Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Іншомовний кейс як засіб підвищення ефективності навчання іноземним мовам 

Іншомовний кейс як засіб підвищення ефективності навчання іноземним мовам 

Назва:
Іншомовний кейс як засіб підвищення ефективності навчання іноземним мовам 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,25 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Іншомовний кейс як засіб підвищення ефективності навчання іноземним мовам 


Досягнення кінцевої мети освіти – трансформації знань у систему цінностей, вироблення необхідного ставлення до світу та природного способу поведінки у мінливому середовищі, яке розвивається в напрямку глобалізації, та в організації, що дедалі більше відчуває потребу в гнучкості є неможливим, якщо опиратися виключно на лекції та підручники. Таку місію виконують різноманітні активні методи та форми навчання іноземним мовам. Зазвичай, найбільший інтерес у викладача викликають ті з них, які не потребують особливих умов або якихось надзвичайних особистих якостей. Метою даної роботи є дослідження таких нескладних, але досить ефективних засобів навчання, якими є навчальні ігри та ігрові завдання, основані на використанні кейсів. Вони сприяють оволодінню іноземними мовами і комплексній реалізації цілей навчання: практичних, виховних, освітніх та розвиваючих.
Якщо узагальнити усі відомі визначення кейсу, то можна сказати, що типовий кейс – це розповідь про реальну проблему чи ситуацію, що може виникнути у керівника або працівника підприємства, організації чи певного адміністративного підрозділу і яка, як правило, вимагає прийняття певного рішення. Тобто, кейс – це інструмент, який дозволяє застосовувати теоретичні знання під час вирішення практичних завдань. Він допомагає розвивати у студентів самостійність мислення, пов’язуючи теорію з практикою. У стислій письмовій формі кейс подає основні деталі проблемної ситуації та ілюструє її складність. При цьому необхідно нагадати, що мова йде про реальні ситуації, а не такі, що були придумані за письмовим столом на основі використання загального досвіду автора [3].
У кейсі розглядається конкретна ситуація, яка склалася на конкретному підприємстві чи у якійсь конкретній галузі, з конкретною бізнес-персоною за певний проміжок часу. Кейс може бути складений на основі узагальненого досвіду, але він завжди повинен містити максимум реальної інформації, декілька конкретних фактів, до яких може бути додано трохи вигаданих подій, пов’язаних з темою практичного заняття, що допоможе студентам розібратися у ситуації і висловити свої думки іноземною мовою.
Зазвичай, кейс-метод має багато спільного з тими ж мовленнєвими вправами комунікативної спрямованості, обговоренням статей, діловими іграми: техніка роботи в аудиторії у багатьох випадках буде однаковою. Відмінність кейс-методу від традиційних способів засвоєння знань полягає у специфічному навчальному ефекті, до якого він повинен привести.
Завданням кейс-методу є не просто передати знання, як під час традиційних методів навчання, а навчити здатності справлятися з унікальними та нестандартними ситуаціями, з якими, як правило, ми і маємо справу в реальному житті. Центр уваги у разі застосування кейс-методу переміщується з процесу передавання знань на розвиток навичок аналізу й прийняття рішення [1].
З позиції викладача робота з кейсами є однією з форм організації навчального процесу, метою якої є формування і розвиток мовленнєвих навичок і вмінь студентів. Завдання викладача полягає в підборі відповідного реального іншомовного матеріалу на прикладі реальних людей, організацій тощо; студенти ж повинні вирішити поставлену перед ними проблему і отримати реакцію колег та викладача на свої дії. Викладач при цьому допомагає студентам міркувати, дискутувати, а не нав’язувати свої рішення проблеми. Таким чином, педагогічна мета використання кейсів у навчальному процесі реалізується в завуальованій формі, оскільки викладач лише направляє бесіду або дискусію за допомогою проблемних питань, які тісно пов’язані з майбутнім фахом студента, та залучає усіх студентів групи до обговорення кейсу.
Існує декілька способів отримати іншомовний кейс, придатний до використання у навчальному процесі. По-перше, можна купити, або знайти у сучасних засобах інформації готовий кейс. По-друге, викладач може самостійно обробити інформацію, що може знайти у засобах масової інформації, наукових іншомовних журналах, Інтернеті тощо, розробити проблемні завдання і вже після цього використовувати власноруч складений кейс на практичних заняттях з іноземної мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Іншомовний кейс як засіб підвищення ефективності навчання іноземним мовам 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок