Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Організація діяльності міжнародних товарних ринків

Організація діяльності міжнародних товарних ринків

Назва:
Організація діяльності міжнародних товарних ринків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,28 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зміст

Вступ...............................................................................................................................3

1. Міжнародні товарні біржі.........................................................................................4

2. Міжнародні товарні аукціони...................................................................................5

3. Торги...........................................................................................................................6

4. Міжнародні ярмарки і виставки...............................................................................7

Висновок.........................................................................................................................8

Список використаної літератури..................................................................................9

Вступ

Управління зовнішньоекономічною діяльністю країни і регулювання зовнішньої торгівлі та фінансових потоків на міжнародному рівні набувають усе більшого значення і зростання економічної взаємозалежності країн.

Принципова структура інституцій, які управляють зовнішньоекономічною діяльністю, і в промислово розвинутих країнах, і в країнах, що розвиваються, приблизно однакова. До неї звичайно входять кабінет міністрів, міністерство зовнішньої торгівлі або зовнішньоекономічних зв’язків, митні органи (управління), центральний банк, експортно-імпортний банк, центральне статистичне управління (міністерство), міністерство закордонних справ, податкові відомства.

Міжнародний поділ праці, світовий ринок, світове господарство з їх основними компонентами і специфікою перетворилися в найважливіші чинники розвитку людства. У цих умовах особливого значення набуває міжнародна торгівля, розвиток її організаційних форм, зростання її обсягів. Важливе місце в організації діяльності міжнародних товарних ринків посідають біржа, аукціони, торги, ярмарки і виставки.

1. Міжнародні товарні біржі

Товарна біржа – це ринок масових, якісно рівноцінних товарів, на котрі укладаються угоди без їх наявності. Біржова торгівля дає можливість сконцентрувати попит і пропозицію на товари у певних географічних пунктах без обов’язкового завозу туди товарів. На товарних біржах продаються тільки так звані біржові товари, що у масі своїй однорідні. Партії товарів при цьому можуть бути легко замінені: бавовна, каучук, цукор, зернові, шовк, шерсть, кольорові метали, нафта, соєві, боби, олія, кава, жива худоба, апельсиновий сік та ін.

Існують два типи біржі – товарна і фондова. Якщо товарна біржа – це постійно діючий оптовий ринок однорідних товарів, то на фондовій біржі обертаються цінні папери й іноземна валюта.

Найбільші світові біржі:

«Чикаго Борд оф Трейд» концентрує 30% загального обсягу біржової торгівлі США (оборот – близько 500 млрд дол. за рік), основні товари: золото, срібло, зернові, сік, боби.

«Чикаго Меркенталь» зосереджує 20% біржової торгівлі країни (оборот – понад 250 млрд дол. за рік), основні товари: жива худоба, картопля, яйця.

«Нью-Йоркські біржі» охоплюють 20% біржової торгівлі США (оборот – більш як 260 млрд дол. за рік), основні товари: кава, цукор, шерсть, дорогоцінні метали, картопля, бавовна,апельсиновий сік.

«Лондонська товарна біржа» охоплює 75% усіх біржових угод країни (оборот – близько 100 млрд дол. за рік), основні товари: цукор, какао, кава, каучук, вовна.

Основними учасниками біржових операцій є члени біржі, тобто юридичні чи фізичні особи, що мають свої частки в статутному капіталі біржі, і посередники, брокери, що допомагають укладати угоди в біржовому кільці. Брокер не має права представляти інтереси покупця чи продавця. Його завдання – знайти покупця чи продавця і надати їм допомогу в укладанні контракту. Брокер є постійним співробітником біржі. І за свою роботу він отримує винагороду у вигляді відсотка від укладеного контракту.

На товарній біржі розрізняють дві категорії біржових угод: угоди на реальний товар (угод «спот») і ф’ючерсні угоди.

2. Міжнародні товарні аукціони

Міжнародні товарні аукціони – це спеціально організовані, що періодично діють у певних місцях ринки. На них шляхом публічних торгів по черзі відбувається продаж попередньо оглянутих покупцями аукціонних товарів, що переходять у власність того покупця, що запропонував за них найвищу ціну, не перекриту іншими власниками торгів. Сьогодні до основних аукціонних товарів відносять: хутро, чай, тютюн, фрукти, рибу, антикварні вироби, предмети старовини, художні вироби.

Найважливіші аукціонні центри з продажу:

вовни – Лондон, Ліверпуль, Сідней, Антверпен;

хутра – Санкт-Петербург, Лондон, Нью-Йорк, Монреаль;

чаю – Лондон, Амстердам, Калькутта, Коломбо;

тютюну – Амстердам, Нью-Йорк;

прянощів – Лондон, Амстердам;

антикварних і художніх виробів – Лондон, Амстердам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація діяльності міжнародних товарних ринків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок