Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Положення рівноваги споживача. Загальна умова рівноваги споживача

Загрузка...

Положення рівноваги споживача. Загальна умова рівноваги споживача

Назва:
Положення рівноваги споживача. Загальна умова рівноваги споживача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,06 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Положення рівноваги споживача.
Загальна умова рівноваги споживача


Споживач максимізує корисність при наявності певних бюджетних обмежень, тому завданням моделі поведінки споживача є пояснення того, як на його вибір впливають уподобання, доход і ціни на товари. Для наочної демонстрації процесу вибору сумістимо на одному графіку карту кривих байдужості та лінію бюджетних обмежень якогось споживача (рис. 1). як бачимо, лінія бюджетних обмежень перетинає Риву байдужості, що відповідає корисності в точках 
Рис.1. Рівновага споживача
Це означає, що доход споживача при мак-1 симальному використанні дає змогу придбати які перший, так і другий набір. Чи буде це означати, що в точках А1 і А2 споживач отримає максимальну ко- рисність, яка доступна йому при існуючих бюджетних обмеженнях? Очевидно, що ні. Адже будь-яка точка, що лежить на відрізку  буде доступна спожива- чеві і матиме корисність більшу, ніж  оскільки більш віддалена від початку координат. Максимальна корисність, яка доступна при заданому бюджеті, до-сягається тоді, коли споживається комбінація това-рів, що відповідає точці, де бюджетна лінія дотика-ється до найвіддаленішої від початку координат кривої байдужості.
Рівновага споживача відповідає такій комбінації придбаних товарів, яка максимізує корисність при; заданому бюджетному обмеженні. Як тільки спожи- вач отримує такий набір, у нього зникають стимули замінювати його на інший.
Рівновазі споживача можна дати геометричне тлумачення. Якщо рівновага досягається у точці до-тику лінії бюджетних обмеженьдо кривої байдужо-сті означає, що у точці нахил цих двох
ліній збігається (довідково: нахил кривої у будь-якій точці відповідає нахилу дотичної, проведеної до неї у цій точці). Тоді
або
Споживач, який максимізує свою корисність, ку-пуватиме два види товару таким чином, щоб їх гра-ничні корисності у розрахунку на грошову одиницю піни були рівні. Цей підхід називається еквімаржи-кальним принципом.
Рівновага споживача, при якій він придбає обидва товари, називається внутрішньою. Однак може стати-ся, що споживач буде максимізувати свою корисність, зупинившись на придбанні лише одного товару. Така рівновага називається кутовою. Наприклад, хтось із студентів вирішив обмежити споживання борошняних виробів, тоді кут нахилу кривої байдужості значно зросте, і в жодному місці лінія бюджетних обмежень не зможе бути дотичною. Рівновага буде досягатися в точці, яка відповідає максимально можливій кількос-ті котлет, що може придбати студент залежно від йо-го бюджета (рис. 2).
Рис. 2. Кутова рівновага споживача
У наведеному прикладі кутова рівновага може пе-ретворитися у внутрішню, коли ціни значно знизять-ся на пиріжки чи значно зростуть на котлети. Якщо споживач взагалі не бажатиме відмовлятися від кот-лет заради пиріжків, то крива байдужості матиме ви-гляд вертикальної прямої, і перехід від кутової рівно-ваги до внутрішньої буде взагалі неможливий.
Виключно кутовою рівновага споживача буде і то-ді, коли один з товарів є антиблагом, тобто таким, що має від'ємне значення корисності для споживача. У цьому разі зміниться сам характер кривої байдужості: замість спадної вона стане зростаючою. Наприклад, через якесь захворювання споживач взагалі не може вживати м'ясо, тоді його приваблюватиме той набір, де менше котлет, а рівновага (максимізація кориснос-ті) досягатиметься у точці, що відповідає максималь-ній кількості пиріжків, яку він може придбати, вихо-дячи з бюджету. Адже споживач ніколи добровільно не придбає антиблаго. Зауважимо, що практично ко-жен товар може перетворитися на антиблаго, коли він доступний у такій кількості, що повністю задовольняє потреби споживача. Точка, в якій споживач перестає розглядати додаткове споживання як таке, що приносить йому користь, називається точкою насичення. 
Рис.3. Рівновага споживача для ідеально комплементарних благ
Треба звернути особливу увагу на споживання товарів, що ідеально доповнюють один одного, тобто, коли ефективне споживання одного товару без певної кількості іншого взагалі неможливе (автомобілі та номерні знаки, черевики та шнурки до них тощо).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Положення рівноваги споживача. Загальна умова рівноваги споживача

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок