Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Модель ЛІНК

Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Модель ЛІНК

Назва:
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Модель ЛІНК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Модель ЛІНК
Розвиток економічної науки за останні 60 років, зокрема в післявоєнний період, позначений такою особливістю, як використання складних процедур обробки економічної інформації та сучасних кількісних методів постійної перевірки гіпотез. Видатним представником нового наукового напряму є американський економетрик Л.-Р. Клейн.
Клейн Лоуренс Роберт народився у 1920 р. в м. Омаха (штат Небраска, США). Вивчав математику в міському коледжі Лос-Анджелеса, у Каліфорнійському університеті, в аспірантурі Массачусетського технологічного інституту. В 1944 р. у цьому самому інституті йому присвоїли вчений ступінь доктора філософії. Наступні три роки працював у Чиказькому університеті. З 1948 по 1950 рік займався дослідницькою роботою в Національному бюро економічних досліджень США.
Член Національної академії наук США, Американських економетричної асоціації, філософського товариства та академії мистецтв і наук. Лауреат Нобелівської премії (1980), почесний професор Пенсільванського університету, нагороджений Американською економічною асоціацією медаллю Дж.-Б. Клерка і Нью-Иоркською асоціацією бізнесменів премією У. Батлера. Автор більше 20 книг, збірників і статей.
Учений є провідним спеціалістом у галузі розроблення глобальних еконо-міко-математичних моделей світу "другого покоління" (моделей LSEM). Вони певною мірою враховують традиції, історію і спосіб життя, рівень економічного розвитку, соціально-політичну організацію і спільність основних проблем, з якими стикаються різні нації.
Першою версією моделі LSEM у міжнародному масштабі був ЛІНК1 (англ. link — зв'язок, об'єднання), розроблений Уортонською асоціацією економетричного прогнозування під керівництвом Л.-Р. Клейна проект, яким передбачалося об'єднання діючих початково незалежних короткотермінових моделей окремих країн через зовнішньоторговельні погодження в єдину світову модель.
На початку 80-х років систему ЛІНК формували 16 економетричних моделей та регіонів, які описували приблизно 5000 рівнянь у термінах ще більшої кількості параметрів. Модель кожної з розвинутих держав (13 у системі ЛШК) становлять такі блоки: виробництво, споживання, інвестиції, доходи та зайнятість, ціни, грошовий обіг, зовнішня торгівля.
Регіональні моделі країн, що розвиваються, побудовані за типовою схемою, що містить такі показники: внутрішній національний продукт (ВНП), витрати на споживання, інвестиції, експорт та імпорт товарів і послуг, дефля-тор ВНП, індекс експортних цін, індекс світової торгівлі. Світова торгівля змодельована в розрізі 4-х груп: продовольство, сировина, паливо, продукція обробної промисловості.
Методичний каркас моделі світової торгівлі визначає матриця експортно-імпортних зв'язків між країнами. Прогнозування "вмісту" цієї матриці є смисловим та інструментальним ядром моделей міжнародної торгівлі, яке зводить сукупність усіх моделей у єдиний комплекс.
Робота з системою ЛІНК передбачає два етапи:
1) автономні розрахунки за кожною моделлю країни та регіону задають показники, що мають пов'язувати всі окремі моделі в одну систему. Наприклад, такі, що характеризують номенклатуру і обсяги експорту та імпорту, подають усі учасники проекту наприкінці кожного року;
2) системне пов'язування та коригування автономних розрахунків за всіма окремими моделями країн і регіонів на основі моделі світової торгівлі. На зустрічі-нараді, що відбувається кожні півроку, учасників проекту ознайомлюють з результатами розрахунків. Після відповідних узгоджень до системи вносять необхідні зміни, після чого розпочинається наступний цикл роботи з ЛІНК.
Використання національних моделей, наданих країнами-учасницями проекту, дає змогу точніше врахувати особливості економічного механізму кожної країни, мету їхньої економічної політики тощо. Модель використовують нині для побудови короткотермінових і середньотермінових (на 3—6 років) прогнозів, вона сприяє розрахунку таких важливих показників розвитку світової економіки, як обсяг міжнародної торгівлі в поточних і постійних цінах, ціни світового експорту, зміни ВНП різних країн, експорт та імпорткожної держави, а відповідно і величину торгового дефіциту або, навпаки, активного торгового балансу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Модель ЛІНК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок