Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія інвестицій q

Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія інвестицій q

Назва:
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія інвестицій q
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,32 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія інвестицій q
Дослідження проблем інвестицій розпочалося у перші роки XX ст. Проте нез'псованими залишилися питання, як виміряти розрив між фактичною і бажаною величиною капіталу, чи існує зв'язок між коливаннями обсягів інвестицій та коливаннями на ринку цінних паперів чи ринку акцій. Шукаючи відповіді на них, американський економіст Дж. Тобін запропонував q -теорію інвестицій.
Тобін Джеймс (1918—2002) народився в м. Шампейн (штат Іллінойс, США). У Гарвардському університеті отримав ступінь магістра економічних наук. Свою трудову діяльність почав в Управлінні регулювання цін, продовжив у Раді цивільного постачання і військового виробництва у Вашингтоні. Працював професором економіки в Гарвардському та Йельському університеті. Крім викладацької діяльності, він проводив наукові дослідження фінансових ринків, розробляв теоретичні питання, що стосувалися змін у розмірах грошових фондів і становища на грошових ринках під впливом політики прийняття рішень у сфері споживання, виробництва та капіталовкладень.
Був членом Ради економічних консультантів при президенті Дж. Кеннеді (1961—1962), обирався президентом Американського економетричного товариства, президентом Американської економічної асоціації.
Автор праць "Вивчення повної зайнятості та інфляції" (1953), "Національна економічна політика" (1966), "Макроекономіка" (1971), "Нова економіка: погляд через десятиріччя" (1972), "Політика процвітання. Нариси з точки зору кейнсіанця" (1987), "Повна зайнятість і зростання" (1996), "Нариси з економіки: теорія і політика, том IV" (1996), "Гроші, кредит і капітал" (1997) та ін.
Дж. Тобіну присвоєно почесні вчені ступені Сіракузьким, Іллінойським, Ново-Ліссабонським університетами та іншими навчальними закладами. Він нагороджений Американською економічною асоціацією медаллю Дж.-Б. Клерка.
Основою д-теорії інвестицій є модель динаміки інвестицій. Оскільки фірми значно привабливіші для потенційних вкладників, коли мають змогу здійснювати вигідні інвестиції, ціни акцій відображають наявність стимулів до інвестування. Дж. Тобін передбачив, що фірми приймають рішення про інвестування на основі такого співвідношення (показник а Тобіна):
Змінну д визначають як відношення вартості фірми на фондовому ринку (вартості капітальних активів, що формується на ринку цінних паперів) до відновної вартості її основного капіталу. Ця теорія виходить з того, що вартість фірми на фондовому ринку допомагає виміряти розрив між фактичним капіталом (К) і бажаним рівнем капіталу (ЛГ*+1).
Дж. Тобін визначив умови, за яких д слугує хорошим показником рентабельності нових інвестиційних витрат. Конкретніше, коли д > 1, це, зазвичай, означає, що К*+1 > К, тому інвестиції повинні бути значними. Аналогічно, коли д < 1, ринок засвідчує, що К*+1 < К, значить інвестиції мають бути незначними.
У найпростішому теоретичному випадку величина д для підприємства дорівнює дисконтній вартості майбутніх дивідендів, виплачених фірмою на одиницю її капіталу. Очевидно, що вартість фірми на фондовому ринку К дорівнює дисконтній вартості виплачених фірмою дивідендів. Отже, дисконтна вартість дивідендів на одиницю капіталу становить У/К. Якщо відновна вартість капіталу фірми дорівнює К (це правильно, коли ціна капіталу дорівнює 1, що є ціною випуску в моделі), тоді У/К, за визначенням, буде q - вартістю фірми. Це основа для визначення д.
У такий спосіб фондовий ринок надає фірмам чутливий до змін і легко визначуваний індикатор інвестиційних стимулів. Коли ціна на фондовому ринку висока (відносно вартості одиниці нового капіталу), ринок "повідомляє" про те, що для наближення К до К* основний капітал варто збільшувати поступово. Коли ціна на фондовому ринку низька, ринок "повідомляє" про необхідність повернення К до нижчого рівня К* .
Існує й інший спосіб розуміння суті q - теорії інвестицій, який більшою мірою спирається на інтуїцію. Якщо д > 1, це означає, що ціна акцій на фондовій біржі вища грошової вартості капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія інвестицій q

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок