Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Необхідність економічного аналізу в системі управління підприємством

Загрузка...

Необхідність економічного аналізу в системі управління підприємством

Назва:
Необхідність економічного аналізу в системі управління підприємством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,05 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Необхідність економічного аналізу в системі управління підприємством


Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентноздатності продукції на основі впровадження передового вітчизняного і закордонного досвіду, підвищення підприємництва, ініціативи і т.д. Важлива роль у рішенні цих задач належить економічному аналізу, тому що з його допомогою розробляється стратегія і тактика розвитку підприємства, обґрунтовується вибір оптимальних варіантів управлінських рішень, здійснюється контроль за їх виконанням, оцінюється результати діяльності підприємства в розрізі структурних підрозділів, видів(сегментів) діяльності та центрів відповідальності, виявляються причини негараздів і наявні резерви [1, c.8].
Аналіз фінансово-господарської діяльності є складовою частиною економічної роботи на підприємстві. Він, як завершальний її етап, комплексно охоплює всі інші елементи цієї роботи і є надійним інструментом для економічного обґрунтування управлінських рішень. Він є видом управлінської діяльності, всезагальною функцією управління, що передує прийняттю управлінських рішень і зводиться до їх обґрунтування на основі наявної інформації [ 2, c.8].
Методи і прийоми економічного аналізу дають змогу виявити залежності між результатами діяльності підприємств та ресурсами, заробітком, формами власності. Проведення систематичного, всебічного економічного аналізу сприяє бережливості, умілому витрачанню всіх видив ресурсів, ліквідації безгосподарності, непродуктивних витрат і втрат, тощо. Використання методів економічного аналізу дає змогу виявляти резерви підвищення ефективності виробництва, знайти і попередити зайві витрати шляхом вдосконалення технології виробництва, використання більш дешевої сировини і матеріалів і тим самим знайти можливості зниження собівартості продукції і росту прибутку підприємства.
Застосування основних методів і прийомів економічного аналізу ми досліджували під час аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ ПЦ „Оазіс". Згідно із зареєстрованим Статутом ТОВ ПЦ „Оазіс" здійснює таку діяльність:
- рекламно інформаційна видавнича діяльність;
- поліграфічна діяльність;
- виготовлення печаток та штампів;
- видавнича діяльність;
- виготовлення видавничої продукції;
- розповсюдження видавничої продукції;
- заснування та видання друкованих засобів масової інформації;
- заснування аудіовізуальних засобів масової інформації, в т.ч. телебачення, радіомовлення;
- виготовлення поліграфічної продукції;
- розповсюдження та реалізація поліграфічної продукції;
- інші види діяльності, що не суперечать чинному законодавству.
Основні техніко-економічні показники, які характеризують результати діяльності досліджуваного підприємства за останні два роки, наведені в таблиці 1.
Одним з основних показників фінансово-господарської діяльності ТОВ ПЦ „Оазіс" є дохід (виручка) від реалізації продукції. За останні 2 роки (2005_2006) щорічний приріст доходу (виручки) від реалізації становив 13,5% у порівнянні з попередніми роками і становив відповідно в 2005 році - 18159,3 тис. грн., у 2006 році - 20615,7 тис. грн..
Щорічне зростання обсягів доходу (виручки) від реалізації в загальному контексті свідчить про збільшення реалізації продукції та розширення номенклатури платних послуг, що надаються населенню підрозділами підприємства. Динаміка росту обсягу доходу (виручки) від реалізації обумовлена зростанням споживчого попиту населення в середовищі діяльності підприємства та стабільною конкурентною позицією на ринку товарів та послуг.


Таблиця1
Техніко-економічні показники діяльності ТОВ ПЦ "Оазіс"
Показники | Роки
2005 | 2006
Дохід (виручка) від реалізації, тис. грн. | 18159,3 | 20615,7
Валовий прибуток, тис. грн. | 9675,6 | 11190,5
Фінансовий результати від операційної діяльності, тис. грн. | 4365,1 | 5510,2
Доходи від іншої звичайної діяльності, тис. грн. | 330,5 | 251,1
Витрати від іншої звичайної діяльності, тис. грн. | 55,1 | 75,3
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування, тис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Необхідність економічного аналізу в системі управління підприємством

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок