Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Призначення та завдання бізнес-плану

Призначення та завдання бізнес-плану

Назва:
Призначення та завдання бізнес-плану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,89 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Призначення та завдання бізнес-плану”


Сьогодні ринкова система господарювання, на яку переходить Україна, характеризується певним рівнем невизначеності і ризику, проте, це постає на заваді розроблення планів підприємства, які мають працювати за умов ринкової економіки як в Україні, так і в інших країнах світу. Повернення до планування в економічних умовах для багатьох підприємств фактично відбулося примусово, що було пов’язано з необхідністю залучення коштів у вигляді інвестицій та кредитів. А серед вимог інвесторів існує вимога щодо надання підприємством кваліфікорваного плану роботи—плану ведення бізнесу, тобто бізнес-плану.
Саме бізнес-план як документ «на продаж» задуму подальшого розвитку підприємства повинен переконати інвесторів, що вкладення коштів в підприємство стане для них ефективним, а кредиторів в тому, що погашення основної суми боргу і виплата процентів по ньому відбуватиметься в зазначений термін. І разом з тим підприємство повинно запевнити їх у тому, що воно вибрало раціональну стратегію розвитку і план буде успішним, тому і заслуговує на підтримку.
Бізнес план - це поширений в ринковій економіці інструмент менеджменту, основа конкуренто маркетингової, фінансової, матеріально-технічної, кадрової політики ведення власного бізнесу.
Бізнес – план - візитна картка, за якою потенційні партнери з бізнесу оцінюють шанси на успіх підприємницької справи, це мова ведення преговорів із закордонними партнерами та майбутніми інвесторами.
Розробка бізнес-плану є обов’язковою при утворенні нових підприємств, реконструкції діючих, для обгрунтування ефективності інвестицій. Цей документ забезпечує впевненість майбутніх інвесторів у тому, що їхні інвестиції будуть прибутковими.
Нині в Україні необхідність розробки бізнес планів тісно пов’язують ефективністю приватизації підприємств. Її можна сформулювати як оптимальне співвідношення факторів виробництва. Згідно Державною програмою приватизації головною метою приватизації є зміна відносин власності на засоби виробництва для якісного відтворення та ефективного використання. У підприємництві бізнес-план замінить звичайне техніко-економічне обгрунтування будь-якого заходу, стане основним критерієм і мірою його суспільної корисності.Підприємництво – це, по суті, процес прийняття рішень, її реалізації та оцінка результатів запланованих дій. Бізнес-план становить основу для прийняття оптимальних рішень.саме це і слід вважати кожному бізнес-мену чи підприємцю щоб скласти свій бізнес-план і вдало розпочати діло.
Складанню бізнес-плану передує визначення цілей власного бізнесу загалом і бізнес-плану зокрема. При цьому визначаються ділові загальні й особисті цілі, що є основою оцінки успішного бізнес-плану як особистого успіху підприємця.
Цілі можна розглядати як бажаний стан справ. Як правило спочатку визначаються загальні цілі, потім виділяються специфічні конкретні, що визначають проміжні етапи в досягненні загальної мети.
Для входження в ринок нового підприємства йому потрібні дослідження стану самого ринку і конкретної ринкової ситуації, для того щоб обгрунтувати необхідність реконструкції діючого підприємства, останньому, крім того, слід використати об’єктивні оцінки досягнутих результатів діяльності підприємства.
Бізнес-план охоплює як зовнішні, так і внутрішні цілі. Основна зовнішня ціль полягає в тому, щоб запевнити майбутніх партнерів і кредиторів успіху справи. Головна внутрішня ціль бізнес-плану - бути основою управління підприємницькою діяльністю. Конкретні цілі розкривають зміст і особливості планових заходів, особливості самого підприємства, специфіку його діяльності.
Бізнес-план дає змогу розв'язати цілий ряд завдань, основними серед яких є :
обгрунтування економічної доцільності напрямків розвитку фірми;
розрахунок очікуваних фінансових результатів діяльності, насамперед обсягів продажу, прибутку, доходів на капітал;
визначення джерел фінансування обраної стратегії, тобто способів концентрації фінансових ресурсів;
підбір працівників, спроможних реалізувати даний план.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Призначення та завдання бізнес-плану

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок