Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Механізм банківського кредитування

Механізм банківського кредитування

Назва:
Механізм банківського кредитування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
63,32 KB
Завантажень:
3028
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зміст

Вступ

1. Необхідність залучення банківських кредитів в діяльність підприємств.....5

2. Механізм банківського кредитування.............................................................8

2.1. Порядок отримання кредиту...........................................................................8

2.2. Порядок погашення кредиту.........................................................................13

3. Застава як форма забезпечення банківських кредитів.................................15

Висновки

Список використаних джерел

Вступ

Сільськогосподарські підприємства в процесі своєї діяльності вступають у взаємовідносини з різними ланками фінансово-кредитної системи країни. Проблеми становлення української національної системи фінансово-кредитних відносин є основоположною у сфері економічного реформування держави. їх роль на сучасному етапі зростає, оскільки відбувається зростання фінансового сектора, до змін якого особливо чутливими є перехідні економіки.

За своєю сутністю та механізмом впливу на процес суспільного відтворення кредит є однією з найскладніших економічних категорій. Тому в економічній теорії протягом кількох століть ведуться дискусії навколо питань, пов'язаних із сутністю та роллю кредиту. Ці дискусії тривають і досі. Правове регулювання кредитних відносин належить до найбільш складних і актуальних проблем, які вимагають як наукового, так і практичного вирішення.

Кредит - це позичковий капітал банку в грошовій формі, що передається у тимчасове користування на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання.

Банківський кредит, як головне джерело забезпечення грошовими ресурсами поточної господарської діяльності підприємств, на сьогоднішньому етапі відіграє одну з найважливіших ролей у стимулюванні відтворювальних процесів в економіці.

Дуже складними для аграрного сектора економіки в ринкових умовах виявилися кредитні відносини. Незважаючи на те, що кризові явища в економічній системі практично підірвали фінансову стійкість більшості сільськогосподарських підприємств, внаслідок чого різко скоротилась кількість надійних клієнтів. Зважаючи на економічну ситуацію в Україні, коли більшість підприємств перебуває у скрутному економічному становищі, коли відбувається спад виробництва, за постійної нестачі оборотних коштів, можна зробити висновки, що банківське кредитування є найдоступнішим і найефективнішим для підприємства джерелом фінансування, а для банків — найпривабливішим джерелом отримання прибутку.

Попит сільськогосподарських товаровиробників на кредитні ресурси не задовольняється повною мірою. Основні причини — незадовільний фінансовий стан аграрних підприємств, відсутність ліквідного забезпечення та непомірно висока плата за користування кредитами, що при нинішньому рівні рентабельності робить залучення кредитів збитковим.

Дослідження показують, що проблема кредитування сільськогосподарського виробництва має комплексний характер. Враховуючи це, вирішити її одним заходом не можливо - потрібен системний підхід, який би максимально врахував специфіку агропромислового виробництва як суб'єкта кредитування.

Проте створити ефективну фінансово-кредитну систему дуже непросто. Кредит перебуває на перехресті економічних інтересів різних груп власників та позичальників кредитних ресурсів. Задовольнити вимоги усіх неможливо. Потрібні пошуки компромісу.

Тому тема кредитування підприємств агропромислового комплексу є актуальною, адже кредит виступає найбільш важливим і впливовим інструментом регулювання економічних відносин.

Створення сприятливого середовища для розвитку підприємства, пожвавлення ділової активності, поліпшення інвестиційного клімату та активізації інноваційної діяльності значною мірою вирішується кредитною політикою держави.

1. Необхідність залучення банківських кредитів в діяльність підприємств

Загальноекономічною причиною появи кредитних відносин є товарне виробництво. Основою функціонування кредиту є рух вартості у сфері товарного обміну, в процесі якого виникає розрив у часі між рухом товару і його грошовим еквівалентом, відбувається відокремлення грошової форми вартості від товарної. Якщо рух товарних потоків випереджає грошовий, то підприємства — споживачі товарів із настанням моменту плати за них не завжди мають достатні кошти, а це може спинити нормальний процес відтворення. Коли рух грошових потоків випереджає товарні, то на підприємствах накопичуються тимчасово вільні кошти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Механізм банківського кредитування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок