Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія життєвого циклу

Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія життєвого циклу

Назва:
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія життєвого циклу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія життєвого циклу
Динаміка споживчих витрат населення, особливо роль стабілізуючих факторів, є предметом постійного дослідження багатьох учених. Детально розраховуються також обмеження тиску інфляційних сил, породжених надлишковим попитом. Основи сучасної теорії споживчих функцій закладені у фундаментальній праці Дж. Кейнса "Загальна теорія зайнятості, відсотка і грошей", яка ініціювала численні спроби перевірки опублікованих у ній тверджень. З'явилася гіпотеза досягнутого піку Д'юзенберрі, модель Баумоля— Тобіна, видозміна, запропонована Брауном та інші.
Важливий вклад у дослідження цієї проблеми зробив італійський вчений Ф.-Е. Модільяні.
Модільяні Франко Енріко (1918—2003) народився в м. Рим (Італія). Навчався в ліцеї Вісконті. Потім вступив до Римського університету. З 1939 р. професійно зацікавився економікою. У 1940 р. він поновив свої заняття економікою в Новій школі соціальних досліджень у Нью-Йорку, вивчав проблеми макроекономіки, шляхи використання формалізованих моделей в економічному аналізі.
3 1945 по 1948 рік працював науковим співробітником і головним статистиком в Інституті світових проблем у Нью-Йорку. В1949 р., працюючи в Чиказькому університеті, ввійшов до Комісії Коулса з економічних досліджень як дослідник-консуль-тант і працював у ній протягом п'яти років. З 1950 р. — професор економіки в Іллінойському університеті, з 1952 р. — професор економіки і управління промисловістю в Технологічному інституті Карнегі, а з 1961 р. — професор економіки і фінансів у Массачусетському технологічному інституті.
Ф.-Б. Модільяні присуджені почесні ступені Чиказьким університетом, Католицьким університетом Лувена, університетським інститутом Бергамо та іншими навчальними закладами.
Він побудував модель, аналогічну моделі Д'юзенберрі. У сучасному економічному аналізі принцип Д'юзенберрі—Модільяні відомий як спроба виявити дослідним шляхом вплив уже сформованих споживчих стандартів на поведінку споживача. Пізніший варіант моделі сформулював Ф.-Б. Модільяні у розробленій ним теорії життєвого циклу у 50—60-ті роки XX ст. у співпраці з Річардом Брумбергом і Альбертом Андо1. У сучасному вигляді цю теорію вчений виклав з відповідними емпіричними даними у Нобелівській лекції "Життєвий цикл, заощадження громадян і багатство націй".
Він пов'язав стандарти споживання з життєвим циклом. На його думку, споживання у кожний період залежить від очікуваного доходу впродовж усього життя, а не від доходу в поточний період. Модільяні (а також А. Андо і Р. Брумберг) виходить із передбачення, що, плануючи споживання, людина орієнтується на ймовірну тривалість життя (тобто формує "життєвий горизонт"). Якщо до цього додати передбачення про відсутність мотивів, спрямованих на зміну вартості надбаного майна, то рівень споживання людини визначатиметься середнім рівнем доходу, який вона планує отримати протягом старості.
На рисунку, розробленому Ф.-Е. Модільяні (див. рис. 6), графічно показано споживання, заощадження і витрачання заощаджень за весь період життя. Упродовж усього життя потік споживчих видатків С рівномірний і становить разом
CNL. У період, коли людина не працює за віком, такі споживчі видатки фінансуються за рахунок заощаджень, накопичених протягом робочого періоду. Отже, заштриховані відрізки (YL — — С) WL і С (NL — WL) однакові, тобто за рахунок заощаджень у роки праці фінансуються витрати в період, коли людина не працює за віком.
Рисунок демонструє важливу ідею теорії життєвого циклу: плани споживання складаються так, аби досягти однакового, або
рівномірного, рівня споживання шляхом заощадження упродовж періодів високих доходів і витрачання заощаджень у періоди низьких доходів. Це важлива відмінність від розгляду споживання лише як основаного на поточному доході, бо в обрахунках споживчих видатків упродовж всього життєвого циклу враховуються доходи, які будуть одержані за все життя, а не лише поточний дохід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія життєвого циклу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок