Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Франція. Економічний розвиток країни.

Франція. Економічний розвиток країни.

Назва:
Франція. Економічний розвиток країни.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,39 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Мінестерство освіти і науки, молоді та спорту України
Хмельницький національний університет

Кафедра економічної теорії

Реферат на тему:
“ Загальна характеристика економіки Франції ”Виконала:
студентка гр.УПЕП-11-2
Біловольська Г.В.
Перевірила:
Танасієнко Н.П.Хмельницький - 2013
План
Вступ
1 Економічна оцінка природно-ресурсного потенціалу Франції
2 Демографічний потенціал країни
3 Загальна характеристика економіки Франції
Висновок
Список літературиВступ
Франція лежить на заході Європи. Крім континентальної частини, до її складу входить острів Корсика. Площа 552 тис. км кв. Населення 58,1 млн чоловік. Столиця Париж. Крупні міста. Марсель, Ліон, Лілль, Бордо, Тулуза, Ніцца, Нант, Страсбург, Тулон, Руан. Франція розділена на 96 адміністративних одиниць департаментів. Особливий статус заморських департаментів мають Гваделупа, Мартініка, Французька Полінезія, Французькі антарктичні території, Гвіана, Реюньон, острови Сен-Пьер, Майотта, Мікелон, Уолліс і Футуна. У Франції 22 історичні провінції (Бретань, Бургундія, Лотарингія, Наварра, Прованс і т. д.). Крім того, Франція володіє обширними заморськими територіями, до яких відноситься ряд островів в Тихому океані. Це Нова Каледонія, Французька Полінезія, Франції належать також острови Уолліс, Футуна, Південні землі і Французька Антарктика. Франція одна з тих країн, внесок яких в історію й культуру світу особливо значний. В XVIIXVIII ст. за кількістю населення і економічним потенціалом Франція була найбільшою країною Європи. Французька мова перетворилась на міжнародну мову світського товариства і дипломатії. Величезний вплив на розвиток людства справила Французька буржуазна революція кінця XVIII ст. Французька колоніальна імперія за своїми розмірами поступалася лише британській. Незважаючи на воєнну поразку в 1940 р., Франція після другої світової війни виявилася спроможною зміцнити свої економічні й політичні пози¬ції, стала одним із засновників ЄС і тепер за розмірами ВНП посідає четверте місце серед шести головних економічно розвинених країн, після США, Японії і Німеччини.


1 Економічна оцінка природно-ресурсного потенціалу Франції

Природні умови Франції дуже різноманітні. 50% її території займають низовини - Північно-Французька (або Паризький басейн), Гаронская (або Аквітанська), а також Ельзаська низовина і долина нижньої зони. Всі вони мають важливе значення для сільського господарства.
Гірська система Франції займає майже таку ж площу, як і низовини. Вони поділяються на давні, переважно згладжені масиви герціанского походження, до яких належать Центральний і Арморіканскій масиви, Вогези і Арденни та молоді гори третинної складчастості - Піренеї, Альпи і Юра. У Вогезах і в Центральному масиві зустрічаються досить високі вершини.
Кліматичні умови Франції являють собою як би сукупність кліматів різних країн Європи. Чітко виражений клімат двох типів - океанічний і середземноморський, що сприяє багатосторонності розвитку сільського господарства.
Завдяки великій кількості атмосферних опадів і особливостей рельєфу річкова мережа Франції дуже велика. Головний вододіл-це Центральний масив. Найбільш важлива річка країни - це Сена, загальною довжиною понад 1000 км. З усіх річок Франції Сена має найбільш спокійний плин і регульований стік. Це найкраща річкова магістраль країни.
Інший характер має Луара, яка зі своїми притоками зрошує майже 1/5 території Франції. Вона має невелике транспортне значення. Обмежене транспортне значення має і Гаронна - дуже неспокійна річка, для якої характерні сильні паводки в результаті дощів, принесених з Атлантичного океану та Середземного моря.
Крупной рікою країни є також Рона. Транспортне значення Рони невелика з-за порогів і засміченості русла наносами. Але Рона володіє величезними запасами гідроенергії.
Грунти Франції різноманітні. Найбільш цінні з них - бурі лісові на лесовидних суглинках, а також лесові і алювіальні. Бурі лісові, або, як їх називають у Франції, лимонні грунту, багаті перегноєм, вапном і поруч легко засвоюваних речовин, займають в країні великі простори.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Франція. Економічний розвиток країни.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок