частка технічно та економічно застарілого в загальному парку
Рівень механізації
та автоматизації
виробництва | Ступінь охоплення робітників механізованого працею
Частка обсягу продукції, що виробляється за допомогою автоматизованих засобів праці
Об’єктивність такої оцінки можна забезпечити лише за умови не тільки методично правильного обчислення відповідних показників, а й порівняння їхньої динаміки на даному підприємстві за кілька років, а також порівняння з досягнутим рівнем на інших споріднених підприємствах. Для поглибленої аналітичної оцінки рівня технічного розвитку підприємства, необхідність у проведенні якої, як правило, виникає за розробки спеціальної перспективної програми, треба застосовувати також інші показники, включаючи ті з них, що характеризують галузеві особливості виробництва, а саме:
механоозброєність праці (відношення середньорічної вартості машин та устаткування до кількості робітників у найбільшій зміні);
коефіцієнт фізичного спрацювання устаткування;
коефіцієнт технологічної оснащеності виробництва (кількість застосовуваних пристроїв, оснастки та інструментів у розрахунку на одну оригінальну деталь кінцевого виробу);
рівень утилізації відходів виробництва;
рівень забруднення природного середовища;
частка екологічно чистої продукції.
У зв’язку з визначальним впливом на результати господарської діяльності технічного розвитку, а також у зв’язку з його багатоспрямованістю і великою складністю важ-ливе практичне значення має постійно здійснювана та збалансована за всіма елементами система економічного управління цим процесом на підприємстві. Процес економічного управління технічним розвитком підприємства зазвичай включає такі основні етапи:
? установлення цілей — визначення, ранжирування, виокремлення пріоритетів;
? підготовчий — аналіз виробничих умов, підготовка прогнозної інформації;
? варіантний вибір рішень — розробка, вибір критерію та оцінка ефективності можливих варіантів;
? програмування (планування) робіт — узгодження вибраних і прийнятих рішень, їхнє інтегрування в єдиний комплекс заходів у межах програми технічного розвитку підприємства на найближчу та віддалену перспективу;
? супроводження реалізації програми — контроль за виконанням передбачених програмою заходів, проведення необхідного коригування програми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організаційно-економічне управління технічним розвитком підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок