Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Писемність древніх германців

Писемність древніх германців

Назва:
Писемність древніх германців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,06 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Писемність древніх германців


План
1. Історія писемності давніх германців……………………………… | ст.3
2. Рунічне письмо……………………………………………………….. | ст.4
3. Латинське письмо……………………………………………………. | ст.7
4. Готичне письмо………………………………………………………. | ст.8
5. Використана література…………………………………………….. | ст.10
1. Історія писемності давніх германців
Перші відомості про германців. Заселення півночі Європи індоєвропейськими племенами відбувалося приблизно за 3000-2500 років до н.е., як про це дозволяють судити дані археології. До цього побережжя Північного і Балтійського морів були заселена племенами, мабуть, іншої етнічної групи. Від змішення з ними індревропейських прибульців і відбулися племена, що дали почало германцям. Їх мова, що відокремилася від інших індоєвропейських мов, з'явилася німецькою мовою-основою, з якої в процесі подальшого дроблення виникли нові племінні мови германців.
Свідоцтва про німецькі мови в дописьмовий період. Писемність - найдостовірніше свідоцтво про мову, найнадійніше і безпосереднє джерело відомостей про нього. Щоб скласти собі уявлення про лексику і граматичну будову мови в епоху його неписьменного існування, учені-філологи привертають різні непрямі дані про характер мови (часто, правда, уривчаті і не завжди достовірні), що вивчається, або ж "реконструюють" відсутній мовний матеріал методом порівняно-історичного аналізу. Так, компаративісти в першій половині 19 в. займалися реконструкцією німецької мови-основи і індоєвропейської прамови, на якому німецький компаративіст А. Шлейхер в 1868 р. навіть склав байку.
Стародавні германці з'явилися на історичній арені за багато століть до проникнення до них писемності. В різний час вони вступали в зіткнення з іншими народами. За декілька століть до наший ери стародавні германці стикалися на півночі і сході Європи з фіннами, з балтійськими і слов'янськими племенами, на півдні - із стародавніми греками і римлянами. Ці контакти германців з іншими народами знайшли віддзеркалення в мовах деяких з них у вигляді німецьких запозичень. Особливо великий інтерес представляють німецькі запозичення у фінській мові, що в більшості своїй відносяться до початку наший ери. Це, наприклад, rengas 'кольцо' (ср. гот. hrings, двн. ring), kuningas 'король' (ср. двн. kuning), kulta 'золото' (ср. гот. gulth, двн. gold), rikas 'богатый' (ср. гот. reiks, двн. rich), kaunis 'красивый' (ср. гот. skauns, двн. skoni), kansa 'народ' (ср. гот. hansa 'толпа'), juko 'иго' (ср. гот. juk, двн. joh), saippja 'мыло' (ср. так. sape). Потрапивши у фінську мову, ці запозичення як би окам'яніли, зберігаючи той стародавній тип морфологічної структури слова, який лише дуже рідко засвідчений у формах слів, що зустрічаються навіть в найраніших пам'ятниках давньогерманської писемності, а саме: якнайповніший вид суфіксів і закінчень, що випробували до моменту появи у германців писемності (3 - 4 вв. н.е.) більш менш значну редукцію.
Починаючи з 4 в. до н.е. знайомство античного миру з його північними сусідами - німецькими племенами - все розширювалося і заглиблювалося. У творах римських авторів від Юлія Цезаря і до позднерімських авторів (6 в. н.е.) зустрічаються - разом з численними німецькими власними іменами - окремі німецькі запозичення (як правило, в латинізованій формі), що позначають предмети культури, побуту і озброєння германців, а також німецькі назви деяких тварин. У Цезаря зустрічається urus «зубр», alces (мн. ч.) «лосі», у Плінія старшого - sapo «фарба-мазь для волосся», barditus «бойова пісня», у пізніших авторів - medus «мед» (напій), flado «коржик», harpa «арфа», runa «руна», «рунічний знак» і деякі інші.
Численні німецькі власні імена і деякі інші слова зустрічаються в пам'ятниках на латинській мові, що виникли у германців в період, що безпосередньо передував появі писемності на самих німецьких мовах. Найцінніший з лексичної точки зору матеріал містять так звані "варварскі правди" тобто зведення законів, запису звичайного права німецьких народів - вестготів, бургундов, франків, алеманнов, лангобардов, турінгов, баваров (5 - 9 вв.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Писемність древніх германців

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок