Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Банківська система зарубіжних країн

Банківська система зарубіжних країн

Назва:
Банківська система зарубіжних країн
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,81 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат
Банківська система зарубіжних країн


Зміст


Вступ
Банківська система - одна з найважливіших і невід'ємних структур ринкової економіки. Розвиток банків, товарного виробництва і звернення йшов паралельно і тісно перепліталося. При цьому банки, проводячи грошові розрахунки, кредитуючи господарство, виступаючи посередниками в перерозподілі капіталів, істотно підвищують загальну ефективність виробництва, сприяють зростанню продуктивності суспільної праці.
Сучасна банківська система - це найважливіша сфера національного господарства будь-якої розвиненої держави. Її практична роль визначається тим, що вона управляє в державі системою платежів і розрахунків; велику частину своїх комерційних операцій здійснює через внески, інвестиції і кредитні операції; разом з іншими фінансовими посередниками банки направляють заощадження населення до фірм і виробничих структур. Комерційні банки, діючи відповідно до грошово-кредитної політики держави, регулюють рух грошових потоків, впливаючи на швидкість їх обороту, емісію, загальну масу, включаючи кількість готівки, що знаходиться в обігу. Стабілізація ж зростання грошової маси - це застава зниження темпів інфляції, забезпечення постійності рівня цін, досягши якого ринкові відносини впливають на економіку народного господарства найефективнішим чином.
Сучасна банківська система - це сфера багатообразних послуг своїм клієнтам - від традиційних депозитно-позикових і розрахунково-касових операцій, що визначають основу банківської справи, до новітніх форм грошово-кредитних і фінансових інструментів, використовуваних банківськими структурами (лізинг, факторинг, траст і так далі).
Створення стійкої, гнучкої і ефективної банківської інфраструктури - одне з найважливіших (і надзвичайно складних) завдань економічної реформи в Росії. Особливо важливим бачиться розвиток банківської системи за кордоном, оскільки саме практика зарубіжних банків зумовлює становлення сучасної вітчизняної банківської системи, наближає її до міжнародних стандартів і, таким чином, обумовлює вихід російських банків на світовий рівень, а значить відновлення і зміцнення довіри з боку іноземних партнерів по відношенню до нашої країни.
Сьогодні, в умовах розвинених товарних і фінансових ринків, структура банківської системи різко ускладнюється. З'являються новий вигляд фінансових установ, нові кредитні установи, інструменти і методи обслуговування клієнтури.
В даній роботі розглянемо банківські системи Великобританії, США, Франції, Німеччини, Японії та Італії.
1. Банківські системи зарубіжних країн.
Банківська система - це сукупність різних видів банків і банківських інститутів і їх взаємозв'язку, що існують в тій або іншій країні в певний історичний період.
Банківські системи використовуються для вирішення поточних і стратегічних завдань:
забезпечення економічного зростання;
регулювання інфляції;
регулювання платіжного балансу.
Характерною межею банківської системи є разом з концентрацією банків їх достатньо широка спеціалізація в особі центральних (емісійних), комерційних, інвестиційних, іпотечних, ощадних і інших. Звідси, з одного боку, конкурентна боротьба банків за залучення ресурсів, за надійну і вигідну клієнтуру, за високі доходи, з іншого боку, прагнення підсилити державне регулювання діяльності банків (відносно клієнтури, банківських відсотків і ін.)
Сучасні кредитно-банківські системи мають складну, многозвеньевую структуру. Якщо за основу класифікації прийняти характер послуг, які установи фінансового сектора надають своїм клієнтам, можна виділити три найважливіші елементи кредитної системи:
центральний (емісійний банк);
комерційні банки;
спеціалізовані фінансові установи (страхові, ощадні і т.д.).
В ході історичного розвитку виникли сегментовані і універсальні банківські системи.
Сегментована система припускає жорстке законодавче розділення сфер операційної діяльності і функцій окремих видів фінансових установ. Подібні структури склалися, наприклад, в США і Японії.
При універсальній структурі закон не містить обмежень щодо окремих видів операцій і сфер фінансового обслуговування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Банківська система зарубіжних країн

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок