Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Міжнародні транспортні коридори - особливий пріоритет України на шляху інтеграції у світову економічну систему

Міжнародні транспортні коридори - особливий пріоритет України на шляху інтеграції у світову економічну систему

Назва:
Міжнародні транспортні коридори - особливий пріоритет України на шляху інтеграції у світову економічну систему
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
204,22 KB
Завантажень:
927
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
МІЖНАРОДНІ ТРАНСПОРТНІ КОРИДОРИ – ОСОБЛИВИЙ ПРІОРИТЕТ УКРАЇНИ НА ШЛЯХУ ІНТЕГРАЦІЇ У СВІТОВУ

ЕКОНОМІЧНУ СИСТЕМУ

О.О.Бакаєв, С.І.Пирожков, В.Л.Ревенко

Вступ

Останню чверть ХХ сторіччя можна з повною упевненістю вважати точкою відліку для принципово нових тенденцій і глобальних соціально-економічних процесів, що намітилися у розвитку людства. Вони означилися як у діях окремих країн, так і їхніх регіональних об'єднань, зусилля яких зосереджені на пошукові власних напрямів і стратегій розвитку, спрямованих на початок наступного тисячоліття. Тим самим кидається виклик багатьом негативним процесам і явищам, що набрали силу і набули статусу світових криз у різних сферах людської діяльності. Найвідчутніше ці кризові явища позначаються на транспортних системах і мережах, що, за образним визначенням, є судинною системою як регіону в цілому, так і окремої держави зокрема. Це зумовлено багатьма чинниками, що пов’язані зі специфікою транспорту як ланки господарсько-виробничого процесу.

Транспорт як галузь народного господарства характеризується тим, що в процесі його діяльності безпосередньо не створюється кінцевий продукт. Його продукція - це транспортні послуги (з переміщення в просторі та в часі пасажирів і вантажів), що використовуються споживачем лише в момент їх виконання.

Транспортно-дорожній комплекс, що включає в себе основні види транспорту, шляхове і дорожнє господарство, є одним з найважливіших системоутворюючих елементів, що визначають ступінь розвитку економічного потенціалу і промислової структури будь-якої індустріально розвинутої країни. Якщо раніше вважалося, що транспорт лише сприяє діяльності галузей виробничої сфери, виконуючи обслуговуючу роль, то в даний час він став важливою і необхідною умовою їхнього зростання і розвитку. Саме цим визначається специфіка ролі, місця і механізмів розвитку самої транспортно-дорожньої системи. Вона має розвиватися випереджаючими темпами, перебуваючи водночас у функціонально-структурному балансі з іншими, насамперед базовими галузями народного господарства.

Як кожний із системоутворюючих елементів виробничо-економічної системи країни, транспортно-дорожній комплекс має великий функціональний запас та чимало засобів підтримки його в робочому стані. Разом з тим, транспортно-дорожній комплекс особливо чутливий до різного роду негативних процесів та явищ, що виникають в економічній системі, хоча реагування на них буває запізнілим. Але якщо ці реакції залишаються непоміченими і без відповіді, то подальший розвиток подій уже може мати системний, лавиноподібно наростаючий і багато в чому стрімко руйнуючий характер.

Нині в Україні дуже ймовірним є такий сценарій розвитку подій, що передбачає зупинку та наступну руйнацію значних фрагментів транспортної мережі.

Основні причини нинішнього стану економіки України добре відомі політикам, ученим, фахівцям-практикам. Вони зводяться до системного спаду рівнів виробництва та необоротних структурних змін в економічній системі, що існувала в Україні до 1991 р. Свій негативний вплив справляє розрив навіть прагматично необхідних економічних, виробничих, кооперативних і технологічних зв'язків у рамках СНД. Усе це зумовлено проблемами економіки перехідного періоду.

 

Зниження обсягів перевезень пасажирів і вантажів на всіх без винятку видах транспорту (див. табл.1), а також неплатоспроможність вантажовідправників і вантажоодержувачів, системна криза неплатежів і зростання кредиторської заборгованості, що випереджає дебіторську, не дає змогу транспорту як галузі матеріального виробництва здійснювати навіть у мінімально необхідних обсягах модернізацію і підтримку в технологічно і технічно безпечному стані шляхів сполучення і транспортних засобів.

 

Таблиця 1

Основні характеристики діяльності видів транспорту в Україні

(якісний аспект і тенденції)

Наявний дефіцит державного бюджету позбавляє Уряд як головного власника величезних обсягів основних фондів транспортної системи можливості реально фінансувати державні програми відбудови водних артерій та наземних шляхів сполучення до рівня технологічно безпечного стану й розвитку транспорту в мінімально необхідних вимогах і умовах. Виходом із такого становища є прискорене відтворення національної транспортної мережі, яка має стати фрагментом європейської мережі міжнародних транспортних коридорів (МТК), що проходять у тому числі й територією України.

Міжнародні транспортні коридори

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Міжнародні транспортні коридори - особливий пріоритет України на шляху інтеграції у світову економічну систему

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок