Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Діяльність міжнародної організації ПРООН

Діяльність міжнародної організації ПРООН

Назва:
Діяльність міжнародної організації ПРООН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,53 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПРООН є глобальною мережею розвитку ООН, яка надає країнам знання, досвід та ресурси задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Вони співпрацюють з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та загальнонаціональних проблем розвитку.

ПРООН поєднує та координує глобальні та національні зусилля. Вони зосереджуємося на допомозі країнам в знаходженні шляхів вирішення таких проблем:

• Інформаційні та комунікаційні технології

• Демократичне державне управління

• Подолання бідності

• Запобігання кризі та її подолання

• Енергія та навколишнє середовище

• ВІЛ/СНІД

Я вважаю доречним дати аналіз роботи ПРООН на Україні, і з‘ясувати як ця організація співпрацює з Україною.

Після розпаду Радянського Союзу в 1991 році, в Україні відбувся триступеневий перехід: від Радянської республіки до незалежної держави; від централізованої системи управління до базованої на низовому рівні демократії; та від командної економічної системи до економіки вільного ринку. Початкові труднощі України надали ПРООН важливої ролі помічника у процесі розвитку країни, що стало можливим після відкриття офісу ПРООН у Києві в 1992 році. Спільні зусилля ПРООН та уряду України були спрямовані на представлення та просування головних принципів демократичного державного управління на всіх рівнях, шляхом підтримки адміністративних реформ та залучення громадянського суспільства до участі у громадському житті. Інші програми стосуються розвитку підприємств малого та середнього бізнесу, соціальної підтримки та концепції сталого розвитку як невід’ємної частини політичного курсу.

Друга Рамкова програма допомоги ООН для України, підписана урядом України та ПРООН на початку 2002 року, зосереджує особливу увагу на питаннях людського розвитку в Україні.

Головна увага в цьому документі приділяється трьом взаємопов’язаним напрямкам проведення програмних заходів:

1) належному демократичному державному управлінні,

2) людському розвитку та безпеці;

3) охороні довкілля та сталому розвитку.

Далі я спробую проаналізувати співробітництво ПРООН з Україною по біль важливим напрямкам.

Інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ)

ПРООН допомагає Україні отримати досвід та скористатися найкращими світовими практиками для розробки стратегій, що розширюють доступ до IКT, та використати їх у сфері розвитку. ПРООН також покладається на IКТ рішення для найбільш ефективного використання власної глобальної мережі.

Рівень розвитку IКT в Україні є значною мірою недостатнім. Близько 2% загального населення України має надійний доступ до Інтернету та інших подібних комунікаційних послуг. Крім цього, система освіти в Україні нагально потребує подальшого розвитку, адже навчальна програма не відповідає вимогам сучасних технологій процесу освіти, при цьому бібліотечні фонди, підручники та довідкові матеріали застарілі, а контакти з іншими країнами, міжнародними організаціями та спільнотами є недостатніми.

Як фізичні особи, так і соціальні групи виражають потребу у доступі до інформації про урядові документи, національні та міжнародні новини, дистанційне навчання, ринок робочої сили, електронні комерційні операції тощо. Крім цього, ІКТ є важливим інструментом розвитку бізнесових організацій шляхом доступу до юридичних та маркетингових досліджень і, внаслідок цього, уповноважує суспільство у цілому.

ПРООН була започаткована нова багатостороння програма, що отримала назву "Інноваційний трамплін: ІКТ для добробуту України". Ця програма сприятиме процесу збалансованого національного розвитку та подолання бідності шляхом належного та інноваційного застосування інформаційних і комунікаційних технологій. Програма зосереджена на двох взаємопов’язаних стратегічних ділянках – ініціативах “знизу” та ініціативах “згори”. У фокусі ініціатив “знизу” знаходиться розробка політики та відповідне до попиту консультативне обслуговування заради громадської користі. У фокусі ініціатив “згори” - поліпшення доступу до знань задля розвитку та покращення рівня життя населення України внаслідок використання ІКТ. ПРООН у співробітництві з урядом нещодавно завершила в Україні дослідження стосовно оцінки готовності до користування електронними засобами інформації, необхідної для розвитку інформаційних технологій.

ПРООН також зробила загальний внесок на суму $1,9 мільйонів доларів США для підсилення освітнього та інформаційно-комунікаційного потенціалу двох відомих учбових закладів України – Національного університету імені Тараса Шевченка та Київського міжнародного університету цивільної авіації. В рамках цих та інших ініціатив ПРООН працює в партнерстві з урядом України. Як результат цієї співпраці, урядом був складений п’ятирічний план розвитку, який було представлено у березні 2000 року. Цей план зосереджений на наданні українській молоді можливості використовувати ІКТ як інструмент особистого розвитку.

Демократичне державне управління

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Діяльність міжнародної організації ПРООН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок