Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Індекси глобалізованості країн світу

Індекси глобалізованості країн світу

Назва:
Індекси глобалізованості країн світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,11 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Індекс Глобалізованості розраховується фахівцями журналу Foreign Policy разом з консалтинговою компанією A.T.Kerny другий рік підряд. Для рейтингу Індексу Глобалізованості-2002 використовувалися дані про глобальну інтеграцію країн за 2000 рік. Цього разу, унаслідок більшого включення країн Африки, Центральної і Східної Європи і Південної Азії, оцінювалася участь у світових процесах 62 країн. Зараз у розрахунок Індексу входить 85% світового населення і 90% його виробництва. Крім того, в індекс того року включені нові політичні змінні, котрі визначають ступінь залучення країни в міжнародну дипломатичну діяльність і міжнародну безпеку (оцінювалося членство країн у міжнародних організаціях, участь у міжнародних миротворчих місіях і кількість дипломатичних представництв в інших країнах). Ще одним додатковим критерієм у розрахунку Індексу-2002 став облік останніх прогнозів розвитку тих чи інших тенденцій. Ці зміни дозволили простежити деталі мінливої географії розподілу ступеня глобалізованості, статус ринків, що розвиваються, і вплив глобалізації на урядові витрати.

Підтримувана сильним економічним зростом, глобальна інтеграція в 2000 році значно поглибилася, і більшість індикаторів міжнародного обміну досягли рекордних рівнів. Так, у 2000 році обсяг світового товарного експорту збільшився більш, ніж на 12%, у той час як обсяг торгівлі послугами збільшився на 6,1% – у 3 рази більше в порівнянні з попереднім роком. Рекордного збільшення в 2000 році досягли потоки прямих іноземних інвестицій (FDI) – до $1,27 трлн. у порівнянні з $1,08 трлн. у 1999 році. Велика частина цих інвестицій була результатом процесів міжнародних злиттів і поглинань компаній. Так, у 2000 році прибуток більшості французьких компаній, отриманий від їхніх іноземних філій, майже в 2 рази перевищив їхній доход від внутрішніх продажів. Обсяг закордонних продажів у середньому був рівним обсягу внутрішніх продажів лідируючих компаній Великобританії, Німеччині й Італії.

Сильна світова економіка і безліч подій, зв'язаних з міленіумом, стали передумовою самого бурхливого розвитку туристичної галузі за останнє десятиліття. У 2000 році було здійснено 698,8 млн. міжнародних подорожей, що на 50 млн. більше в порівнянні з попереднім роком.

Підсилилися й інші аспекти інтеграції. Трафік міжнародних телефонних розмов, наприклад, у 2000 році збільшився на 10 млрд. хвилин. Число хостів в інтернеті в 2000 році виросло на 44%, однак, це на 1/3 менше в порівнянні з періодом буму в dot-com індустрії.

Одним словом, у 2000 році рівень глобальної інтеграції досяг нових висот, завершивши десятиліття небувалого росту міжнародної економічної і політичної активності, а також підвищення мобільності людей, інформації й ідей. Воля залишиться визначальною характеристикою нашого світу, однак її стабільність не можна приймати за належне. Проте, у випадку уповільнення процесів глобалізації основний удар прийдеться саме на країни з високим індексом глобалізованості.

Як і в 2001 році, невеликі торгові країни показали великий ступінь інтеграції у світову економіку в порівнянні з їх більш великими сусідами. У 2001 році найбільше глобалізованою нацією був Сінгапур. Цього року в рейтингу лідирує Ірландія, що займала 6-ю позицію в 2001 році.

Сильна пробізнесова політика Ірландії й англомовне населення давно залучали інтерес іноземних компаній, що сприяло трансформації острова в дуже привабливе місце інвестування. Для залучення іноземного капіталу й інвестицій у технологічний сектор у країні були знижені ставки корпоративних податків (і так вже одних з найнижчих у Європі) і був прийнятий Національний план розвитку, метою якого є удосконалення інфраструктури і підвищення ефективності уряду. Приватизація державних активів у телекомунікаційному і банківському секторах позитивно відбилася на рівні інвестицій, у той час як приєднання Ірландії до зони євро значно послабило бар'єри для фінансових потоків в і з інших країн зони євро.

Позитивно на Ірландії позначився і глобальний бум у технологічному секторі. Інвестиції в сектор високих технологій пояснюють постійно збільшується приплив FDI в Ірландію – з $3 млрд. у рік у середині 1990-х років до $20,5 млрд. у 2000 році, чи майже $5,5 тис. на душу населення (у 3 рази більше в порівнянні з $1653 на душу населення у Фінляндії).

Досить високими залишаються й інші показники Ірландії. Наприклад, що розвивається туристична галузь і розвинута телекомунікаційна інфраструктура вивели країну на передові позиції по міжнародних персональних контактах, у той час як швидкий зріст числа користувачів Інтернету забезпечив країні місце серед європейських інтернет-лідерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Індекси глобалізованості країн світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок