Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні

Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні

Назва:
Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,44 KB
Завантажень:
876
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

1. Основи регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

2.Органи регулювання зовнішньоеконоімчною діяльністю, їх види і компетенція.

3. Ліцензування і квотування зовнішньоекономічних операцій. Види ліцензій і квот.

1. Об'єктивними підставами регулювання зовнішньоекономічної діяльності є ймовірність вішикнення суперечностей між інтересами суб'єктів ЗЕД (зокрема, щодо отримання максимального прибутку) та публічними інтересами і пов'язана з цим потреба забезпечення балансу цих інтересів за допомогою правових засобів.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» регулювання ЗЕД в Україні здійснюється згідно з іфинципами, визначеними у ст. 2 цього Закону, з метою:

- забезпечення збалансованості економіки та рівноваги внутрішнього

ринку Україні;

стимулювання прогресивних структурних змін в економіці, у тому числі зовншшьоекономічних зв'язків суб'єктів ЗЕД України;

створення найбільш сприятливргх умов для

залучення економіки України в срістему світового поділу праці та її наближення до ринкових структур розвинутих зарубіжних країн.

Регулювання ЗЕД в Україні здійснюється:

а) Україною як державою в особі її органів в межах їх компетенції;

б) недержавними органами управління економікою (товарними,

фондовими, валютними біржами, торговельними палатами, асоціаціями,

спілками та іншими організаціями коопераційного типу), що діють на

підставі їх статут них документів;

в) самими суб'єктами ЗЕД на підставі відповідних координаційних угод,

що укладаються між ними.

Таким чином, залежно від суб'єкта регулювання слід розрізняти державне та недержавне регулювання ЗЕД.

Регулювання ЗЕД в Україні здійснюється за допомогою системи засобів такого регулювання, а саме:

законів України;

передбачених в законах України актів тарифного і нетарифного регулювання, які видаються державними органами України в межах їх компетенції;

економічних заходів оперативного регулювання (валютно-фінансового, кредитного та іншого) в межах законів України;

- рішень недержавних органів управління економікою, які приймаються

за їх статутними документами в межах законів України;

угод, що укладаються між суб'єктами ЗЕД і які не суперечать законам України.

Перелік засобів регулювання ЗЕД є вичерпним. Забороняється регулювання ЗЕД прямо не передбаченими законом актами державних і не державних органів.

Стаття 7 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» закріплює засади, завдяки яким досягається відповідність регулювання ЗЕД правовому господарському порядку України. Однак наразі повноцінна участь України у світових економічних процесах потребує відповідності такого регулювання і світовому економічному правопорядку. Міжнародною організацією, яка розробляє та запроваджує глобальні правіша торгівлі між країнами, забезпечує її розвиток та передбачуваність, є Світова організація торгівлі (СОТ). Наразі членами СОТ є 149 країн, на частку яких припадає понад 95% обсягів світової торгівлі. Головною умовою набуття членства в СОТ є відповідність національного законодавства принципам та нормам, які містяться в угодах СОТ і спрямовані на забезпечення кожному її членові безпечного й передбачуваного міжнародного торговельного середовища, а також продовження лібералізації торгівлі, сприяння економічному зростанню і розвиткові. З огляду на те, що Україною прийняті зобов'язання щодо гармонізації національного законодавства з нормами та вимогами угод СОТ, відповідність принципам цієї міжнародної організації виступає системною вимогою до регулювання (передусім державного) ЗЕД.

2. Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності здійснюють Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Міністерство економіки України, Державна митна служба України та інші органи відповідно до їх компетенції, визначеної ст. 9 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Найвищим органом, який здійснює державне регулювання ЗЕД, є Верховна Рада України. До повноважень Верховної Ради України належать: прийняття законів з питань ЗЕД; визначення засад зовнішньої політики; надання у встановлений законом строк згоди на обов'язковість міжнародних договорів України та їх денонсація (ст. 85 Конституції України). Виключно законами України визначаються, зокрема: статус іноземців; засади зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності, митної справи; система оподаткування, податки і збори; засади створення і функціонування фінансового, грошового, кредитного та інвестиційного ринків; статус національної та іноземних валют на території України; порядок утворення та функціонування вільних та інших спеціальних зон (ст. 92 Конституції України).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок