Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Інтернаціональні форми закону вартості та нерівномірності економічного розвитку й інтернаціоналізація капіталу

Інтернаціональні форми закону вартості та нерівномірності економічного розвитку й інтернаціоналізація капіталу

Назва:
Інтернаціональні форми закону вартості та нерівномірності економічного розвитку й інтернаціоналізація капіталу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,47 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Інтернаціональні форми закону вартості та нерівномірності економічного розвитку й інтернаціоналізація капіталу
План
1. Закономірності формування інтернаціональної вартості. 
2. Інтернаціональні форми дії закону нерівномірності економічного розвитку. 
3. Міжнародна економічна інтеграція. 
4. Література
Закономірності формування інтернаціональної вартості.
Інтернаціоналізація виробництва й обміну зумовлює дію закону вартості в його інтернаціональній формі, зокрема формування інтернаціональної вартості. Найважливішими органічно пов'язаними факторами, від яких залежить утворення інтернаціональної вартості, є:
1) з одного боку, середня інтенсивність праці у масштабі світового господарства, з іншого — інтенсивність національної праці у різних країнах;
2) з одного боку, середня продуктивність праці у межах світового господарства, з іншого — продуктивність національної праці.
З цього приводу К. Маркс писав: "Середня інтенсивність праці змінюється від країни до країни, тут вона більша, там менша. Ці національні середні становлять шкалу, одиницею виміру якої є середня одиниця праці всього світу. Отже, більш інтенсивна національна праця в порівнянні з менш інтенсивною виробляє за однаковий час більшу вартість, яка виражається в більшій кількості грошей.
Але закон вартості в його інтернаціональному застосуванні зазнає ще більших змін завдяки тому, що на світовому ринку продуктивніша національна праця вважається також інтенсивнішою, якщо тільки конкуренція не примусить продуктивнішу працю знизити продажну ціну її товару до його вартості. Отже, різні кількості товарів одного й того самого виду, які виробляються в різних країнах за однаковий робочий час, мають неоднакові інтернаціональні вартості, що виражаються в різних цінах"1.
Третім важливим фактором нормування інтернаціональної вартості є ступінь складності праці, який залежить насамперед від рівня освіти та кваліфікації робітників.
Вартість також відображає виробничі відносини між товаровиробниками і тому є категорією безпосереднього виробництва. Адже саме у цій сфері формуються витрати суспільно необхідної праці на виробництво товарів, концентрується праця, яка утворює вартість. Прихована суспільна природа праці виявляється надалі у мінових відносинах товарів. Отже, оскільки вартісний характер товару виявляється лише в його відношенні до іншого товару, а це відбувається за допомогою зовнішньої форми вияву вартості — мінової вартості у сфері обміну, то вартість стає і категорією обміну.
З інтернаціоналізацією виробництва й обігу категорія вартості поповнюється елементами якісно нового змісту, модифікується. її модифікованою формою є інтернаціональна ціна виробництва, сформована в процесі міжнародної конкуренції, яка лежить в основі світової ціни. Залежно від співвідношення попиту і пропозиції світова ціна може відхилятись від інтернаціональної. Як правило, світові ціни формуються в центрах міжнародної торгівлі — міжнародних товарних біржах, і за ними здійснюються міжнародні торговельні угоди.
У межах світового господарства на однаковий товар може встановлюватись кілька світових цін. Наприклад, нині налічується до 50 видів ринку золота. На світовому ринку машин і обладнання основними споживачами і постачальниками є розвинуті країни (при цьому виокремлюються ринки обладнання для легкої, машинобудівної промисловості тощо, міжнародні торговельні біржі з торгівлі металами, енергоносіями та ін.). На ринках золота переважну частку цього товару спочатку скуповують дилери, на ринку машин і обладнання реалізація здійснюється здебільшого шляхом підписання контрактів між виробниками і споживачами, а також через посередників. Крім географічного фактора, наявність багатьох світових ринків одного товару зумовлена різними видами валюти платежу, особливостями поставки товарів, умовами розрахунків та іншими факторами. На рівень світових цін впливають термін гарантійного обслуговування, швидкість ліквідації поломок, форми платежів, розрахунків, кредитів та інші чинники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Інтернаціональні форми закону вартості та нерівномірності економічного розвитку й інтернаціоналізація капіталу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок