Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія попиту

Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія попиту

Назва:
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія попиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,71 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія попиту
Досліджуючи проблеми вимірювання корисності та математичного визначення рівноваги, англійський економіст Ф. Еджуорт ще наприкінці XIX ст. запропонував апарат кривих байдужості. Крива байдужості стосується споживчих наборів благ, тому що вона є інструментом аналізу споживчих переваг. На думку вченого, такі криві повинні представляти геометричне місце точок, що характеризуються однаковим рівнем корисності. Однак у концепції Ф. Еджуорта апарат кривих байдужості відігравав порівняно невелику роль. Такі криві використовував також В. Парето, причому трактував їх інакше: він запропонував бачити в них просто відображення певних наперед заданих смаків і переваг споживача.
З часом теорія корисності втратила свою гостроту і звелася від кількісної до порядкової корисності, а від порядкової — до виявлених уподобань. Фактично зникла й концепція загальної рівноваги, оскільки вважалася занадто математичною, абстрактною і непрактичною. Відродив її Дж.-Р. Хікс. Досліджуючи проблеми загальної рівноваги на ринку товарів і на ринку грошей у праці "Вартість і капітал" (1939), він використав криві байдужості як основний засіб аналізу. Головною метою цього дослідження було виведення закону ринкової поведінки, тобто закону, що визначає реакцію споживача на зміну ринкових умов. Аналізуючи характеристики кривих попиту, Дж.-Р. Хікс виявив не реалістичність вихідних постулатів граничного аналізу А. Маршалла: неважко показати, наприклад, що передбачення про незмінну граничну корисність грошей фактично рівнозначне твердженню, що зміна доходу споживача не впливає на розміри пред'явленого ним попиту на будь-які товари. Дж.-Р. Хікс обирає центром свого дослідження визначеніші та чіткіші ринкові категорії — кількість купленого товару, його ціну, дохід покупця тощо.
Хікс Джон Річард (1904—1989) народився в м. Уоріка (Англія). Навчався в Кліфтон-коледжі, в Бейліол-коледжі (Оксфорд). Викладав у Лондонській школі економіки (у 1932 р. йому присвоєно вчений ступінь доктора природничих наук), потім займався науковою роботою у Гонвіл-енд-Кіз-коледжі в Кембриджі, а з 1938 р. — професор політичної економії Манчестерського університету. Дж.-Р. Хікс у співавторстві зі своєю дружиною У. Хікс і Л. Ростесом написав книгу "Оподаткування воєнного багатства" (1941), а згодом (знову разом з У. Хікс) — праці "Критерії витрат місцевих органів влади" (1948) і "Тягар податків, які стягуються у Великобританії місцевими органами влади" (1945), в яких розглядаються найгостріші питання функціонування місцевих бюджетів Англії в умовах воєнної економіки. Працював в Оксфорді: спочатку науковим співробітником Нафілд-коледжу, а з 1952 р. і до виходу у відставку в 1965 р. — професором політичної економії в місцевому університеті.
Найбільшим внеском Дж.-Р. Хікса в сучасну теорію грошей вважається його праця "Критичні нариси з теорії грошей" (1967). Автор праць "Методи динамічної економіки" (1985). Надрукував також монографії "Гроші, відсоток і заробітна плата" (1982) та "Класики і сучасники" (1983).
Почесний професор Оксфордського університету, йому присвоєні почесні вчені ступені багатьох університетів. На відзнаку великих заслуг його та Я. Тінбергена перед економічною наукою Європейська економічна асоціація в 1991 р. заснувала медаль Хікса— Тінбергена. Лауреат Нобелівської премії.
Започатковуючи "чистку" нагромаджених на той час західними теоріями вартості теоретичних понять, Дж.-Р. Хікс запропонував сповна відмовитися від використання принципу спадної граничної корисності, а для описання ринкової поведінки споживачів застосувати принцип спадної граничної норми заміщення. За допомогою апарату кривих байдужості вченому вдалося наглядно й чітко розмежувати ефект заміщення і ефект доходу (крива попиту в трактуванні А. Маршалла відображала тільки ефект заміщення, адже він згадував лише про фіксовану граничну корисність грошей, що еквівалентно відсутності ефекту доходу). Роздільний теоретичний аналіз ефекту заміщення і ефекту доходу дає змогу обмежити вплив, що чинять на індивідуальний попит коливання відносних цін, від впливу, пов'язаного із зміною реального доходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія попиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок