Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ УМОВИ

ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ УМОВИ

Назва:
ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ УМОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,07 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Валютно-фінансові умови являють собою порядок визначення валюти і платежу, системи розрахунків, валютних застережень.

Валюта ціни (валюта операції)-валюта, використовувана для вираження ціни в контракті. Звичайно, в якості валюти ціни, віддають перевагу найбільш стабільній в момент висновку угоди валюті. Якщо розрахунки здійснюються по клірингу, то валюта звичайно відповідає валюті клірингу.

Валюта платежу - це валюта, по якій здійснюється оплата товару, послуг за контрактом. Валюта платежу може відрізнятися від валюти ціни, особливо, коли контрактні ціни встановлюються на біржах, аукціонах при проведенні операцій по клірингу при фіксації ціни в якій-небудь рахунковій одиниці. При розбіжності з валютою платежу валюта ціни є формою страхування ризику зміни курсу валюти платежу.

Умови розрахунків залежать від країн-учасників зовнішньо-торгівельного контракту, торгівельних порядків, виду товару, кон'юнктури товарного ринку, наявності міжурядових угод, банківських традицій і т.д.

Наприклад, сировинні і продовольчі товари продаються за готівку, машини і з застосуванням кредиту. Біржові товари (зерно, метали, ліс, нафтопродукти) продаються і купуються на основі типових умов, прийнятих у світовій практиці.

Усі валютно-фінансові сторони контрактів уточнюються сторонами на основі домовленостей.

В торгівлі між багатьма країнами в якості валюти ціни використовуються основні ВКВ – долари США, німецьку марку, фунт стерлінгів, французький франк, швейцарський франк, японська йєна. При кліринзі валюта платежу визначається по поточному ринковому курсі на день платежу.

При імпорті товарів з розвинутих капіталістичних країн ціни фіксуються в валюті країни – постачальника, з країн, що розвиваються – в валюті третьої країни, при чому платежі відбуваються в тій же валюті.

При покупці товарів з ФРН, Голландії, Швейцарії валюта ціни переважно визначається в доларах США, а валюта платежу – в валютах цих країн.

5. ВАЛЮТНІ РИЗИКИ.

Особливу увагу варто приділяти валютним ризикам, що виникають при експортно-імпортних операціях і при продажі товарів у кредит у випадку зміни курсу іноземної валюти стосовно національного чи з падінням її купівельної спроможності через погіршення умов торгівлі.

Захисні застереження застосовуються для зменшення валютних ризиків. Бувають двосторонні й однобічні застереження. У першому випадку проводиться перерахунок сум платежу при зміні курсу валюти платежу і застосовується цей метод в основному в торгівлі з країнами, що розвиваються. Однобічні застереження, як правило, застосовуються в торгівлі з розвинутими капіталістичними країнами і на їхній основі також перераховується сума платежу.

Застереження може бути одновалютним при збігу валюти ціни і платежу, поставленої в залежності від курсу якої-небудь іншої валюти. При мультивалютних обмеженнях сума грошових платежів уточнюється в залежності від зміни середньоарифметичного курсу декількох валют. Індексне обмеження використовується для захисту від зниження купівельної сили валют. Сума платежу змінюється в залежності від руху індексу цін. Іноді використовуються "змінні ціни", тобто враховується зміна ціни товару і товар.

Банки можуть здійснювати страхування валютних ризиків на основі створення зустрічних вимог і зобов'язань у дивній валюті (хеджування). Одним з методів хеджування є висновок термінових валютних операцій проведення форвардних операцій. При здійсненні форвардної операції банк чи торгова фірма купує яку-небудь валюту по курсу "спот" - поточний курс наявних валютних операцій і одночасно продає за курсом "форвард", що звичайно відрізняється від курсу "спот". Можна зробити протилежні операції: здійснити форвардну покупку однієї валюти і продажу іншої за курсом "спот".

Якщо курс "спот" нижче курсу "форвард", то ця відмінність називається премією, а якщо перший вище другого, те це перевищення називається "дисконтом".

Приведемо приклад хеджування з метою страхування експортера, що повинний через три місяці одержати оплату доларах. Експортер звертається в банк із проханням про страхування. Банк, знаючи, що через три місяці буде доларове поступлення, знаходить відразу покупця цієї суми і просить на неї кредит терміном на 3 місяці.

Долари реалізуються, наприклад, за французькі франки, ця сума міститься на тримісячний терміновий депозит. У випадку зниження курсу долара проти франка збитку по торговому контракті експортер уникне завдяки форвардній угоді.

Потім банк викуповує долари за новим курсом при їх підвищенні, розраховується з кредитором доларової суми і з експортером, завдяки депозиту втрат немає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ УМОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок