Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Валютні курси

Валютні курси

Назва:
Валютні курси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,39 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Обмінний курс валюти є тим ключовим фактором , що зв'язує економіку країни з іншим світом . Розрізняють два види обмінних курсів : номінальний і реальний . Номінальний обмінний курс - це відносна ціна валют двох країн . Реальний - відносна ціна товарів , зроблених у двох країнах . Припустимо , що американська машина коштує 1000 доларів , а аналогічна російська - 6 млн. карбованців . Щоб порівняти ці ціни їх потрібно виразити в одній валюті . При обмінному курсі в 4500 руб./дол виходить , що американська машина коштує 4,5 млн. карбованців . Це значить - ціна російської машини дорівнює 1,33 ціни американської . Приклад показує , що реальний обмінний курс залежить від номінального курсу , цін товарів у національних валютах і розраховується по формулі :

Р = Н * Ц1 / Ц2

Де Н - номінальний обмінний курс , Ц1 -рівень цін в одній країні , а Ц2 - в іншій . Звідси :

Н = Р * Ц2 / Ц1

Вільний флоатинг

Давайте розглянемо валютний ринок в умовах вільного флоатинга , коли реальний обмінний курс дорівнює 1 , тому що попит та пропозиція валюти регулюються за рахунок законів вільної конкуренції . Для чистоти моделі припустимо , що міжнародного кредитування , запозичення , а також спекуляції не існує .

Ця передумова має на увазі , що іноземна валюта використовується тільки в угодах по чи експорті імпорту товарів і послуг . Імпортери повинні одержати іноземну валюту , щоб оплатити свої рахунки за кордоном . Отже , імпорт є джерелом попиту на іноземну валюту . Експорт же , навпаки , являє собою джерело її пропозиції . На ринку пропозиція з боку експорту зустрічається з попитом з боку імпорту . У такий спосіб встановлюються обмінні курси.

На малюнку 1 показаний ринок іноземної валюти в стані рівноваги .

Y

надлишок S

5000

А

4500

4000

дефіцит

М

0 X мал.1

По осі Y ми відкладаємо обмінний курс , чи , іншими словами , карбованцеву ціну іноземної валюти , у даному випадку американського долара . Відповідно, ріст обмінного курсу на цьому малюнку означає здешевлення карбованця і навпаки .

По осі Х ми відкладаємо кількість іноземної валюти . Але її пропозиція S являє собою загальну вартість експортних доходів у карбованцях , а попит M - загальну вартість імпорту в карбованцях .

При вільному флоатинге валютний курс є тією ціною , що приводить валютний ринок у стан рівноваги ( крапка А на мал. 1 )

Якщо рівень внутрішніх і зовнішніх цін залишається постійним , то у випадку здешевлення вітчизняної валюти падають ціни на наші товари за кордоном , попит на них росте , відповідно ростуть витрати на експорт , а витрати на імпорт скорочуються . Отже , зниження курсу національної валюти стосовно валют інших країн вигідно експортерам , а підвищення - імпортерам .

Припустимо , що ВНП Росії росте . Це значить , що збільшується рівень доходів населення й у місці з ним попит на імпорт . Тоді крива М переміститься в положення М1 . У цьому випадку при первісному обмінному курсі величина вітчизняного попиту на імпорт виявиться в крапці А1 . Але доходи від експорту усе ще відповідають крапці А. Різниця між витратами на імпорт і доходами від експорту АА1 являє собою надлишок попиту на іноземну валюту . Якщо центральний банк не втручається , то валютний курс регулюється самостійно . Він виросте досягаючи нової рівноваги в крапці А2 .

Y

S

5000 А2

4500 А А1

М М1

0 X

мал. 2

Фіксовані валютні курси

Розглянемо тепер систему фіксованих валютних курсів . Класичним прикладом є так називаний золотий стандарт . От три основні правила золотого стандарту :

1 Держава фіксує ціну золота , а , отже , і вартість своєї грошової одиниці в золотому вираженні .

2 Держава підтримує конвертованість вітчизняної валюти в золото . Іншими словами зобов'язано на першу вимогу чи купувати продавати вітчизняну валюту за золото будь-якому бажаючий .

3 Держава повинна мати запаси золота , рівні по вартості випущеному в звертання кількості грошей. Тобто держава випускає гроші тільки тоді , коли купує золото , і знищує їх , коли продає .

Поза сумнівом , що останнє правило є основним при системі золотого стандарту . Тому що його недотримання веде до дефіциту чи золота грошей ( звичайно золота , по цілком зрозумілих причинах ) і , отже , до гіперінфляції .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Валютні курси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок