Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Права користування природними ресурсами та майном як складові нематеріальних активів

Загрузка...

Права користування природними ресурсами та майном як складові нематеріальних активів

Назва:
Права користування природними ресурсами та майном як складові нематеріальних активів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Права користування природними ресурсами та майном як складові нематеріальних активів


Питання бухгалтерського обліку та оподаткування операцій з нематеріальними активами наразі є досить популярним. Проте більшість публікацій стосується таких складових нематеріальних активів як об’єкти прав інтелектуальної власності.
На нашу думку такі групи нематеріальних активів як права користування природними ресурсами та права користування майном заслуговують не меншої уваги.
Вважаємо, що є необхіднім детальніше з’ясувати, ніж це визначено в Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 8 „Нематеріальні активи” (далі П(с)БО, склад цих двох груп та сутність кожного об’єкту нематеріальних активів який входить до їх складу [1].
Відповідно до П(с)БО 8 до прав користування природними ресурсами належать права користування надрами, іншими ресурсами природного середовища, геологічною та іншою інформацією про природне середовище тощо. На нашу думку дане визначення може бути дещо розширене на основі відповідної законодавчої бази (Земельний кодекс України, Кодекс України про надра, Водний кодекс України тощо):
- право користування надрами включають право на геологічне вивчення; видобування корисних копалин; геологічне вивчення нафтогазоносних надр; будівництво та експлуатація підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних і супутніх вод; створення геологічних територій та об'єктів, що мають важливе наукове, культурне, рекреаційно-оздоровче значення, тощо;
- право користування водними, лісними та біологічними ресурсами включають право користування для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей, проведення науково-дослідних робіт, право на полювання, рибальство тощо;
- право користування геологічною, геоморфологічною та іншою інформацією включають право на користування зафіксованих даних геологічного, геофізичного, геохімічного, аерокосмічного, економічного змісту, що характеризують будову надр, наявні в них корисні копалини, умови розробки родовищ, інші якісні і кількісні параметри та особливості надр і отримані за результатами геологорозвідувальних, геолого-екологічних, науково-дослідних, експлуатаційних та інших робіт.
Автор не погоджується з думкою певних авторів [2] стосовно включення до прав користування природними ресурсами права на користування землею, оскільки за п.5 П(с)БО 8 право користування земельною ділянкою включено до права користування майном. Аналіз нормативно-законодавчих актів показав, що поняття земельна ділянка і земля тотожні.
Група прав користування майном включає: право користування земельною ділянкою, крім права постійного користування земельною ділянкою, відповідно до земельного законодавства; право користування будівлею; право на оренду приміщень тощо.
Ми погоджуємося з твердженням Польової Т.В. [3], що до права користування земельною ділянкою слід включати саме право земельного сервітуту, а не право оренди земельної ділянки. Оскільки відповідно до Земельного кодексу України [4] право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). А право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності, тобто для бухгалтерського обліку це звичайна операція оренди, облік якої слід вести відповідно до вимог П(с)БО 14 „Оренда”. Отже до групи прав користування земельною ділянкою слід віднести права на право проходу та проїзду на велосипеді; право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху; право прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій; право прокладати на свою земельну ділянку водопровід із чужої природної водойми або через чужу земельну ділянку; право відводу води зі своєї земельної ділянки на сусідню або через сусідню земельну ділянку; право забору води з природної водойми, розташованої на сусідній земельній ділянці, та право проходу до природної водойми; право поїти свою худобу із природної водойми, розташованої на сусідній земельній ділянці, та право прогону худоби до природної водойми; право прогону худоби по наявному шляху; право встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою ремонту будівель та споруд; інші земельні сервітути.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Права користування природними ресурсами та майном як складові нематеріальних активів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок