Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Розрахунки за виконані роботи в капітальному будівництві

Розрахунки за виконані роботи в капітальному будівництві

Назва:
Розрахунки за виконані роботи в капітальному будівництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,59 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розрахунки за виконані роботи в капітальному будівництві


Капітальне будівництво різноманітних об'єктів виробничого і невиробничого призначення на підприємствах може здійснюватися трьома способами: підрядним, господарським та змішаним.
При підрядному способі будівництва будівельно-монтажні роботи виконуються спеціалізованими будівельними організаціями на основі договорів підряду, укладених із замовниками.
При господарському способі будівництва будівельно-монтажні роботи здійснюються силами і засобами самих забудовників без залучення підрядних будівельно-монтажних спеціалізованих організацій.
Змішаним є спосіб будівництва, коли основні будівельно-монтажні роботи виконуються силами і засобами самих забудовників, а для виконання частини робіт на договірних умовах залучаються підрядні будівельно-монтажні спеціалізовані організації.
Проте незалежно від способу будівництва виконаний обсяг робіт має фінансуватись або кредитуватись установами банку виконавцю робіт за рахунок коштів замовника, передбачених на цю мету.
В основу фінансування будівництва при підрядному способі виконання робіт покладено договір підряду, що укладається між підрядником і замовником.
Договір підряду — це письмова угода між підрядником і замовником про взаємні зобов'язання з приводу виконання визначеного виду будівельних та інших робіт, з одного боку, та їх оплати — з іншого.
У договорах підряду, що укладаються між підрядником і замовником, вказуються обсяги робіт, умови і терміни їх виконання, права й обов'язки сторін, порядок розрахунків за виконувані будівельно-монтажні роботи та ін. Договір підряду укладається на будівництво нових, реконструкцію і розширення діючих об'єктів, включених у плани капітальних вкладень і в титульні списки. Виконання підрядними організаціями будівельно-монтажних робіт і фінансування їх у разі відсутності договору забороняється.
Згідно з укладеним договором замовник передає підряднику відповідно затверджену проектно-кошторисну документацію і підрядник розпочинає виконання будівельно-монтажних робіт на відповідному об'єкті, будівлі.
Підрядник зобов'язаний за договором підряду побудувати передбачений планом об'єкт відповідно до затвердженої на нього проектно-кошторисної документації, якісно й у встановлений термін. Замовник же зобов'язаний забезпечувати своєчасне фінансування будівництва згідно з виконуваними обсягами будівельно-монтажних робіт у межах їх обсягів, передбачених проектно-кошторисною документацією, а також здійснювати контроль і технічний нагляд за відповідністю обсягу, вартості та якості виконуваних робіт проектом і кошторисом.
Головною складовою фінансування і кредитування капітального будівництва є порядок оплати виконаних будівельно-монтажних робіт.
При підрядному способі будівництва розрахунки між замовником і підрядником здійснюються за договірними цінами відповідно до укладених контрактів і чинного законодавства.
Розрахунки за виконані будівельно-монтажні роботи можуть здійснюватися за будівлю, об'єкт загалом або шляхом проміжних платежів за етапи, черги, комплекси робіт, конструктивні елементи, окремі види робіт і послуг, фактичні витрати підрядника тощо.
Нині найбільш поширені є проміжні розрахунки за роботи, виконані за місяць. Такі розрахунки здійснюються в межах, що не перевищують 95 % вартості об'єкта, на підставі довідок про вартість виконаних підрядних робіт і витрат (форма № КБ-3) або Акта приймання виконаних підрядних робіт (форма № КБ-2В), що складаються підрядником і підписуються замовником.
Акт приймання виконаних підрядних робіт за формою № КБ-2В є підставою для складання Довідки про вартість виконаних підрядних робіт і витрат за формою № КБ-3.
Остаточний розрахунок з підрядником за виконані на будівництві роботи здійснюється після затвердження акта приймальної комісії про прийняття їх в експлуатацію на основі договірних цін на будівництво, що визначаються замовниками і підрядниками при укладенні контракту. При цьому остаточні розрахунки здійснюються у двотижневий термін після підписання акта на приймання завершеного будівництвом об'єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Розрахунки за виконані роботи в капітальному будівництві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок