Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Проблеми тарифікації продукції енергетичної галузі України

Проблеми тарифікації продукції енергетичної галузі України

Назва:
Проблеми тарифікації продукції енергетичної галузі України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 620.9:338.51(477)
Денисов А.С., Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки і з питань європейської інтеграції
Проблеми тарифікації продукції енергетичної галузі України
Статтю присвячено розгляду методологічних питань ціноутворення на енергетичну продукцію в Україні. Проаналізовано світовий досвід та проблеми формування тарифів в Україні, визначено основні напрямки диференціації цін для окремих категорій споживачів.
The article is devoted to consideration of methodological problems of pricing the energy products in Ukraine. The world experience and problems of tariffs formation in Ukraine are analyzed. The basic directions ofprice differentiation for each category of consumers are determined.Реалізація курсу України на розвиток ринкової економіки вимагає переосмислення ролі ціни. У ринкових умовах ціна виступає основним об'єктом конкуренції, а конкуренція є головним регулятором економіки.
Лібералізація цін, злам механізму ціноутворення попередньої системи не відкидає, а навпаки, вимагає дотримання основними постулату суспільного розвитку - наступності. Ігнорування його значно ускладнило трансформаційні перетворення в напрямі ціноутворення і, зокрема, у галузі енергетики.
Посилена увага до ціни, врахування об'єктивних закономірностей, які вона відображає, є особливо актуальними для енергетики України. Для народного господарства в цілому та окремих його галузей важливо сформувати та використовувати економічно обґрунтовані ціни на енергетичну продукцію та послуги. Від їх рівня залежать пропорції розподілу національного доходу на фонди споживання та накопичення, рівень цін на інші товари та послуги, ефективність інвестицій тощо.
Визначені обставини зумовлюють необхідність розробки і використання в період стабілізації економіки України „адаптованої" системи ціноутворення на енергію. Дана система повинна слугувати зв'язуючою ланкою між поточними цінами і тими, що традиційно використовуються у країнах зі стабільною і розвинутою ринковою економікою.
З суто ринкової позиції ціна повинна формуватись під впливом попиту та пропозиції енергії. Тому управління попитом на енергетичну продукцію як загальносистемна задача завжди було і залишається актуальним для енергетичної галузі України. Однак якщо до створення енерго- ринку можна було говорити про правомірність застосування для її вирішення адміністративних методів управління електроспоживанням, то ринкові принципи господарювання виключають цю можливість і вимагають застосування економічних принципів. У енергетиці одним з них традиційно є тарифи на енергетичну продукцію.
Над проблемою тарифікації продукції галузі плідно працює багато українських та зарубіжних науковців. Значний внесок здійснили такі відомі дослідники, як Андрощук О.В., Батюк Н.Б., Да- нилюк О.В., Дерзський В.Г., Домбровська Г.П., Замулко А.І., Катренко Г.М., Коваль Я.М., Лен- ко В.Г., Находов В.Ф., Наумчик В.С., Праховник А.В., Потребич А.А., Рабинович М.Д., Радченко Ю.В., Федоренко Л.Н., Ферт О.Р., Шелепова О.І.
Проте на даний час ряд питань ціноутворення та тарифікації в енергетичній галузі України залишається не вирішеним. Серед них: невизначеність у методологічних підходах до узгодженого формування та використання оптових цін та роздрібних тарифів; непропорційність співвідношення між тарифами на енергетичну продукцію для приватних та промислових споживачів; відсутність диференційованого державного регулювання енергетичної галузі України.
У зв'язку з цим метою даної статті є дослідження існуючих методологічних підходів до ціноутворення в енергетиці України, викриття основних проблем застосування тарифів у вітчизняній енергетиці та визначення ціноутворюю- чих факторів в енергетичній галузі України.
Ціна ринкової економіки визначається за схемою: тип - зміст - форма - види - функції - механізм формування - місце у господарському механізмі. Тип ціни та її зміст зумовлюються економічними відносинами даної економічної системи. Ціна ринкової економіки визначається як найрозвинутіший тип ціни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Проблеми тарифікації продукції енергетичної галузі України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок