Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Скачати безкоштовно: Особливості інфляції в Україні

Особливості інфляції в Україні / сторінка 7

Назва:
Особливості інфляції в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
788,89 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Рівень монетизації ВВП в Україні
Показники
2006
2007
2008
2009
1. Номінальний ВВП за рік, млн грн.
80510,0
93365,0
102593,0
127126,0
2. Номінальна маса грошей на кінець року (М3), млн грн.
9364,0
12541,0
15705,0
22070,0
3. Рівень монетизації ВВП, %
17,7
13,4
15,3
17,4
4. Рівень інфляції
140,0
110,0
120,0
119,2

1.4. Вплив інфляції на інвестиційну активність у сучасному суспільстві
В українському суспільстві склалася думка про шкідливість, навіть згубність інфляції для економічного розвитку. Можна зустріти твердження, що вона є концентрованим виразом мало не всіх негативних явищ в українській економіці, наприклад: "Інфляція в Україні насамперед породжується технологічною відсталістю виробництва, високим рівнем матеріало-, праце- та енергомісткості продукції через зниження кількості і якості виробничих потужностей, високим рівнем монополізму в економіці країни, структурними диспропорціями, незбалансованістю попиту і пропозиції на внутрішньому ринку"'. Є навіть думка, що зростання цін було атрибутом ринкової економіки протягом усієї її історії: "Скільки існують товарно-грошові відносини, стільки ж часу існує явище інфляції".
Інфляція — це явище, яке набуло поширення лише наприкінці XIX століття. Зростання цін стало можливим у економіці, яка базується на паперових грошах, що не мають власної вартості, а лише відображають співвідношення загальної кількості цих грошей у тій чи іншій державі та сукупної товарної маси.
Тисячі років вартість товарів вимірювалася вартістю золота, яким здійснювалися всі платежі. Впродовж усього цього часу ціни мали стійку тенденцію до зниження, а гроші навпаки, до подорожчання. Цей факт дуже просто пояснюється у класичній і марксистській економічних теоріях, згідно з якими товари мають внутрішню вартість, котра за наявності грошей вимірюється через вартість одиниці благородного металу. Оскільки в золотодобувній промисловості продуктивність праці зростає повільніше, ніж у більшості інших галузей, вартість одиниці грошового металу якщо і зменшується з часом, то повільніше, ніж здешевлюються будь-які інші, особливо промислові, товари. Власне, і в теоріях попиту та пропозиції подорожчання золотих грошей у часі пояснюється так само просто: обсяг пропозиції золота зростає повільніше, ніж усіх інших товарів, тому з кожним роком кількість товарів, яку можна придбати за одиницю металевих грошей, потроху збільшується3.
Щоправда, в історії грошей і цін зафіксоване явище, подібне до сучасної інфляції. Після відкриття Колумбом Америки та появи на європейських ринках американського золота сталося загальне зростання всіх цін, що згодом було названо інфляцією. Після великих географічних відкриттів XV—XVI століть європейські ціни збільшилися в кілька разів, хоча насправді не товари подорожчали, а масштаб цін зменшився. Офіційна наука характеризує це явище так: "Ціни... збільшилися у 2—5 разів. Це прискорило збагачення комерсантів і власників мануфактур, які продавали товари за дедалі вищими цінами, а заробітну плату платили більш дешевими грошима. Збагачувалися й заможні селяни, які спекулювали сировиною й харчами. Що стосується робітників і сільської бідноти, то вони страждали від дорожнечі. Падали доходи дворянства, оскільки знецінювалися грошові оброки"4.
Утім, насправді реальних втрат зазнали лише ті, хто зберігав золото у скарбах. Накопичені гроші не знецінилися, вони просто втратили частину купівельної вартості, але це слід вважати адекватним наслідком за умов вилучення грошей із обігу. В економіці мають відбуватися безперервні трансформації: гроші — товари — гроші — товари. Товари споживаються, виробники створюють нові. Той, хто продав свій товар, але не купив іншого, у своєму ланцюжку призупинив безперервність виробництва — споживання, залишив якусь частину суспільного продукту без платоспроможного попиту, ціна на цей продукт могла впасти або він узагалі зіпсувався. В обох випадках постраждав виробник, тобто той, хто створює суспільне багатство.
До цього слід додати, що аж до XX століття ринкова економіка не процвітала, маючи у своєму розпорядженні повноцінні металеві гроші, а зазнавала труднощів через хронічний дефіцит засобів платежу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Особливості інфляції в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок