Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Транснаціональне фінансування міжнародного фінансового менеджменту

Транснаціональне фінансування міжнародного фінансового менеджменту

Назва:
Транснаціональне фінансування міжнародного фінансового менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,34 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Транснаціональне фінансування міжнародного фінансового менеджменту
План
1. Транснаціональне фінансування
2. Фінансування міжнародної торгівлі
3. Дивідендна політика корпорації

Транснаціональне фінансування
Одним із завдань фінансового менеджменту ТНК є вилучення коштів для фінансування зарубіжних філій.
Фінансування ТНК залежно від мети може бути короткостроковим або довгостроковим [12, с. 749-751; 38, с. 225-335; 47, с. 384-397].
Метою короткострокового фінансування є поповнення оборотного капіталу, виконання поточних забо в'язань.
Джерела короткострокового фінансування поділяються на внутрішні та зовнішні.
Внутрішніми джерелами є нерозподілений прибуток та амортизація. їх перерозподіл всередині фірми здійснюється за допомогою в нутрі ш інофірмових міжнародних позик. Таким чином, внутрішньофірмове короткострокове фінансування - це взаємона-дання валютних позик різними підрозділами компанії, надання інвалютних кредитів материнською компанією дочірнім фірмам та навпаки.
Внутрішньофірмові міжнародні позики надаються у формі:
§ прямого міжнародного фірмового кредиту. Материнська компанія надає тимчасово вільні грошові кошти дочірній компанії, що оформлюється простим векселем;
§ компенсаційного внутрішньофірмового кредиту. Материнська компанія покладає цільові фонди на строковий депозит у міжнародний банк своєї країни, який використовує свій філіал за кордоном для перекредитування отриманих коштів дочірній компанії в іншій країні;
§ паралельний внутрішньофірмовий кредит, тобто учасники угоди надають один одному позики у валюті своєї країни на обумовлений період часу.
Зовнішніми джерелами короткострокового фінансування є банківське фінансування та одержання коштів за допомогою ринку цінних паперів. Банківське фінансування здійснюється в таких видах:
§ кредитна лінія. Це кредитна умова між банком та його клієнтом, яка містить обіцянку банку щодо надання клієнтові певної суми коштів до деякого ліміту протягом визначеного строку;
§ револьверний кредит. Це кредитні лінії, які відновлюються протягом тривалого часу, юридично формалізовані контракти;
§ строкова позика. Це прямий, незабезпечений кредит на строк, який не перевищує 90 днів. Він оформлюється у вигляді простого векселя;
§ овердрафт. При наданні овердрафту банк списує кошти з рахунка клієнта у розмірах, більших ніж залишки на його рахунку, відкриваючи таким чином кредит.
Банківське фінансування може здійснюватися в національній та іноземній валютах. Відповідно розрізняють національне, іноземне та евровалюте фінансування (єврок-редити). Фінансовий менеджер вирішує, застосування якої валюти в даний момент і на даному ринку є найефективнішим з точки зору ризику втрат, до якого рівня валютний ризик повинен покриватися форвардними контрактами, угодами своп та який повинен бути оптимальний портфель інвалютних активів, тобто, яку кількість коштів і в яких валютах необхідно мати компанії на даний момент.
Фінансування з використання інструментів ринку цінних паперів включає випуск комерційних паперів, які являють собою прості векселі компанії. Прості векселі, які емітуються компанією, є незабезпеченими, знаходяться в обігу 30-90 днів, їх номінал становить величину від 100 тис. до 1 млн дол. США. Розрізняють іноземні, евровалютні комерційні цінні папери та евронот (короткострокові цінні папери, випущені та гарантовані банком).
Перевагою комерційних паперів є те, що відсоткова ставка за ними, як правило, нижча від ставки за першокласними кредитами.
Метою довгострокового кредитування є одержання грошових коштів для фінансування довгострокових інвестиційних та інших проектів фірми, формування доходного довгострокового портфеля цінних паперів, що призводить до зростання ринкової вартості компанії, зростанню акціонерного капіталу.
За джерелами довгострокове фінансування поділяється на внутрішнє та зовнішнє.
Внутрішні джерела фінансування компанії - це накопичені чисті грошові потоки, які виникають при здійсненні міжнародних операцій. їх основою є нерозподілений прибуток та накопичена амортизація:
Основні джерела зовнішнього довгострокового фінансування:
§ банківське фінансування у вигляді банківського кредиту та у формі покупки банками довгострокових цінних паперів компанії, які не надходять у відкритий продаж, а розміщуються у приватному порядку серед великих інвесторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Транснаціональне фінансування міжнародного фінансового менеджменту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок