Головна Головна -> Реферати українською -> Гроші і кредит -> Розвиток іпотечного кредитування в умовах трансформаційних економічних процесів

Загрузка...

Розвиток іпотечного кредитування в умовах трансформаційних економічних процесів

Назва:
Розвиток іпотечного кредитування в умовах трансформаційних економічних процесів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розвиток іпотечного кредитування в умовах трансформаційних економічних процесів


У багатьох розвинутих країнах світу іпотечне кре-дитування відіграє важливу роль у функціонуванні механізму ринкової еконо-міки, тому є актуальним для країн з трансформаційною економікою, до складу яких і входить Україна. Процес становлення іпотечних фінансових відносин в даних країнах має суперечливий, неоднозначний характер і відрізняється як швидкістю перебігу цих процесів, так і їх результативністю. Країни Централь-но-Східної Європи та Балтії характеризуються вищим рівнем розвитку іпотеч-ного ринку порівняно з країнами СНД, в яких обсяги іпотечного кредитування досі залишаються невизначеними. Як свідчить приклад розвинених країн, поряд із розв'язанням проблем забезпечення житлом іпотека сприяє утворенню в дер-жаві якісно нових фінансово-кредитних відносин, тому українській економіці сьогодні не обійтися без використання всіх можливостей цивілізованої іпотеки.
Основними фінансовими інститутами, які аку-мулюють значні грошові ресурси, є банки, тому вони виступають основними учасниками ринку іпотечного кредитування. Враховуючи наявні зміщення у кредитній політиці банків у бік кредитування споживчих витрат населення, необхідно задіяти макрорегулятори (податкові, бюджетні, монетарні) з тим, щоб забезпечити позитивний імпульс для змін на користь кредитування інвес-тицій. Один із ключових пріоритетів у цьому напрямі - іпотека. Розвиток сис-теми іпотечного кредитування дає змогу не лише забезпечити потребу населен-ня в житлі, а й дати імпульс будівельній та суміжним із нею галузям, банків-ській системі, фондовому ринку. Сьогодні висока ціна на житло не сприяє від-пливу коштів населення зі споживчого ринку, хоча саме іпотечний сегмент кре-дитування необхідно розвивати і стимулювати найбільше. У країні - значний дефіцит житла, а нинішнім темпам введення в експлуатацію житлових будинків (7816 тис. кв. метрів загальної площі у 2005 році, 7566 тис.кв.м.у 2004 році) ще дуже далеко до історичного максимуму (21 257 тис.кв.м. у 1987 році), [1]. Хоча цей сегмент банківського кредитування останнім часом активно розвивається, на сьогодні, заданими Української національної іпотечної асоціації, радикаль-них змін у структурі іпотечних кредитів не сталося: частка кредитів під купівлю житла становить майже 63% [2], тобто інструментарій ринку залишається до-сить обмеженим.
До числа факторів, які перешкоджають розвитку іпотечного кредитування, слід віднести: інфляційні ризики, нерозвинутість механізмів залучення коштів населення, непрозорість взаємовідносин учасників ринку, незначна роль Дер-жавної іпотечної установи на ринку іпотечних кредитів.
За даними УНІА (Української національної іпотечної асоціації) [3], ста-ном на 1 жовтня 2007 року загальні обсяги заборгованості за іпотечними креди-тами, що надані фізичним особам, склали 46,8 млрд. грн. Загалом у поточному році очікуваного значного пожвавлення на ринку житлової нерухомості не від-булося, а це означає поглиблення процесів переорієнтації попиту на іпотечні кредити, і відповідно, зміни у структурі іпотечних портфелів банків. Невиріше-ною проблемою надалі залишається високий рівень валютизації іпотечного ринку: на валютні кредити припадає 88,4% іпотечної заборгованості.
У структурі заборгованості за іпотечними кредитами на кредити на купів-лю житла під його заставу припадає 51,8%, частка кредитів на споживчі цілі під заставу житла становить 37,4%, та на приватне будівництво - 7%. За підсумка-ми роботи банків у III кварталі 2007 року незаперечним лідером іпотечних пе-регонів залишається Укрсиббанк, якому навіть вдалося зміцнити свої позиції - ринкова частка банку зросла з 17,12% до 18,71%.  2-ге місце належить Авалю з часткою 15,35%, відповідно, 3-тє займає Укрсоцбанк - 14,21%. Традиційно 4-те і 5-те місця в іпотечному рейтингу банків займають Приватбанк і ОТП Банк з ринковими частками 8,72% і 7,43% відповідно.
Станом на 1 жовтня 2007 року медіанна процентна ставка за іпотечними кредитами в національній валюті склала 14,05%, в доларах США - 12,45%, в євро - 11,40%.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Розвиток іпотечного кредитування в умовах трансформаційних економічних процесів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок