Головна Головна -> Реферати українською -> Міжнародна економіка -> Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія нерівномірних поштовхів

Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія нерівномірних поштовхів

Назва:
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія нерівномірних поштовхів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,18 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія нерівномірних поштовхів
Дослідження економічних циклів (циклів ділової активності) започатковані в 70-ті роки XIX ст. Вагомих результатів було досягнуто А. Маршаллом, А. Шпітгофом, Г. Касселем, К. Вікселем. Поворотним пунктом у розвитку теорії економічного циклу стали висновки М. Туган-Барановського про головну особливість циклу — коливання розмірів інвестицій. Збагатила теорію запропонована Й. Шумпетером концепція нововведень як джерела порушень рівноваги всередині ринку, виявлені вченими принцип акселерації, механізм імпульсу та розповсюдження.
Екзогенний фактор вплинув на поступовість розвитку. У 1929 р. почалася велика депресія: криза збуту і неплатежів, хвиля банкрутств, гігантський стрибок безробіття, раптова і глибока дефляція. З часом економічна рівновага не відновлювалася, депресія не минала, зберігався високий рівень безробіття. Існуюча економічна теорія не могла запропонувати вихід із ситуації, що спричинило кризу неокласичної думки, знецінення напрацьованої на той час теорії економічного циклу.
Придатні щодо нових реалій положення теорії свідчили, що залежно від того, яка кількість виробленого суспільством продукту спрямовується на споживання, мультиплікаційно-акселераційний механізм здатний спричинити відповідні коливання, або "вибухи", в динаміці національного доходу. Дослідження цієї проблеми завели економістів у глухий кут: мультиплікаційно-акселераційний механізм відображає коливання, властиві економіці, тільки за нереальної гіпотези про величину акселератора, а якщо орієнтуватися на реальні його величини, то цей механізм спричинятиме коливання, які не відповідають дійсності.
Першою спробою подолати кризу стала теорія нерівномірних поштовхів норвезького економіста Р.-А.-К. Фріша.
Фріш Рагнар-Антон-Кіттіль (1895—1973) народився в м. Осло. Навчався на економічному факультеті місцевого університету, в аспірантурі — у Франції, згодом — в Англії, Німеччині, Італії та США. У1925 р. повернувся до Осло працювати асистентом професора економіки у рідному університеті. У 1931 р. став професором соціальної економіки і статистики, а з 1932 по 1965 рік був одночасно директором Економічного інституту при університеті м. Осло. Протягом 1933 —1935 рр. працював головним редактором журналу "Економіка".
Після війни був консультантом норвезького уряду, членом багатьох національних і міжнародних експертних комісій, економічним радником у країнах, що розвиваються (Індії, 1954—1955; Єгипті, 1957—1964).
Автор праць "Про проблему чистої економічної науки" (1926), "Заощадження і планування обороту" (1933), "Монополія—Поліполія" (1933), "Аналіз статистичної конфлюентності за допомогою повних регресійних систем" (1943), "Принцип лінійного програмування" (1954), "Система використання національного оптимального економічного планування без деталізації" (1963), "Теорія виробництва" (1965), "Максимуми і мінімуми" (1966).
Один із засновників Міжнародного економетричного товариства. Почесний член Академій наук США, Великобританії, Швеції та інших країн, почесний доктор Стокгольмського, Кембриджського, Бірмінгемського, Копенгагенського та інших університетів. Лауреат Нобелівської премії (1971).
У своїй роботі він використав новий на той час економетричний метод аналізу. Найкраще сформулював смисл і значення цього типу дослідження циклу сам учений у редакційній статті журналу "Економетрика" (січень 1933): "Економетрика зовсім не те саме, що економічна статистика. Вона також не збігається з тим, що називається загальною економічною теорією, хоча значна частина цієї теорії має визначено кількісний характер. Не є вона також і синонімом застосування математики до економіки. Досвід показує, що кожна з цих трьох точок зору — точка зору статистики, економічної теорії і математики — є необхідною умовою правильного розуміння кількісних відносин у сучасному економічному житті, але, взята сама по собі, кожна з них недостатня. Тільки об'єднання усіх трьох точок зору може створити могутній метод дослідження".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Неокейнсіанський напрям в економічній нобелелогії. Теорія нерівномірних поштовхів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок