Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Прогнозування фінансової діяльності підприємства та планування її результативності

Прогнозування фінансової діяльності підприємства та планування її результативності

Назва:
Прогнозування фінансової діяльності підприємства та планування її результативності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,72 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
тема:
Прогнозування фінансової діяльності підприємства та планування її результативності


ПЛАНУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Необхідність регулювання результативності діяльності підприємства визначається її значною роллю у розвитку підприємства і гармонійному забезпеченні інтересів його власників, персоналу та держави.
Планування результативності діяльності підприємства можна здійснювати, використовуючи такі три головні його системи: 1) прогнозування рівня результативності діяльності підприємства та його використання; 2) поточне планування рівня результативності діяльності підприємства та його використання; 3) оперативне планування рівня результативності діяльності підприємства та його використання. Кожній із цих систем властиві свої форми реалізації.
Перша з них реалізується у вигляді розробки політики формування та ви-користання рівня результативності діяльності підприємства (політика регулю-вання результативності); період планування — до трьох років. Друга система реалізується у вигляді розроблення поточних планів з усіх головних аспектів формування й використання рівня результативності діяльності підприємства; період планування — рік. Третя система реалізується у вигляді розробки та до-ведення до виконавців бюджетів з усіх головних питань формування і вико-ристання рівня результативності діяльності підприємства; період плануван-ня — місяць, квартал.
Усі системи планування результативності діяльності підприємства взаємо-пов'язані й реалізуються у певній послідовності. Початковим етапом плану-вання є розробка політики регулювання результативності діяльності підприєм-ства, яка покликана визначати завдання і параметри поточного її планування. Поточне планування результативності діяльності підприємства, у свою чергу, створює основу для розроблення й доведення до виконавців оперативних бюджетів з усіх головних питань її формування та використання.
Система прогнозування рівня результативності діяльності підприємства (перша із зазначених вище трьох систем планування) — найскладніша у за-гальному механізмі її регулювання, її реалізація полягає у розробленні політи-ки регулювання результативності діяльності підприємства на наступні роки. Під такою політикою розуміють визначення системи довгострокових цілей формування рівня результативності діяльності підприємства у відповідності із завданнями розвитку підприємства та вибір найефективніших шляхів їх до-сягнення.
Процесу розроблення політики регулювання результативності діяльності підприємства відповідають такі послідовні етапи:—
визначення загального періоду розроблення політики формування рівня результативності діяльності підприємства;—
дослідження факторів зовнішнього середовища та ступеня їх впливу н результативність діяльності підприємства;—
визначення системи стратегічних цілей формування рівня результативності діяльності підприємства;—
конкретизація цільових показників формування рівня результатив-ності діяльності підприємства за періодами їх реалізації;—
розроблення політики формування рівня результативності діяльності підприємства;—
розроблення політики використання рівня результативності діяльності підприємства;—
розроблення системи організаційно-економічних заходів щодо забезпечення реалізації політики регулювання результативності діяльності підприємства;—
оцінка розробленої політики регулювання результативності діяльності підприємства.
Визначення загального періоду розроблення політики формування рівня результативності діяльності підприємства залежить переважно від тривалості періоду, прийнятого для формування загальної стратегії розвитку підприємства та його фінансової стратегії. Це пов'язано з тим, що політика регулювання результативності діяльності підприємства є складовою частиною цих стратегій, а тому вона не може виходити за межі періоду їх розроблення, хоч цей період може бути коротшим.
До інших умов визначення загального періоду розроблення політики формування рівня результативності діяльності підприємства можна віднести: ступінь передбачуваності розвитку економіки в цілому та кон'юнктури тих сегментів товарного і фінансового ринків, із якими пов'язана діяльність підприємства (в умовах сучасного нестабільного, а з окремих аспектів і непередбачуваного розвитку економіки країни цей період не може бути дуже тривалим і в середньому повинен визначатися у межах трьох років); галузеву приналежність підприємства; розмір підприємства; стадію його життєвого циклу тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Прогнозування фінансової діяльності підприємства та планування її результативності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок