Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Використання фреймів та семантичних мереж для обробки природньої мови

Використання фреймів та семантичних мереж для обробки природньої мови

Назва:
Використання фреймів та семантичних мереж для обробки природньої мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,94 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат
на тему
“Використання фреймів та семантичних мереж для обробки природньої мови”


Зміст


Забезпечення взаємодії з ЕОМ на природній мові (ПМ) є найважливішою метою досліджень зі штучного інтелекту (ШІ). Бази даних, пакети прикладних програм та експертні системи, засновані на ШІ, потребують оснащення гнучким інтерфейсом для численних користувачів, що не бажають спілкуватися із комп'ютером на штучній мові. У той час як багато фундаментальних проблем у області опрацювання ПМ (Natural Language Processing, NLP) ще не вирішені, прикладні системи можуть мати інтерфейс, що розуміє ПМ за певних обмежень.
Існують два види і, отже, дві концепції опрацювання природної мови:
для окремих речень;
для ведення інтерактивного діалогу.
Обробка природньої мови
Обробка природної мови - це формулювання та дослідження комп'ютерно-ефективних механізмів для забезпечення комунікації з ЕОМ на ПМ. Об'єктами досліджень є:
власне природні мови;
використання ПМ як для комунікації між людьми, так і для комунікації людини з ЕОМ.
Мета досліджень - створення комп'ютерних-ефективних моделей комунікації на ПМ. Саме така постановка задачі відрізняє NLP від задач традиційної лінгвістики та інших дисциплін, що вивчають ПМ, і дозволяє віднести її до області ШІ. Проблемою NLP займаються дві дисципліни: лінгвістика та когнітивна психологія.
Традиційно лінгвісти займалися створенням формальних, загальних, структурних моделей ПМ, і тому віддавали перевагу таким моделям, що дозволяли виявляти якнайбільше мовних закономірностей і робити узагальнення. Практично жодної уваги не приділялося придатності моделей з точки зору комп'ютерної ефективності їх застосування. Таким чином, виявилося, що лінгвістичні моделі, характеризуючи власне мову, не розглядали механізми його породження і розпізнавання. У цьому випадку, гарним прикладом постає породжуяча граматика Хомського, що виявилася абсолютно негожою на практиці у якості бази для комп'ютерного розпізнання ПМ.
Для когнітивної психології метою є не моделювання структури мови, а її використання. Спеціалісти цієї галузі також не приділяли великого значення проблемі комп'ютерної ефективності
Виділяють загальну і прикладну NLP. Метою.загальної NLP є розробка моделей використання мови людиною, які б за цієї умови залишалися комп'ютерно-ефективними. Базовим для цього є загальне розуміння текстів, як це визначається у роботах Чарняка, Шенка, Карбонелла та ін. Без сумніву, загальна NLP потребує величезних знань про реальний світ, і більша частина робіт зосереджена на представлені таких знань і їх застосування із метою розпізнаванні повідомлення, що надходить на ПМ. На сьогоднішній день, ШІ ще не досяг такого рівня розвитку, коли для вирішення подібних задач у великому обсязі використовувалися б знання про реальний світ, а відтоді існуючі системи можна називати лише експериментальними, оскільки вони працюють з обмеженою кількістю старанно відібраних шаблонів на ПМ.
Прикладна NLP займається звичайно не моделюванням, а безпосередньо можливістю комунікації людини з ЕОМ на ПМ. У цьому випадку вже не так важливо, як введений вираз буде зрозумілим з точки зору знань про реальний світ, а важливим є одержання інформації про те, чим і як може бути корисною для користувача ЕОМ (прикладом може бути інтерфейс експертних систем). Крім розуміння ПМ, у таких системах важлим є також розпізнання помилок та їх корекції.
Семантичні мережі.
Семантична мережа – це структура для уявлення знань у виді вузлів, сполучених дугами. Найперші семантичні мережі були розроблені в якості мови-посередника для систем машинного перекладу, а багато сучасних версій навіть зараз подібні по своїх характеристиках до природньої мови. Проте, останні версії семантичних мереж стали більш потужними і гнучкими та складають конкуренцію фреймовым системам, логічному програмуванню й іншим мовам представлення.
Починаючи з кінця 50-ых років, на практиці були створені і застосовані десятки варіантів семантичних мереж. Незважаючи на те, що їх термінологія та структура відрізняються, проте існують збіжності, що притаманні практично всім семантичним мережам:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Використання фреймів та семантичних мереж для обробки природньої мови

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок