Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Стратегія розвитку підприємства

Загрузка...

Стратегія розвитку підприємства

Назва:
Стратегія розвитку підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат з економіки підприємства
Стратегія розвитку підприємства


У сучасному світі відбуваються глобальні зміни в системі суспільного виробництва. Здійснюється перехід від виробниц-тва масового споживання до диверсифікованого споживання. Сучасні технології, і особливо інформація, дають можливість виробляти не-великі партії багатоваріантної продукції для задоволення різноманіт-них смаків споживачів. Необхідною умовою існування підприєм-ства стають постійні інновації та зміни. Посилюється внутрішня нестабільність функціонування організаційно-виробничих систем.
Реальність показує, що сучасні тенденції у напрямі постійних інновацій, внутрішньої гнучкості й відмови від штампів у роботі підприємства несуть у собі значний деструктивний потенціал. Постій-не оновлення підприємства генерує високу внутрішню нестабільність, звужує можливість роботи єдиною командою. Конкурентний попит є, як правило, короткостроковим, що суттєво впливає на поведінку підприємства.
Історичний огляд концепцій стратегічного менеджменту підприєм-ства свідчить про взаємозв'язок стратегії, планування й прогнозу-вання, з одного боку, та вплив механізму процесів розробки стратегії та традицій прийняття відповідних рішень на ефективність функціо-нування різноманітних підприємств — з другого боку.
Стратегія підприємства у 50-ті роки XX ст. будувалась переважно на результатах оцінювання переваг і недоліків різноманітних варі-антів поведінки. В умовах високих темпів економічного розвитку перед розробниками стратегії стоїть завдання уникнути помилок при аналізі, перш ніж виявити суттєві переваги підприємства. У 60-ті роки великого поширення набула концепція аналізу портфеля видів діяльності, що свідчило про визнання існування відповідних обмежень та ризиків для кожного виду діяльності, зокрема концепція кривої досвіду показала, що при збільшенні масштабів виробництва собівартість продукції знижується. Відповідно до погляду, що малі підприємства не зможуть витримати конкуренції з великими, част-ка ринку, яка належить підприємству, стала розглядатися як його головна перевага, тоді як найбільш привабливою рисою ринку вва-жалося його розширення.
Однак практика засвідчила, що ці підходи до розробки стратегії відповідають лише періоду економічного зростання. З кінця 70-х років зовнішні умови діяльності підприємств стали більш мінливими, їхня ефективність падає. Як наслідок робляться спроби вивести стратегію із жорстких рамок планування. Так, І. Ансофф увів у науковий обіг поняття стратегічний менеджмент, зазначивши, що у змінюваному світі не можна розділяти стратегію та оперативну діяльність, довгострокову і короткострокову перспективи, концеп-цію та її здійснення.
Стратегічний менеджмент є ефективним управлінським інстру-ментом внаслідок цілого ряду своїх особливостей, зокрема:
стратегічний менеджмент орієнтує підприємства не на сьогодення, а на перспективу. Його мета — забезпечувати постійний розвиток в умовах конкуренції;
використовуються, як правило, лише нові управлінські інструменти і технології, зорієнтовані на майбутнє;
розв'язання будь-яких управлінських завдань підприємства завжди узгоджується з вимогами стратегії розвитку;
ефективність кожної управлінської дії визначається тим, який внесок вона робить у виконання стратегії підприємства;
найбільш дійові стимули, зокрема матеріальні, мають ті співробітники, котрі роблять найбільший внесок у реалізацію мети підприємства;
головним документом, який визначає весь розвиток фірми, є стратегічний план.
В умовах перехідного періоду й економічної кризи в Україні го-ловною метою переважної більшості підприємств є адаптація до умов підвищеної динамічності зовнішнього та внутрішнього середовища. Відтак підприємствам необхідна відповідна стратегія розвитку, яка стала б основою прийняття ефективних управлінських рішень. Стра-тегічний характер вибору мети функціонування вітчизняних підпри-ємств набуває пріоритетного значення для вищого управлінського персоналу. Оскільки кожне підприємство унікальне за своїм існу-ванням, процес розробки та реалізації стратегії для кожного з них індивідуальний і залежить не лише від зовнішнього та внутрішньо-го середовища, а й від їхньої взаємодії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Стратегія розвитку підприємства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок