Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> РЕГУЛЮВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ВАЛЮТНИХ ВІДНОСИН

РЕГУЛЮВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ВАЛЮТНИХ ВІДНОСИН

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ВАЛЮТНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,77 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План.

1.Суб”єкти валютного ринку. Об”єкт регулювання.

2.Механізм валютного регулювання.

3.Інструменти валютного регулювання.

Література:

І.М.Школа В.М.Козменко“Міжнародні економічні відносини “ Чернівці “Рута” ст.47--64

А.А.Мазаракі Є.М.Воронова “Міжнародні валютно-фінансові та валютно-кредитні відносини” Конспект лекцій Київ 1995

А.І.Кредісов “ Управління зовнішньоекономічною діяльністю” Київ 1998 ст 68-80

А. Гальчинський “ Теорія грошей” Київ 1998 ст 384-410.

1.СУБ”ЄКТИ ВАЛЮТНОГО РИНКУ. ОБ”ЄКТ РЕГУЛЮВАННЯ.

У ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЯХ ЯКІ ВІДБУВАЮТЬСЯ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ БЕРУТЬ УЧАСТЬ: ПРОДАВЦІ ВАЛЮТИ, ЇЇ ПОКУПЦІ ТА ПОСЕРЕДНИКИ.

СУБ”ЄКТАМИ ВАЛЮТНОГО РИНКУ Є:

1.ФІРМИ, ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРИВАТНІ ОСОБИ, ЗАЙНЯТИХ У ЗЕД.

2.КОМАРЦІЙНІ БАНКИ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ВАЛЮТНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗОВНІШНІХ ЗВ”ЯЗКІВ.

3.БРОКЕРСЬКІ ФІРМИ—ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПОСЕРЕДНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ.

4.ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ—ВАЛЮТНІ БАНКИ ТА КАЗНАЧЕЙСТВА ОКРЕМИХ КРАЇН.

ОСНОВНИМИ СПОЖИВАЧАМИ ВАЛЮТНОГО РИНКУ Є СВІТОВІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ БАНКИ. НА НИХ ПРИПАДАЄ БЛИЗЬКО 90% ВСЬОГО ВАЛЮТНОГО ОБОРОТУ. ВНАСЛІДОК ЦЬОГО ВАЛЮТНІ КУРСИ ФОРМУЮТЬСЯ У ПРОЦЕСІ ЗДІЙСНЕННЯ МІЖБАНКІВСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ.

В УМОВАХ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ ГОЛОВНИМ ОБ”ЄКТОМ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ Є ВАЛЮТНИЙ КУРС НАЦІОНАЛЬНОЇ ГРОШОВОЇ ОДИНИЦІ. ЙОГО ЗМІНИ СУТТЄВО ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗВИТОК ЯК ВНУТРІШНЬОГОС-

ПОДАРСЬКИХ ТАК І ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ПОЗИЦІЙ КРАЇНИ.

2.МЕХАНІЗМ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ.

ФУНКЦІОНУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ВАЛЮТНИХ РИНКІВ СВІТУ В ЗНАЧНІЙ МІРІ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СТАБІЛІЗАЦІЇ ВАЛЮТНОГО МЕХАНІЗМУ,ЩО ДІЄ У СВІТОВІЙ ВАЛЮТНІЙ СИСТЕМІ, ВІД НАЦІОНАЛЬНИХ І МІЖДЕРЖАВНИХ ЗАХОДІВ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ У ВАЛЮТНІЙ СФЕРІ. СУКУПНІСТЬ ТАКИХ ЗАХОДІВ СКЛАДАЄ ПОНЯТТЯ –ВАЛЮТНА ПОЛІТИКА.

НА МІЖДЕРЖАВНОМУ РІВНІ ВАЛЮТНА ПОЛІТИКА ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ МІЖНАРОДНИМИ ВАЛЮТНО-КРЕДИТНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, З МЕТОЮ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖНАРОДГИХ ВАЛЮТНИХ ВІДНОСИН.

ФУНКЦІЇ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ВАЛЮТНИХ ВІДНОСИН ПОКЛАДЕНІ СВІТОВОЮ СПІВДРУЖНІСТЮ НА МІЖНАРОДНИЙ ВАЛЮТНИЙ ФОНД(МВФ). У 1992 РОЦІ ДО МВФ УВІЙШЛА УКРАЇНА. ОСНОВНА МЕТА РОБОТИ МВФ: “МВФ ПОВИНЕН СЛІДКУВАТИ ЗА РОЗВИТКОМ МІЖНАРОДНОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ І ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ ЇЇ ЕФЕКТИВНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ.”

ВАЖЛИВОЮ ЛАНКОЮ У СИСТЕМІ ВАЛЮТНИХ ВАДНОСИН Є СВІТОВИЙ БАНК(МІЖНАРОДНИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ І РОЗВИТКУ)-ЦЕ МІЖНАРОДНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ, ЗАСНОВАНИЙ ОДНОЧАСНО З МВФ. ВСТУП КРАЇНИ ДО МВФ АВТОМАТИЧНО ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЇЇ ЧЛЕНСТВО У СВІТОВОМУ БАНКУ, НАДАННЯ КРЕДИТІВ МВФ ОДНОЧАСНО ЗАБЕЗПЕЧУЄ ВІДКРИТТЯ КРЕДИТІВ І СВІТОВИМ БАНКОМ. ВСТУП КРАЇНИ ДО МВФ І СВІТОВОГО БАНКУ ДАЄ ЇЇ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМУВАТИ ДОСТАТНЬО ВАГОМІ КРЕДИТИ ДЛЯ СТРУКТУРНОЇ ПЕРЕБУДОВИ ЕКОНОМІКИ, СТАБІЛІЗАЦІЇ ВЛАСНОЇ ВАЛЮТИ, ВІДКРИВАЄ ШЛЯХ ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ.

НА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНІ ВАЛЮТНА ПОЛІТИКА – Є СУКУПНІСТЮ ЗАХОДІВ, ЯКІ ПРОВОДЯТЬСЯ ДЕРЖАВАМИ ТА ЇХНІМИ ЦЕНТРАЛЬНИМИ БАНКАМИ У СФЕРІ ВАЛЮТНИХ ВІДНОСИН З МЕТОЮ ВПЛИВУ НА ПЛАТІЖНИЙ БАЛАНС, ВАЛЮТНІ КУРСИ І НА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА.

МЕХАНІЗМ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНІ ЯВЛЯЄ СОБОЮ СИСТЕМУ КОНТРОЛЮ ЗА ПРИПЛИВОМ І ВДПЛИВОМ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ З КРАЇНИ В КРАЇНУ. ЗМІСТ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ДІЮЧИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ І ПРАВОВИМИ НОРМАМИ ОКРЕМИХ КРАЇН. У ТАКОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ ВИЗНАЧАЮТЬСЯ ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ЗДІЙСНЕННЯ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ, ФУНКЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ У ВАЛЮТНОМУ РЕГУЛЮВАННІ І УПРАВЛІННІ ВАЛЮТНИМИ РЕСУРСАМИ, ПРАВА І ОБОВ”ЯЗКИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ У ПИТАННІ ВОЛОДІННЯ, КОРИСТУВАННЯ ТА РОЗПОРЯДЖЕННЯ ВАЛЮТНИМИ ЦІННОСТЯМИ.

3.ІНСТРУМЕНТИ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ.

У ПРАКТИЦІ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАСТОСОВУЮТЬ ТАКІ ІНСТРУМЕНТИ:

1.ДЕВАЛЬВАЦІЯ ВАЛЮТИ—ЦЕ ЦІЛЕСПРЯМОВАНІ ДІЇ ВІДПОВІДНИХ ІНСТИТУЦІЙНИХ СТРУКТУР, ЯКІ МАЮТЬ НА МЕТІ ЗНИЗИТИ КУРС НАЦІОНАЛЬНОЇ ВАЛЮТИ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ІНОЗЕМНИХ ВАЛЮТ. ДЕВАЛЬВАЦІЯ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ З МЕТОЮ ЗАОХОЧЕННЯ ЕКСПОРТУ ТА СКОРОЧЕННЯ ІМПОРТУ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ ШЛЯХОМ ПРИВЕДЕННЯ ОФІЦІЙНОГО КУРСУ У ВІДПОВІДНІСТЬ З РИНКОВИМ КУРСОМ ПРОВІДНИХ ВАЛЮТ.

2.РЕВАЛЬВАЦІЯ ВАЛЮТИ—ЦЕ ПІДВИЩЕННЯ ОФІЦІЙНОГО КУРСУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ВАЛЮТИ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ІНШИХ ВАЛЮТ. ТУТ ПЕРЕСЛІДУЄТЬСЯ МЕТА ВТРИМАТИ НА ВНУТРІШНЬОМУ РИНКУ СПОЖИВЧИЙ ПОПИТ І СТИМУЛЮВАТИ ТОВАРНИЙ ІМПОРТ І ПРИПЛИВ ІНВЕСТИЦІЙ.

3.ВАЛЮТНА ІНТЕРВЕНЦІЯ—ЦЕ ВТРУЧАННЯ ДЕРЖАВИ ЧЕРЕЗ ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК В ОПЕРАЦІЇ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ З МЕТОЮ ВПЛИВУ НА КУРС НАЦІОНАЛЬНОЇ ВАЛЮТИ ШЛЯХОМ ПРОДАЖУ ЧИ КУПІВЛІ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ. ВАЛЮТНА ІНТЕРВЕНЦІЯ ЯВЛЯЄ СОБОЮ ДОСИТЬ ВЕЛИКУ ЗА МАСШТАБАМИ ОПЕРАЦІЮ, ЯКА ПРОВОДИТЬСЯ У ВИЗНАЧЕНИЙ І ДОСИТЬ КОРОТКИЙ ПРОМІЖОК ЧАСУ.

4.КОРЕКЦІЯ ОБЛІКОВИХ СТАВОК НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ—ПІДВИЩЕННЯ ОБЛІКОВИХ СТАВОК НБ ВЕДЕ ДО ЗРОСТАННЯ (ЗАВДЯКИ ПІДВИЩЕННЮ ПОПИТУ) КУРСІВ ВАЛЮТИ, А СКОРОЧЕННЯ ДО ЗНИЖЕННЯ ЦЬОГО КУРСУ. МЕХАНІЗМ ВПЛИВУ ОБЛІКОВОЇ ПРОЦЕНТНОЇ СТАВКИ НБ НА КУРС ВАЛЮТИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ОПЕРАЦІЇ НБ З КОМЕРЦІЙНИМИ БАНКАМИ ТА ІНШИМИ КРЕДИТНИМИ УСТАНОВАМИ З ОБЛІКУ КОРОТКОСТРОКОВИХ ДЕРЖАВНИХ ЗОБОВ”ЯЗАНЬ(КАЗНАЧЕЙСЬКИХ ВЕКСЕЛІВ) І ПЕРЕОБЛІКУ КОМЕРЦІЙНИХ ВЕКСЕЛІВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ВАЛЮТНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок