Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Скачати реферат безкоштовно: Особливості інфляції в Україні

Особливості інфляції в Україні / сторінка 8

Назва:
Особливості інфляції в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
788,89 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

В епоху металевих грошей і зниження цін практично не існувало інвестиційної діяльності в сучасному розумінні, тобто інвестування як процес, метою якого є трансформація заощаджень в інвестиції та приріст заощаджених грошей, має не таку вже й довгу історію. Ще сотню років тому не було потреби шукати спосіб для зберігання заощаджених золотих грошей, приріст вартості яких відбувався сам собою із процесом зростання вартості золота. Втім, ця властивість золотих грошей не сприяє інвестиційному процесу: як інструмент придбання інвестиційних товарів вони, зрозуміло, так само Ідеальні, як І для купівлі споживчих товарів; але чи багато знайдеться охочих вкладати свої заощадження як інвестицію, ризикувати, тоді як цінність грошей із часом зростає сама собою, без усякого ризику? Тому практично єдиним ресурсом для нагромадження виступав прибуток власників капіталів — темпи економічного зростання, за сучасними мірками, були мізерними.
На рубежі XIX—XX століть сталися кардинальні зміни: кількість нагромадженого золота разом із усіма іншими благородними металами, що могли використовуватися в ролі грошей, назавжди відстала від чисельності всіх інших товарів; золоте забезпечення грошей стало спочатку умовним, а згодом і взагалі зникло з історичної арени, не зменшивши при цьому ролі грошей як засобу платежу в товарообміні. Гроші стали зовсім іншими не за формою, а за змістом.
Сучасні гроші випускаються в обіг, як правило, державними банками та під суворим державним контролем, але відповідно не до кількості грошового матеріалу, а до потреби товарного обігу. Загальне правило нібито полягає в тому, що приріст грошової маси не повинен випереджати збільшення кількості товарів (із урахуванням оборотів грошової одиниці протягом року), одначе за всю історію XX століття жодна держава світу не могла протягом тривалого часу втриматися від надлишкової грошової емісії. Тому сучасні гроші, на відміну від металевих (чи забезпечених металом), мають тенденцію до здешевлення, що не зовсім правильно розглядається як негативне явище.
Інфляція — це певний стан економіки, який у певних аспектах навіть корисніший для неї, ніж загальне зниження цін. У новітній історії можна віднайти чимало прикладів, коли держави свідомо йшли на допущення інфляційних проявів, маючи на меті досягнення економічного піднесення. Так, у США інфляція практично не припинялася з часів Другої світової війни, проте це не стало на заваді економічному зростанню (рис.).
Якщо до початку 1970-х років споживчі ціни у Сполучених Штатах зростали майже непомітно, то надалі їх підвищення стало досить відчутним. Хоча це не було свідченням свідомого переходу американської економічної моделі на інфляційний шлях, а спровоковано підвищенням світових цін на нафту, інфляція на тому самому рівні спостерігалася й у ті роки, коли ціни на нафту знижувалися (середина 1980-х). Саме цим забезпечувалося невпинне зростання американської економіки, навіть враховуючи її значну залежність від споживання енергоресурсів.
Основою економічного зростання є не інфляція сама по собі, а додаткова грошова емісія, яка створює постійне перевищення попиту над пропозицією й тим самим стимулює збільшення виробництва. Підвищення цін на ту чи іншу групу товарів є ринковим сигналом, який вказує виробникам, куди саме слід здійснити інвестиції та коли збільшити виробничі потужності. Тобто ланцюг стимулюючих заходів діє в такій послідовності: додаткова


Рис. Динаміка споживчих цін у США

Грошова емісія викликає збільшення попиту; зростають ціни реалізації; виробники вкладають інвестиції й нарощують обсяги випуску, В підручниках із макроекономіки вказується, що після підвищення цін ринок повертається до стану рівноваги, тож вплив грошової емісії зникає. Проте він може відновитися з новою порцією грошової маси; таким чином, у економічній системі виникає постійний стимул до зростання. При цьому інфляція проявляється як небажаний, але допустимий побічний наслідок, негативна роль якого є незначною порівняно з позитивним ефектом зростання ринкового попиту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Особливості інфляції в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок