Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Плата (податок) за землю

Плата (податок) за землю

Назва:
Плата (податок) за землю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Плата (податок) за землю


Відповідно до Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю є прямим податком на володіння землею та її використання, що стягується у вигляді земельного податку або орендної плати, яка визначається відповідно до грошової оцінки земель. При цьому грошова оцінка земельних ділянок здійснюється Державним комітетом України із земельних ресурсів згідно з методикою, розробленою Кабінетом Міністрів України.
Плата за земельні ділянки, грошова оцінка яких не встановлена, визначається залежно від площі таких угідь та існуючих ставок податку.
Ставки земельного податку, порядок його нарахування і сплати встановлюються в законодавчому порядку.
Земельний податок нараховують і сплачують власники землі та землекористувачі, за винятком орендарів. За земельні ділянки, надані в оренду, сплачується орендна плата.
Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або у користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Суб'єктом плати (платником) податку за землю є її власник або землекористувач, яким може бути як юридична, так і фізична особа.
Плата за землю визначається залежно від якості й місцезнаходження земельної ділянки, її грошової оцінки і встановлених ставок податку.
Грошова оцінка земельної ділянки щорічно станом на 1 січня нового року уточнюється на коефіцієнт індексації, прийнятий у Законі України "Про державний бюджет України" на відповідний рік.
Середні ставки податку встановлюються Верховною Радою України в законодавчому порядку за угіддями виходячи з призначення їх використання — за землями сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення та землями, які входять до складу населених пунктів.
Так, за землі сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення, які мають вартісну оцінку, ставки податку встановлені у
відсотках від їх вартісної оцінки. Ці ставки за видами угідь наведені в табл. 4.11.
Якщо грошова оцінка земельних ділянок у населених пунктах не визначена, то встановлюються середні ставки земельного податку з одиниці площі залежно від чисельності населення в населених пунктах, до складу яких входить земельна ділянка. Разом з тим, якщо землі входять до складу обласних центрів, міст Києва, Сімферополя, Севастополя і міст обласного підпорядкування, то встановлені середні ставки податку з одиниці площі збільшуються на коефіцієнт від 1,2 до 3,0 залежно від чисельності населення у відповідному населеному пункті. Середні ставки податку з одиниці площі земельних угідь і коефіцієнти їх збільшення наведені в табл. 4.12.
Встановлені середні ставки податку з одиниці площі застосовуються з обліком коефіцієнтів індексації, визначених Законом України “Про Державний бюджет України” на відповідний рік. На 2003 / 2004 р. цей коефіцієнт становить 3,03.
У населених пунктах, що визначені Кабінетом Міністрів України як курортні, до ставок земельного податку, встановлених з одиниці площі, так само застосовуються відповідні коефіцієнти.
Встановлені середні ставки земельного податку на земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють і затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради з земель виходячи з їх функціонального використання і місцезнаходження. Проте верхня межа ставки не повинна перевищувати її середню величину більш як удвічі з урахуванням встановлених коефіцієнтів їх збільшення.
Податок на земельні ділянки, зайняті житловим фондом, кооперативними автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, гаражно-будівельними, дачно-будівельними кооперативами, індивідуальними гаражами і дачами громадян, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного і лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими і господарськими будівлями і спорудами, стягується в розмірі 3 % суми земельного податку, нарахованого за ставками для земель населених пунктів.
Податок на земельні ділянки, виділені для підприємств промисловості, транспорту, зв'язку та іншого призначення, стягується в розмірі 5 % грошової оцінки одиниці площі за областями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Плата (податок) за землю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок