Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> реферат українською: Особливості інфляції в Україні

Особливості інфляції в Україні / сторінка 5

Назва:
Особливості інфляції в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
788,89 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Показники
2005
2006
2007
2008
2009
1. Темпи зростання роздрібних цін за рік, %
282,0
139,7
110,1
120,0
119,2
2. Темпи зростання маси грошей за рік, %
213,0
135,0
134,0
125,0
141,0
3. Співвідношення п. 1 до п. 2
132.4
103,5
82,2
96,0
84,5
Отже, інфляція надлишкової грошової маси в обіг у відображає порушення вимог закону грошового обігу

тому шляхом обмеження емісії грошей і застосуванням політики дефляції суспільство здатне швидко приборкати інфляцію.
Тип кредитної інфляції провокується наданням кредиту понад мобілізовані кошти. Як наслідок порушується співвідношення між попитом і пропозицією грошей. Серед безпосередніх чинників зростання цього типу інфляції постають потреби покриття дефіциту державного бюджету і кредитування клієнтів через кредитні лінії комерційних банків, що поповнюються шляхом нетоварної емісії центрального (національного) банку. Оскільки регулювання кредиту є головною функцією монетарної політики, до досягнення рівноваги попиту і пропонування грошей передбачає активну регулюючу політику держави та широке використання таких спеціальних важелів саморегулювання ринку грошей, як ціновий стабілізатор, кредитний мультиплікатор, механізм заміщення, еластичність швидкості обігу грошей та інші елементи ринкового механізму, їх комплексне використання на основі політики «дорогих грошей» забезпечує стиснення грошової та кредитної емісії. На випадок потреби «дешевих грошей», навпаки, стимулюється доступність грошових і кредитних ресурсів для розширення інвестиційної діяльності та переходу до економічного зростанні. Щоб обмежити надлишкову кредитну масу до розмірів оптимальної, використовуються показники обов'язкових резервів, статутного фонду, ліквідності та інші банківські нормативи. Еластичність швидкості обертання грошей досягається формуванням оптимального співвідношення між грошовими агрегатами М1 М2, М3, L.
Одним із загрозливо сильним чинником інфляційного процесу здатна стати інфляція зростання затрат. Вона виникає за умов постійного зростання затрат виробництва, коли їх розміри вже не можна компенсувати зростанням цін, що регулюється державою. Водночас збільшення виробничих затрат провокує дискретне зростання цін. В таких умовах збільшення затрат підприємства змушені зменшувати обсяг свого виробництва. Насамперед припиняється виробництво високотехнологічних товарів, що веде до поступового зникнення з ринку складних виробів. Як правіло перед кожним наступним підвищенням цін відбувається припинення виробництва. Оскільки кожне дискретне зростання цін на елементи виробничого капіталу не компенсує затрат, то створюються умови для вимушеної додаткової кредитної емісії, скорочення касових залишків і прискорення обігу грошей. Значний тиск на собівартість продукції здійснює також недовантаженість виробничих потужностей, що загалом, підсилює інфляційний процес.
В багатьох країнах різновидом інфляції затрат ставала інфляція заробітної плати, тобто неадекватне підвищенню продуктивності праці зростання заробітної плати. А зростання заробітної плати збільшує затрати виробництва на одиницю продукції і підвищує ціни без відносного збільшення товарної маси. Провідними причинами інфляційного зростання зарплати стають домагання профспілок збільшити її питому вагу у вартості продукції, збільшення оплати праці у зв'язку з попереднім підвищенням цін та ін. Але в сучасній Україні переважаючим видом подорожчання факторів виробництва є гігантське подорожчання сировини, матеріалів і енергоносіїв, брак матеріало- та енергозберігаючих технологій, вільний перелив інфляційного процесу з-за кордону.
Безпосередньо з дією монетарних чинників пов'язана інфляція попиту. Вона виникає внаслідок перевищення попиту над порівняно меншою наявною пропозицією товарів і послуг внаслідок надмірної емісії готівки і стимулювання кредитних вливань в економіку. Важливо уяснити, що подолати інфляцію попиту можна шляхом переходу до динамічного зростання обсягів суспільного виробництва. Особливо важливе місце в даному процесі мають посісти першочергова розбудова тих галузей, які виробляють товари народного споживання і надають послуги, обмеження негативних наслідків функціонування монополістів, розбудова відкритої економіки, прискорення економічного зростання тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Особливості інфляції в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок