Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Культура миру

Культура миру

Назва:
Культура миру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,08 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Ідея культури миру вперше офіційно була висунута на Міжнародному конгресі ЮНЕСКО з проблем миру, що відбувся у Кот’д’Івуар в 1989 р. У прийнятій конгресом Декларації відмічалось, що “необхідно сприяти формуванню нового бачення світу, яке б розвивало культуру миру, засновану на повазі до людського життя, свободи, справедливості, солідарності, толерантності, прав людини, рівності між чоловіками й жінками.” З того часу зміст поняття культури миру значно розширився, доповнився новими складовими.

На 44-й международной сессии по образованию (1994г.) концепция культуры мира получила дальнейшее развитие и была определена как "совокупность убеждений, коллективное и индивидуальное умонастроение, форма существования деятельности и реагирования"(2).

На сьогоднішній день культура миру виходить далеко за рамки традиційного поняття міжнародного миру як відсутності війни і включає в себе наступні компоненти:

1. повага до життя, до людей та до їх прав

2. відмова від будь-яких форм насилля і відданість справі запобігання конфліктам шляхом усунення причин їх виникнення, а також вирішення проблем виключно через діалог та переговори. отказ от любых форм насилия и приверженность делу предупрежден

3. визнання рівності прав і можливостей чоловіків і жінок

4. визнання права кожного на свободу висловлення власних думок та переконань і на отримання інформації.

5. відданість принципам демократії, свободи, справедливості, терпимості, солідарності, співробітництва, плюралізму, культурного багатоманіття, діалогу та взаємо порозумінню між народами, етнічними, релігійними, культурними та іншими групами й окремими людьми.

6. відданість принципам соціально орієнтованого суспільства.

7. готовність бережно ставитись до навколишнього середовища

Зупинимось детальніше на кожному пункті:

поважати життя кожної людини

1. Якщо при вирішенні будь-якого конфлікту виходити з необхідності суворо дотримуватись прав і свобод людини, з необхідності забезпечення для кожного члена суспільства їх реалізації, в результаті можна добитися створення суспільства загального добробуту та стабільного процвітання. Важлива роль при цьому належить освіті, оскільки вирішувати проблеми і втілювати в життя якісь задачі або ідеї неможливо без розуміння їх сутності . У 1993 р. в Монреалі був прийнятий Всесвітній план дій по вихованню в дусі прав людини і демократії, тоді ж було проголошено Десятиліття освіти в області прав людини. До речі, якщо придивитися ближче, то ці принципи фактично закладені в 10 християнських заповідях, виконання яких за біблією є дорогою повернення в рай. Деякі люди говорять про необхідність економічного зростання, політичної стабільності та інші розумні речі, але життя стане набагато кращим вже завтра, якщо всі земляни визнають і неухильно дотримуватимуться прав одне одного. надо уважать чувства других людей. Без этого не будет уважения к их жизни, ведь жизнь вся состоит из тонких волокон чувств Права человека это самое главное, ибо мы, люди, живём в НАШЕМ обществе, поэтому защищать самих себя - не есть ли это разумные действия?

відкидати насильство

2. Серед принципів культури миру пріоритетним вважається відмова від насильницьких методів вирішення будь-яких конфліктів, неприпустимість людських жертв, уникнення насилля та конфліктів вже у їх зародку. Насильство було притаманне людству протягом його багатовікової історії. Воно майже утвердило себе як головну функцію держави та державності взагалі, проникло в культуру, освіту, взаємовідносини у сім’ї, в суспільстві, колективі, на міждержавному рівні. Багато великих гуманістів у різний час стверджували, що подолати насильство можна лише протиставивши йому толерантність, повагу до думок інших, до чужої культури та таких її складових як традиції, звичаї, релігійні та політичні переконання.

Некоторые политологи и сегодня исходят из некой "биологической" концепции, которая утверждает, что существует изначальная агрессивность человека как участника биогенеза. Хотя еще в 1986 году на форуме крупнейших ученых мира в Севилье была принята Декларация, в которой со всей категоричностью заявлено, что нет абсолютно никаких научных доказательств того, что человеку изначально присуще насилие, обусловленное его физической природой.

бути щедрим

3. Тут ми вже звертаємось до духовних вимірів даного поняття. Бути щедрим – це не лише звернення до багатих. На це здатен кожен. Бути щедрим душею означає вміння і прагнення жити одне з одним в гармонії, ділитися матеріальними і духовними благами, віддавати свій час, терпіння, сили для подолання та викорінення несправедливості, гніту, дискримінації за будь-якими ознаками. Щедрість душі – це один з ключових компонентів становлення “духу миру”.

слухати щоб чути

4. Перш за все це означає необхідність відстоювати свободу думки і культурне багатоманіття, прагнути до діалогу та взаємопорозуміня, уникати категоричності суджень й оцінок, не відкидати тих, хто мислить по-іншому, з повагою ставитись до думок інших людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Культура миру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок