Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Форми грошей та їх еволюція

Форми грошей та їх еволюція

Назва:
Форми грошей та їх еволюція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Форми грошей та їх еволюція


Гроші являються формою виразу суспільних відносин. Протягом тисячоліть суспільні відносини змінювались, змінювались і гроші як по суті, так і по формі.
Нові суспільні відносини, розвиток ринку вимагали нових форм грошей.
Еволюція форм грошей ввідбулася від повноцінних до сучасних – неповноцінних грошей, знаків вартості.
Повноцінні гроші — гроші, у яких номінальна (зазначена на них) вартість відповідає реальній вартості, тобто вартості суспільної праці чи металу, закладених в них. До таких грошей відносять товарні та мета-леві гроші (мідні, срібні, золоті монети), які мали різні форми: спочатку штучні, потім — вагові. Монети більш пізнього розвит-ку грошового обігу мали встановлені законом ознаки (зовнішній вигляд, ваговий вміст). Найбільш зручною для обігу виявилася кругла форма монети, лицьова сторона якої на-зивалася аверс, зворотна — реверс і обріз — гурт.. 
Перші монети з'явилися майже двадцять шість століть тому в Стародавньому Китаї і Лідійській державі. В Київській Русі перші карбовані монети датуються ІХ-Х століттям.
Спочатку в обігу знаходилися водночас монети з золота, і монети з срібла. До золотого обігу країни перейшли в другій половині XIX ст. Причинами переходу до металевого обігу і передусім до золотого стали властивості благородного металу, що робить його найбільш придатним для виконання функцій грошей:
· якісна однорідність,
· подільність і з'єднуваність без втрати властивостей,
· портативність (концентрація вартості),
· здатність зберігати свої властивості протягом тривалого періоду,
· висока вартість.
Ускладнення та розширення ринкових відносин зумовили неспроможність золотаназавжди закріпитись в ролі загального еквівалента.
Поява знаків вартості при золотому обігу була викликана об'єктивною необхідністю:
по-перше, обмеження фізичного запасу золота;
по-друге, золоті гроші високої портативності не могли обслу-говувати дрібний за вартістю оборот;
по-третє, необхідність скорочення витрат на виготовлення грошей та мінімізація суспільних витрат обігу;
по-четверте, золотий стандарт, в цілому, не стимулював ви-робництво і товарообіг.
Золотий обіг проіснував відносно недовго — до Першої світової війни, коли країни-учасниці для покриття своїх видатків здійснювали емісію знаків вартості. Поступово золото зникло з обігу.
Знаки вартості (неповноцінні гроші) гроші, номінальна варіісгь яких вище реальної, тобто витраченої на їх виробництво суспільної праці. Це гроші, які позбавлені внутрішньої субстанційної вартості. Основними формами неповноцінних грошей є золота монета, що стерлася; білонна монета, тобто дрібна монета, виготовлена з дешевих металів, наприклад міді, алюмінію; паперові гроші, банківські зобов”язання (банкноти). Фактор довіри до неповноцінних грошей стає вирішальним у їх функціонуванні як грошей, завдяки чому їх називають також кредитними.
Кредитні гроші виникають з розвитком товарного вироб-ництва, коли купівля-продаж здійснюється з розстрочкою плате-жу (в кредит), їх поява пов'язана з функцією грошей як засобу платежу, де гроші виступають зобов'язаннями продавця, які по-винні бути погашені у заздалегідь встановлений термін. Першо-чергове значення цих грошей — зробити грошовий обіг еластичним, здатним відображати потреби товарообігу в готівкових грошах, економити повноцінні гроші, сприяти роз-витку безготівкового обігу.
Поступово з розвитком капіталістичних товарно-грошових відносин сутність кредитних грошей зазнає суттєвих змін. В умо-вах панування капіталу кредитні гроші виражають не взаємозв'язок між товарами на ринку, як було раніше (Т-Г-Т), а відно-шення грошового капіталу (Г-Т-Г), тому грошовий капітал ви-ступає в формі кредитних грошей.
Паперові гроші — це представники неповноцінних грошей, які з'явилися як замінники золотих монет. Об'єктивна можливість обігу цих грошей зумовлена особливостями функції грошей як засобу обігу, коли гроші є моментальним посередником в русі то-варів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Форми грошей та їх еволюція

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок