Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Скачати: Особливості зміни розміру статутного капіталу АТ

Загрузка...

Особливості зміни розміру статутного капіталу АТ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Особливості зміни розміру статутного капіталу АТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Особливості зміни розміру статутного капіталу АТ
Зміна розміру статутного капіталу акціонерного товариства має свої особливості, зумовлені обігом акцій, і регулюється статтями 156 та 157 ЦК, Положенням про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду акціонерного товариства, за-твердженого рішенням ДКЦПФР від 08.04.98 р. №44 (у редакції рішення ДКЦПФР від 16.10.2000 р. №158).
збільшення розміру статутного капіталу АТ
Відповідно до ст. 156 ЦК акціонерне товариство за рішенням загальних зборів має право збільшити статутний капітал шляхом збільшення номі-нальної вартості акцій або їх додаткового випуску. Норма ст. 38 Закону «Про господарські товариства», за якою збільшення статутного фонду АТ не більш як на 1/3 може бути здійснено за рішенням правління, якщо це передбачено статутом, з 1 січня 2004 р. втратила чинність, ос-кільки суперечить ст. 156 ЦК. Отже, збільшення статутного капіталу – це компетенція загальних зборів акціонерів.
Джерелами збільшення розміру статутного фонду АТ можуть бути:
а) додаткові внески (вклади): будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права (у тому числі на інтелектуальну власність), грошові кошти, у тому числі в іноземній валюті;
б) реінвестиція дивідендів.
Збільшити статутний капітал можна одним із двох шляхів (способів):
а) шляхом збільшення кількості акцій наявної номінальної вартості;
б) шляхом збільшення номінальної вартості акцій.
При цьому не допускається:
а) поєднувати джерела збільшення розміру статутного фонду, а також збільшити його за рахунок індексації основних фондів;
б) поєднувати способи збільшення розміру статутного фонду;
в) приймати рішення про збільшення розміру статутного фонду товариства до повної оплати всіх раніше випущених акцій за ціною не нижче номінальної;
г) приймати рішення про збільшення розміру статутного фонду до реєстрації усіх попередніх випусків акцій.
Збільшення статутного фонду за рахунок додаткових внесків здійсню-ється шляхом збільшення кількості акцій наявної номінальної вартості.
Збільшення статутного фонду за рахунок реінвестицій здійснюється шляхом збільшення номінальної вартості акцій або кількості акцій наявної номінальної вартості і їх розміщення між акціонерами в кількості, пропорційній їх частці у статутному фонді на дату прийняття рішення про емісію акцій.
Порядок збільшення розміру статутного фонду АТ за рахунок додаткових внесків включає таку послідовність дій:
1) для відкритого акціонерного товариства
а) прийняття рішення про збільшення розміру статутного фонду та оформлення протоколу згідно з чинним законодавством;
б) реєстрація інформації про емісію акцій в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку;
в) публікація інформації про емісію акцій;
г) оформлення та депонування тимчасового глобального сертифіката (у разі бездокументарної форми випуску акцій);
ґ) здійснення підписки на акції та надання звіту до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про результати підписки на акції.
У листі від 02.09.2002 р. №8500/07 ДКЦПФР роз’яснила, що при підписці на акції особи, які бажають придбати акції, повинні внести на рахунок емітента не менше 10% вартості акцій, на які вони підписалися. Якщо інвестор оплачує акції шляхом передачі майна, розмір його внеску може бути іншим, але не менше 10% вартості акцій.
До дня скликання загальних зборів акціонерів, на яких будуть затверджуватись результати відкритої підписки на акції, особи, які підписалися на них, повинні внести з урахуванням попереднього внеску не менше 30% вартості акцій 1 ;
д) прийняття загальними зборами рішення щодо затвердження результатів підписки на акції (у разі недосягнення або перевищення запланованого рівня підписки та у разі прийняття рішення про збільшення статутного фонду правлінням товариства), а також внесення до статуту товариства змін, пов’язаних зі збільшенням розміру статутного фонду.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Особливості зміни розміру статутного капіталу АТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок