Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Практичні заходи, які здійснюються в міжнародному масштабі щодо відмивання грошей

Практичні заходи, які здійснюються в міжнародному масштабі щодо відмивання грошей

Назва:
Практичні заходи, які здійснюються в міжнародному масштабі щодо відмивання грошей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Практичні заходи, які здійснюються в міжнародному масштабі щодо відмивання грошей
План
1. Практичні заходи, які здійснюються в міжнародному масштабі 
2. Функції і діяльність ФАТФ 

Практичні заходи, які здійснюються в міжнародному масштабі
Створення нормативно-правової бази шляхом підготовки і укладення міжнародних договорів - це, безсумнівно, важливий етап у боротьбі з інтернаціональною організованою злочинністю. Але ще важливіше й складніше вживати практичні заходи з реалізації цих угод, причому здійс* нення таких заходів приносить вагомі конкретні результати. Розглянуті міжнародні правові акти одержали широку підтримку членів Організації Об'єднаних Націй. Вираженням такої підтримки стало прийняття в 1990 р. Всесвітньої програми дій. її ухвалила
Генеральна Асамблея ООН під час спеціальної сесії, присвяченої міжнародному співробітництву в боротьбі з нелегальним виробництвом, пропозицією, попитом і поширенням одурманювальних засобів і психотропних речовин.
Члени ООН також звернули увліу на необхідність вживання заходів, спрямованих на підрив економічного потенціалу злочинних організацій. Сесія ООН констатувала, що "величезні фінансові прибутки, які надходять від нелегальної торгівлі одурманюва-льними засобами і пов'язаної з нею злочинної діяльності, відкривають можливість наднаціональним злочинним групам проникати в урядові органи, розбещувати і корумпувати посадових осіб, а також псувати принципи правопорядку і створювати заірозу суверенності держав" [43, с. 336].
Роль основного координатора в економічній протидії міжнародній злочинності відіграє створена під егідою ООН спеціалізована організація з назвою Програма ООН з контролю над наркотиками (United Nation Drug Control Programme - UNDCP) зі штаб-квартирою у Відні. Вона розробила власний план дій у галузі боротьби з відмиванням грошей, а також конфіскації доходів, які надходять від торгівлі наркотиками. Ціною власних зусиль або, в разі потреби, за сприяння інших організацій, UNDCP надає спеціалізовану допомогу всім, хто до неї звертається. Форми цієї допомоги різноманітні, наприклад, організація навчання, - часто тематично пристосованого до місцевих умов, - для політиків, працівників правоохоронних органів, які займаються розшуком учасників наркобізнесу. Доповненням до цих програм слугують навчальні курси для оперативного складу, учасники яких - особи, які відповідають за розкриття економічних злочинів. Такі треніні и часто супроводжує додатковий інструктаж чи спеціалізована допомога прямо на місці подій. Ця організація виготовляє також "особливо корисні знаряддя праці". Наприклад, вона видала спеціальний збірник, який містить поради і рекомендації для слідчих органів разом з вирішенням практичних аспектів таких проблем, як пошуки джерел інформації й управління фінансовими і матеріальними ресурсами.
З різноманітної діяльності UNDCP варто особливо виділити надання юридичної допомоги тим державам, які після ратифікації Віденської Конвенції повинні провести складну і трудомістку роботу з пристосування своїх законодавчих систем до її вимог. Найбільше труднощів у цій сфері діяльності відчувають країни, що розвиваються: це зокрема нестача високоосвічених фахівців, у тому числі професійних юристів. Тому однією з найважливіших ініціатив UNDCP у цьому напрямі стала розробка в листопаді 1993 р. "зразкового законодавства", пристосованого до потреб країн, чиї законодавчі системи виходять із принципів римського права. Цей документ виданий англійською) французькою, іспанською, російською і арабською мовами. Варто зазначити, що, на відміну від Віденської Конвенції, нормативи, які містяться в цій моделі, не обмежуються однією лише криміналізацісю відмивання грошей на основі карного права. Виходячи з основної ідеї всесвітньої програми дій про необхідність "зміцнення і доповнення" постанов Віденської Конвенції, творці моделі використовували у своїй роботі й інші документи, наприклад Рекомендації спеціалізованої групи з протидії відмиванню ірошей, для того щоб зібрати й узагальнити в ній усе краще, що є в сучасній міжнародній практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Практичні заходи, які здійснюються в міжнародному масштабі щодо відмивання грошей

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок