Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Реструктуризація підприємств, її види та показники ефективності

Загрузка...

Реструктуризація підприємств, її види та показники ефективності

Назва:
Реструктуризація підприємств, її види та показники ефективності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,89 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Реструктуризація підприємств, її види та показники ефективності


У комплексі фінансово-економічних та організаційно-правових заходів з фінансового оздоровлення підприємства-боржника важливе значення має реструктуризація (реорганізація).
Реструктуризація підприємства означає здійснення організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових і технічних заходів, спрямованих на реорганізацію підприємства, зокрема шляхом його поділу з переходом боргових зобов'язань до юридичної особи, що не підлягає санації, якщо це передбачено планом санації, на зміну форм власності, управління, організаційно-правової форми, що сприятиме фінансовому оздоровленню підприємства, збільшенню обсягів випуску конкурентоспроможної продукції, підвищенню ефективності виробництва та задоволенню вимог кредиторів.
Реорганізація підприємства (його злиття з іншим, економічно стійким підприємством, приєднання до фінансово стійкого підприємства, поділ на самостійні підприємства, перетворення на підприємство іншої форми власності) здійснюється за рішенням власника його майна або уповноваженого власником органу, а також за рішенням господарського суду.
Реструктуризація державних підприємств здійснюється відповідно до рекомендацій, затверджених Міністерством економіки України.
Реструктуризація передбачає передусім аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства, який має містити оцінку загальної вартості майна підприємства, активів і пасивів його балансу, їх структуру, аналіз кредиторської і дебіторської заборгованості, прибутковості та рентабельності виробництва, а також розрахунок коефіцієнтів абсолютної ліквідності та платоспроможності, які характеризують рівень фінансового стану підприємства.
На основі даних аналізу робиться висновок щодо ліквідації підприємства через процедуру оголошення його банкрутом або реорганізації.
У разі прийняття рішення про реорганізацію підприємства розробляється проект заходів реорганізації, який має включати:*
економічне обґрунтування необхідності реструктуризації;*
пропозиції щодо методів реструктуризації;*
витрати на реструктуризацію та джерела їх покриття;*
заходи вирішення фінансових, соціальних та інших проблем, пов'язаних з реалізацією проекту реструктуризації підприємства.
Реструктуризація (реорганізація) підприємства може передбачати такі заходи:*
заміну керівника підприємства;*
відокремлення від підприємства непрофільних структурних підрозділів;*
продаж зайвих основних фондів та устаткування;*
розподіл великих підприємств на невеликі;*
часткову або повну приватизацію або часткове закриття;*
проведення процедури банкрутства та ін. Реструктуризація буває фінансова, оперативна та стратегічна. Фінансова реструктуризація передбачає зміну структури та
розмірів власного й позикового капіталу, інших пасивів підприємства. При цьому структуру пасивів можна змінювати шляхом:*
відстрочення погашення кредиторської заборгованості;*
одержання додаткових кредитів;*
списання заборгованості або її частки;*
збільшення статутного фонду;*
зниження процентної ставки із заборгованості;*
заморожування інвестиційних вкладень;*
отримання від інвесторів нових інвестицій.
Оперативна реструктуризація полягає у визначенні головних видів діяльності й розробці конкретних пропозицій, а також заходів ліквідації недоліків у господарсько-фінансовій діяльності підприємства з мінімальними витратами. Вона здійснюється в короткостроковому періоді тоді, коли підприємство підвищує платоспроможність та ліквідність за рахунок власних ресурсів при здійсненні санаційної реструктуризації. Основними шляхами такої реструктуризації можуть бути:*
скорочення чисельності працюючих;*
вдосконалення організації виробництва;*
вдосконалення управління грошовими потоками;*
економія витрат;*
виключення збиткових видів діяльності;*
підвищення контролю за якістю продукції та витрачанням фінансових ресурсів.
Стратегічна реструктуризація полягає в розробці та вжитті довгострокових заходів вдосконалення виробництва та поліпшення фінансового стану підприємства і здійснюється за рахунок залучення внутрішніх та зовнішніх джерел фінансування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Реструктуризація підприємств, її види та показники ефективності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок