Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> ВІД КАУРІ ДО ГРИВНИ

ВІД КАУРІ ДО ГРИВНИ

Назва:
ВІД КАУРІ ДО ГРИВНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,93 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
з предмету “Гроші і кредит”
ВІД КАУРІ ДО ГРИВНИ


Єдина валюта, яку ніхто ніколи не підробляв, була раковина каурі: природа не терпить повторень, і людина дотепер не в змозі створити достовірну копію її шедеврів.
 
Знайда з півдня торговими шляхами прийшла й у Древню Русь, де в залежності від місцевості іменувалася "ужовкою", "жуковиною" чи "зміїною голівкою" і використовувалася, зокрема, як розмінна монета. Тим часом, батьківщина каурі – Індійський і західна частина Тихого океану, а головний район видобутку – Мальдівські острови. В часи імператора Калігули вона була валютою Римської імперії, і хоча витівка не мала успіху, у ранньослов'янську епоху і до самого розквіту Київської Русі – до самої появи гривні – вона була одним з найбільш уживаним засобом платежу! З цього усt починалося...
Золота гривна (Київська Русь)
Історично слово "гривня" означало мідяну монету у 2,5 копійки, згодом – у 3, і, нарешті, назву "гривеник" дістала у народі срібна монета вартістю у 10 копійок – зберігалася ця традиція і за радянських часів.
Проголосивши своїм Третім універсалом 18 липня 1917 р.утворення УНР, Центральна Рада запровадила в Україні нову національну валюту – український карбованець, з вартістю 17,424 долі щирого золота: 1 доля = 0,044 г золота. Ухвалою ЦР від 19 грудня 1917 р. було видрукувано перший грошовий знак УНР – купюру вартістю у 100 карбованців. Автором оформлення грошового знака був визначний український художник-графік Георгій Іванович Нарбут.
Оригінальний знак запам'ятався українським патріотам. Тризуб тут виступав як алегорія українського державотворення ще від часів Володимира Великого. Після введення купюри в обіг одразу ж було зафіксовано випадки її фальшування. За Четвертим універсалом від 22 січня 1918 р. Україна проголошувалася "самостійною, ні від кого не залежною державою", і 1 березня 1918 р. ЦР прийняла закон про запровадження нової грошової одиниці – гривні, яка поділялася на 100 шагів і дорівнювала 1/2 карбованця.
Протягом 1918 р. в Берліні було видрукувано грошові знаки у 2, 10, 100, 500, 1000 та 2000 гривень – проекти двох останніх було виконано вже після проголошення гетьманату на чолі з П. Скоропадським. Ескіз першої купюри виконав В. Кричевський, трьох наступних – Г. Нарбут. В ескізі 10-гривневої купюри Нарбут використав орнаменти українських книжкових гравюр XVII століття, 100-гривневої – зображення робітника з молотом та селянки з серпом на тлі розкішного вінка з квітів і плодів, 500-гривневої – свою улюблену алегорію "Молода Україна" у вигляді опроміненої дівочої голівки у вінку. Завдяки цій деталі купюра отримала гумористичну народну назву "горпинка".
Гетьман П. Скоропадський у квітні 1918 р. відновив як основну грошову одиницю Української Держави карбованець, що поділявся на 200 шагів. Було виготовлено ескізи купюр у 10, 25, 50, 100, 250 та 1000 карбованців. Г. Нарбутові, належав ескіз 100-карбованцевого знаку, де він використав портрет Б. Хмельницького, та композицію з ремісничих інструментів. Був там і створений ним самим проект герба Української Держави зі сполученням символів "тризуб" та "козак з мушкетом". Ескізи купюр виготовили І. Золотов, І. Мозалевський, А.Богомазов та ін. графіки.
Після переходу влади в Україні у грудні 1918 р.до рук Директорії на чолі з В. Винниченком та С. Петлюрою основною грошовою одиницею відновленої УНР знову було проголошено гривню…
Акт проголошення незалежності України відкрив дорогу для запровадження в державі повноцінної національної валюти. Такою валютою мала стати, згідно з традиціями доби Київської Русі і періоду визвольних змагань 1917 – 1920 рр., гривня. Назв розмінної монети пропонувалися декілька: "сотий", "резана", але врешті було віддано перевагу звичній "копійці". 1992 р. перші зразки української національної валюти було виготовлено в Канаді за ескізами В.І.Лопати. Однак в обіг в Україні з 1992 р. було введено тимчасову валюту, розраховану на перехідний період, – український купоно-карбованець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ВІД КАУРІ ДО ГРИВНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок