Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Теоретичні основи розвитку МЕВ

Теоретичні основи розвитку МЕВ

Назва:
Теоретичні основи розвитку МЕВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,70 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Теоретичні основи розвитку МЕВ

План.

1.Методи пізнання міжнародних явищ і процесів.

2.Міжнародний поділ праці й еволюція теорій МЕВ.

3.Моделі розвитку МЕВ.

Література:

І.М.Школа В.М.Козменко“Міжнародні економічні відносини “ Чернівці “Рута” ст.38-45

В.В.Козик Л.А.Панкова“Світове господарство та міжнародні економічні відносини” Львів 1995

1.Методи пізнання міжнародних явищ і процесів.

Метод наукових абстракцій-усунення другорядного з метою пізнання основного. Особливість полягає в тому, що інколи необхідно абстрагуватись від конкретних національних економічних процесів, щоб пізнати дію міжнародних економічних законів.

Метод аналізу і синтезу-аналіз окремих елементів цілісної системи, а зроблені узагальнення по кожному елемениу об”єднуються (синтезуються) в одне ціле системне узагальнення.

Метод мікро- та макроаналізу- МЕВ здійснюються різних рівнях, це означає, що пошуки проводяться, з одного боку на рівні зовнишньоекономічної діяльності підприємства, а з іншого боку на рівні міждержавних і наддержавних економічних стосунків.

За допомогою історичного і логічного методу вивчаються історичні етапи розвитку конкретних міжнародних економічних відносин, визначаються тенденції їхнього розвитку, передбачаються можливі варіанти подальшого перебігу подій.

Економіко-математичні методи-обчислення килькісних показників.

Статистично-графічний метотод-визначення й порівняння кількісних показників.

Метод моделювання -базується на використанні попередніх методів і є важливим для прогнозування розвитку того чи іншого міжнародного явища.

Дослідження міжнародних економічних відносин не дасть достатньо достовірних результатів, якщо не враховувати взаємопов”язаність, єдність міжнародних явищ і процесів між собою, а також з національними господарськими явищами і процесами.

2.Міжнародний поділ праці.

Світове господарство важко визначити без використання нонять: МПП та МЕВ. Усвою чергу, міжнародні економічні відносини потребують визначення через міжнародний поділ праці.

МПП - знаходиться в основі розвитку МЕВ, тобто є фундаментом їхнього розвитку. МЕВ, у свою чергу, об”єднують навколо себе інші міжнародні явища і процеси.

Поняття МПП відображає явища та процеси поділу праці між суб”єктами різних країн і на наддержавному рівні. МПП є формою суспільного поділу праці. Суспільний поділ праці-це процес відособлення різних видів трудової діяльності, які взаємодіють між собою і взаємодоповнюють один одного, складаючи цілісний системний механізм

суспільного відтворення.

Суспільний поділ праці має дві взаємодоповнюючі форми: спеціалізація та кооперація діяльності. Якщо спеціалізація являє собою безпосереднє розбиття діяльності на окремі операції, то кооперування об”єднує ці операції в один загальний процес. За родом діяльності розглядають три типи суспільного поділу праці: загальний, частковий , одиничний.

Загальний поділ праці-здійснюється між великими сферами діяльності людини: промисловість, С\Г, транспорт, зв”язок, будівництво та інші.

Частковий поділ праці-відбувається всередині великих сфер на міжгалузевому та підгалузевому рівні: машинобудування, переробні галузі, рослинництво, громадський транспорт та інші.

Одиничний поділ праці притаманний процесам, що відбувається в середині фірм, в залежності від технологічного процесу та організації управління, від функціональних завдань окремих служб.

За просторовим критерієм виділяють: міжрегіональний поділ всередині країни, поділ між країнами, поділ між групами країн.

Міжнародний поділ праці-це вищий ступінь розвитку суспільного поділу праці, який виходить за межі національних економік.

МПП-це процес відособлення різних видів трудової діяльності на міжнародному рівні, які взаємодіють і взаємодоповнюють один одного, складаючи об”єктивну основу міжнародного обміну товарами, послугами та результатами інших видів діяльності.

Основні умови розвитку МПП:

1.Природно-географічні умови:

--різниця у величині території.

--різниця в чисельності населення.

--географічне розташування.

--нерівномірність кліматичних умов.

--наявність або відсутність тих чи інших природних ресурсів.

--наявність виходу до моря.

--наявність великих річок і озер.

2.Соціально-економічні умови:

--особливості історичного розвитку.

--переважаючі відносини власності.

--соціальна природа і механізм організації національних господарств.

--різниця в національних традиціях, інших культурних цінностях.

--виробничі та зовнішньоекономічні традиції.

--соціально-економічний розвиток сусідніх країн.

--політичні інтереси.

3.Умови, що цілком пов”язані з НТП:

--розвиток науки.

--рівень розвитку науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок.

--технологічна озброєність.

--рівень морального зносу основних засобів виробництва.

--оптимальність розмірів підприємств.

3.Моделі розвитку МЕВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Теоретичні основи розвитку МЕВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок