Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Вивчення української мови в системі особистісно значущого навчання

Вивчення української мови в системі особистісно значущого навчання

Назва:
Вивчення української мови в системі особистісно значущого навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,29 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вивчення української мови в системі особистісно значущого навчання


Доля значущих філософських припущень і передбачень така, що їх значення стає оціненим лише через певний проміжок часу. З одного боку, суспільство черговий раз захоплюється геніальністю того чи іншого вченого, а з другого — виникає незадоволення з того, чому той чи інший аспект суспільного розвитку стає зрозумілим досить пізно. Тому що історія залишає занадто мало часу на роздуми.
До таких учених-провидців належав і В.І. Вернадський. Він намагався зрозуміти світ у цілому, пов’язати всі явища у єдиний процес, починаючи від мікрокосмосу і закінчуючи космосом.
В останні роки життя він висунув дуже вагому філософську ідею, яка передбачає поступове переростання біосфери (сфери життя) в ноосферу (сферу роздуму). Розум, що виник в ході революції, тепер стає її спрямовуючою силою. Стихійна еволюція повинна і може замінить свідомою. Чи доросла людина до вміння використовувати силу, яка дана їй наукою? Володимир Іванович висловлювався з цього приводу досить оптимістично, хоча історичний період, у який формувались ці думки, був недостатньо оптимістичним. Зокрема він писав: «Я впевнений, що обмеженість розуму це еволюційний, а не стабільно-кінцевий прояв життя, і вірю в наявність у нашій видовій стадії організму тих вищих форм свідомості, якими буде в повній мірі володіти той вид або рід, який нас замінить. І повинно бути це геологічно скоро, оскільки ми зараз геологічно переживаємо психозойську еру. Структура мозку буде змінена по суті, і цей організм вийде за межі планети, але не зникне його зв’язок із Землею, її часово-просторовою особливістю» [1; 236].
Він зазначав, що ми живемо в прекрасний геологічний час в історії нашої планети — антропогенній ері, коли стихійно, протягом мільйонів років людина із зупинками, але неухильно, в останні сторіччя все швидше стає геологічною силою, що змінює зовнішність планети. Від нас залежить зробити стихійний процес свідомим, перетворити галузь життя — біосферу в царство розуму — неосферу.
З погляду сьогодення, низка філософів не стоїть на безумовно оптимістичних позиціях. Людство лише зараз намагається сформулювати принципи ноосферної поведінки людини. Конрад Лоренц у своєму «Заповіті» сучасникам назвав кілька факторів, які заважають людській спільноті прогресувати. Одним із факторів є небажання відмовитись від безконтрольного накопичення матеріальних благ. Як наслідок цього з’являється небезпечне атавістичне прагнення до перемоги у змаганнях з іншими у цьому процесі. К. Лоренц закликає без жодних зволікань використати досягнення сучасних наук, щоб прискорити вдосконалення системи навчання та виховання, що допоможе забезпечити появу відповідальних і підготовлених у науково-технічному плані, з розвиненою екологічною і гуманною свідомістю землян нового тисячоліття.
Одним із кроків до здійснення цієї мети є розробка в Данії нового морального кодексу «Доцільної індивідуальної поведінки і системи цінностей ХХІ століття». Цей документ забороняє накопичення матеріальних доказів особистого успіху, стимулюючи необмежене зростання діяльних знань та вмінь в усіх сферах життя. Лиш інформація і знання можуть накопичуватись без шкоди для інших людей та біосфери. Проаналізувавши свої недоліки та поступово усвідомивши їх, можемо мати сподівання, що «дорослішаємо» повільніше, ніж руйнуємо біосферу й перетворюємо її в грандіозний смітник з безліччю хвороб і сприйнятливими умовами лише для найпростіших.
Звідси випливає роль мовної й мовленнєвої освіти як домінуючого джерела засвоєння інформації та універсального інструменту формування і висловлювання думки. Мовленнєві навички формуються в ранньому дитинстві. Слово для дитини в цей період є інструментом психологічного і діяльнісного зв’язку з оточуючими, воно є музикою і грою.
К.Д. Ушинський надавав важливого значення рідній мові у житті людини взагалі і вихованні дитини зокрема. Він зазначав: «Мова народу — кращий, що ніколи не в’яне й вічно знову розпускається, цвіт усього його духовного життя, яке починається далеко за межами історії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Вивчення української мови в системі особистісно значущого навчання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок