Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Скачати реферат безкоштовно: Грошові реформи

Загрузка...

Грошові реформи / сторінка 8

Назва:
Грошові реформи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,18 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
5 Різке скорочення грошової маси унеможливило виконання накопичених короткострокових зобов¢язань. Тому ці борги були знецінені у пропорції 10:1. Довгострокові - поступово виплачувалися після 1957 року. В результаті різко скоротилися пасиви кредитних установ. Уряд був змушений випустити державні боргові зобов¢язання. Украй низький відсоток по цим зобов¢язанням (3%) фактично закрив їм шлях на ринок цінних паперів. Виникла надліквідність банків - це обумовило небачену кредитну експансію і, далі, створило інфляційний клімат у державі. Ціни почали зростати генеруючу загрозу для всієї грошової реформи. 4***) Зростання цін (за 6 місяців на продовольство +18% і на одяг +35%) викликали у суспільстві сумніви щодо доцільності обраного шляху. За даними опитування грудня 1948 року 70% опитуваних висловилися за відновлення контролю за цінами. Проблема була розв¢язана: 1. відміною обмежень на зростання заробітної плати, яке в умовах широкої лібералізації господарської діяльності об¢єктивно не повинно було випереджувати темп зростання продуктивності праці (за 6 місяців 14 та 16%, відповідно); 2. посилення рестрикційного характеру політики Банку німецьких земель (Бундесбанку) щодо зростання грошової маси. Тобто, подальша лібералізація господарської діяльності в Німеччині з одночасним посиленням рестрикційних обмежень щодо зростання грошової маси ²ВРЯТУВАЛИ² грошову реформу. Цей висновок має надзвичайно важливе значення для після реформеної політики всіх гілок влади в Україні. Інакше, грошова реформа не стане поштовхом для покращення ситуації.

6 Одночасно з грошовою реформою були суттєво знижені податки. Були встановлені пільги для доходів, які: 1. зберігаються; 2. інвестуються. ЦІ ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ ПІДТРИМАЛИ, перш за все, ОСІБ З ВИСОКИМИ ДОХОДАМИ ТА КОМЕРСАНТІВ І, в дальнійшому, ВІДІГРАЛИ ВАЖЛИВУ РОЛЬ У ФІНАНСУВАННІ ПРОЦЕСА ЕКОНОМІЧНОГО ВІДРОДЖЕННЯ. Зниження податкових ставок призвело лише до тимчасового дефіциту держбюджету, тому що почалося швидке зростання національного доходу. Україні необхідно в 1997 рік ввійти з новою, більш ліберальною і справедливою податковою системою. NO COMMENTS! КОМЕНТАРІ ТУТ ЗАЙВІ!

7 Надзвичайно важить те, що після грошової реформи відбулася лібералізація цін. Це було здійснено всупереч рекомендаціям союзників (напевно, тому що вони були ²хворі² на соціалістичні та кейнсіанські ідеї). Але саме лібералізація цін мала надзвичайно виключне значення для успіху грошової реформи. Ефект був забезпечений рішучістю Людвіга Ерхарда - послідовного ліберала в економіці. Слід зазначити - у Великої Британії скорочення нерівності у розподіленні доходів спиралося головним чином на програми соцзабезпечення, високі прогресивні податки та націоналізацію рада галузей, контроль у розподіленні ресурсів та приборкання інфляції. В ФРН - на відновлення позицій нацвалюти, найскорішу відміну контролю за ціноутворенням. Робітники не протидіяли удосконаленню виробництва і тому високий рівень продуктивності праці був дефляційним джерелом високих темпів приросту зарплати. Зрозуміло, чому економічне чудо відбулося у ФРН, а не в Великої Британії (хоча в неї ще були колонії). Доцільно повністю відмінити будь-яке регулювання цін та тарифів.

8 Грошова реформа внаслідок її конфіскаційного характеру закінчилася б катастрофою якби: 1. не вдалося моментально насичити споживчий ринок за рахунок АМЕРИКАНСЬКОЇ ДОПОМОГИ (план Маршалла); 2. за рахунок накопичених в торгівлі і фірмах запасів; 3. переорієнтації економіки на споживчий сектор. ПРІОРИТЕТНЕ СПРИЯННЯ НАДАВАЛОСЯ ВИРОБНИЦТВУ СПОЖИВЧИХ ТОВАРІВ, А НЕ ВІДНОВЛЕННЮ АБО МОДЕРНІЗАЦІЇ ²БАЗОВИХ ГАЛУЗЕЙ². Це дуже повчальний для України досвід. Для блокування можливого зростання цін в результаті проведення конфіскаційної реформи треба було б збільшити товарні запаси у роздрібній торгівлі у 3 - 4 рази: на 450 - 600 трлн. крб. Це 3 - 4 місяці роботи нашої економіки. Ще один аргумент за безконфіскаційний характер реформи. Програма Уряду на 1997 рік повинна мати тільки один пріоритет - нарощування випуску споживчих товарів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Грошові реформи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок