Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Антиінфляційна політика України

Антиінфляційна політика України

Назва:
Антиінфляційна політика України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
54,38 KB
Завантажень:
700
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Антиінфляційна політика України

План

• Вступ………………………………………………………………………………. 2

• Поняття, причини та види інфляції – загальний огляд проблеми………... 3

• Соцiально-економiчнi наслідки iнфляцii……………………………………… 8

• Методи боротьби з інфляцією…………………………………………………... 10

• Антиінфляційна політика в Україні в 1992-1996 роках…………………….. 15

• Особливості антиінфляційної політики в 2005 році…………………………. 20

• Антиінфляційне регулювання економіки у 2006 році………………………. 25

• Висновок……………………………………………………………………….….. 27

• Додаток……………………………………………………………………………. 28

• Список використаної літератури………………………………………………. 31

Вступ

Найефективнішим індикатором «здоров’я» економіки країни є її фінансовий стан. Адже фінансова система не лише забезпечує необхідні взаємозв’язки в економіці, вона є одним з найвпливовіших важелів макроекономічного регулювання, інструментом, за допомогою якого уряди мають змогу регулювати економічний розвиток. Саме тому діяльність виконавчої влади кожної країни спрямована на забезпечення стабільності фінансово-кредитної системи та фінансового стану в цілому. Запорукою цього, серед іншого, має бути стан “керованості” інфляційними процесами. Необхідність у цьому викликана тим, що інфляція не лише призводить до тяжких соціально-економічних наслідків – за умов інфляції втрачається ефективність дії та відбувається деформація інструментів макроекономічного регулювання.

У процесі розвитку сучасної змішаної економки ступінь державного втручання, а у рамках останнього - вибір адекватної макроекономічної політики, що дозволяє запобігти зростанню iнфляцii та безробіття, мають особливе значення.

Жодна з відомих нині ринкових економічних систем не функціонує стихійно. Всі вони являються об’єктами державного регулювання. При цьому напрямок й форми державного втручання змінюються вiдповiдно до ситуації, що склалася у економiчнiй системі.

Маніпулювання податками й розмірами видатків бюджету , контроль за цінами є одними з головних iнструментiв, за допомогою яких уряд може сприяти подоланню безробіття та iнфляцiї.

Тому в данiй роботi будуть розглядатися питання, пов’язанi iз iнфляцiйними процесами в економiцi. Власне, в першій частині роботи ми розберемося із сутністю поняття інфляції, її видами, згадаємо про соціально-економічні наслідки інфляції та назвемо основні шляхи регулювання інфляційних процесів. Друга ж частина роботи буде присвячена розкриттю сутності та причин інфляційних процесів в Україні на період 1992-1996 років і розгляду антиінфляційної політики останніх років (2005-2006).

Поняття, причини та види інфляції – загальний огляд проблеми

І. Поняття інфляції.

Як економічне явище інфляція існує вже тривалий час. Вважається що її поява пов’язана з виникненням паперових грошей, з функціонуванням яких вона нерозривно пов’язана.

Термін інфляція (від лат. Inflatio - надування) вперше почав вживатися в Північній Америці в період громадянської війни

1861 - 1865 рр. І означав процес збільшення паперово - грошового обігу. В ХІХ столітті цей термін вживається також в Англії і в Франції. Широкого розповсюдження в економічній літературі поняття інфляції одержало в ХХ столітті відразу після після першої світової війни.

На початок 90-х років ХХ сторіччя не було жодної постсоціалістичної країни, яка б не відчула руйнівного впливу інфляції. У класичній економічній теорії інфляція трактується як частина теорії грошей. Вона є процесом підвищення загального рівня цін та зниження купівельної спроможності грошей. Дж.М.Кейнс вперше проаналізував інфляцію як елемент макроекономічної теорії.

Мілітаризм, змінивши кейнсіанській теорії у 80-х роках вже не просто включає проблеми інфляції в макроекономічну теорію. Проблеми інфляції стають найважливішою складовою частиною останньої. “Під інфляцією, - пише М.Фрідмен, - я розумію стійке та безперервне зростання цін, що завжди і всюди виступає як грошовий феномен, викликаний надмірною масою грошей по відношенню до випуску продукції”. Це положення переконує в тому, що причини інфляції - у сфері обігу. А тому допускається обмеження впливу держави в процеси суспільного відтворення.

На противагу цьому в кейнсіанських теоріях під інфляцією розуміється надмірний попит, причини якого – як на стороні пропозиції, так і попиту: ”В разі якщо пропозиція грошей у порівнянні з пропозицією товарів для купівлі збільшилася, має місце інфляція”.

З середини 60-х років у світовій економічній науці формується новий напрям у дослідженні інфляцій. Його представники виходять з необхідності комплексного аналізу явищ грошової сфери, що враховують загальні зміни в економіці 2-ї половини ХХ століття. Згідно з цим підходом, найважливішою рисою сучасних інфляційних процесів є тісне переплетіння грошових та загальноекономічних факторів росту цін. Звідси випливає, що незалежно від того, які причини є початковими імпульсами, будь-яке підвищення цін викликає необхідність підвищення обсягів грошової маси, і навпаки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Антиінфляційна політика України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок