Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Сутність міжнародного фінансового менеджменту

Сутність міжнародного фінансового менеджменту

Назва:
Сутність міжнародного фінансового менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,32 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Сутність міжнародного фінансового менеджменту
План
1. Поняття та основні функції міжнародного фінансового менеджменту
2. Специфіка зовнішнього середовища прийняття фінансових рішень
Поняття та основні функції міжнародного фінансового менеджменту
При з'ясуванні суті міжнародного фінансового менеджменту потрібно спиратись на знання з теорії фінансового менеджменту, набуті при вивченні попередніх курсів, виділяючи аспекти, які відносяться насамперед або виключно до міжнародного фінансового менеджменту.
Міжнародний менеджмент - це теорія і практика управління міжнародним бізнесом, тобто діяльністю, пов'язаною з переміщенням ресурсів (сировини, капіталу, технології, людей), товарів та послуг за межі національних кордонів.
Основними видами міжнародного бізнесу є міжнародна торгівля і зарубіжні інвестиції, насамперед прямі іноземні інвестиції (ПІІ). Одним з головних суб'єктів міжнародного бізнесу є міжнародна фірма, що виступає як частина системи глобального підприємництва, яка включає в себе постачальників, клієнтів, конкурентів. Міжнародна фірма відрізняється від національної тим, що на її діяльність безпосередньо виливають: відстані, тарифні бар'єри, валютні курси, відмінності в рівнях відсоткових ставок і темпів інфляції в різних країнах, мова, політичні проблеми і т. ін.
Ареною діяльності міжнародних фірм можуть бути науково-технічна, виробни-чо-інвестнційна, торговельна, валютно-фінансова та кредитна сфери. Міжнародні корпорації глобальної орієнтації звичайно охоплюють усі види і сфери діяльності.
Основною організаційною і правовою формою великої фірми є акціонерне товариство, що ґрунтується на корпоративній власності, акціонерному капіталі, котрий формується за рахунок емісії акцій. Характерною рисою акціонерної форми організації бізнесу є обмежена відповідальність та професіональне управління. Тримачі акцій особисто не несуть відповідальності за борги корпорацій, вони можуть втратити лише свій капітал. Така правова і організаційна структура робить акціонерне товариство найбільш адекватною ({юрмою транснаціонального бізнесу. Ця форма дає змогу: 1) здійснити в широких масштабах ПІІ, створюючи філії і дочірні підприємства в багатьох країнах і регіонах світу; 2) призводить до створення фондового ринку (вторинного ринку цінних паперів), за допомогою якого відбувається переливання капіталу, перетворення фіктивного капіталу в реальні гроші; 3) створює мо-жливість для інвестора вкласти свої гроші зразу в декілька фірм і тим самим скоро ги ги ризик інвестування. Ця форма стала звичайною ({юрмою організації компаній, відомих як транснаціональні корпорації (ТНК), котрі займають панівне становище в міжнародному бізнесі В практиці управління корпоративними фінансами ТНК специфіка міжнародного фінансового менеджменту та його функцій представлена в найповнішому вигляді.
Міжнародний фінансовий менеджмент - це система прийняття економічних рішень, які виникають при реалізації завдань фінансового менеджменту в умовах інтернаціоналізації господарчої діяльності фірми, ТНК.
Завдання, міжнародного фінансового менеджменту у:
§ аналіз стану платіжного балансу країни;
§ планування фінансових операцій з точку зору використання у міжнародних
§ розрахунках різних валют;
§ кредитування експортної діяльності;
§ міжнародне капітальне бюджетування, мотивація проведення прямих та портфельних інвестицій;
§ операції на евровалютном, еврокредитном ринках та євроринку цінних паперів.
Реалізація завдань фірми визначається вибором географії міжнародного ринку, для якого характерні:
§ еластичність, тобто на ринку діє достатня кількість кредитних інструментів та фінансових інститутів, що швидко відкликаються на зміни відсоткових ставок та умови кредитування;
§ акумулювання вільних фінансових ресурсів;
§ стабільність фінансових важелів та інструментів, несприйнятливість відсоткових ставок до зовнішньоекономічних процесів;
§ низька вартість участі в операціях на ринку, тобто існує невелика різниця між ставкою відсотка за кредитом та відсотком за депозитом;
§ легке прогнозування умов розміщення коштів на даному ринку та умов кредитування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Сутність міжнародного фінансового менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок