Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> реферат українською: Шляхи і способи термінотворення в російській мові донаціонального періоду

Шляхи і способи термінотворення в російській мові донаціонального періоду / сторінка 5

Назва:
Шляхи і способи термінотворення в російській мові донаціонального періоду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Що стосується способу складання при творенні термінів сільськогосподарських угідь, то слід вказати на його малопродуктивність у зазначений історичний період. Так, за допомогою цього виду словотворення виникли терміни но- вотереб - "місце, розчищене з-під чагарників" і сеножать - "сінокісне угіддя".
Таким чином, у донаціональний період слово набувало термінологічного значення внаслідок лексико-семантичного перетворення, а саме: шляхом звуження значення слова, метафоричного і метонімічного перенесення найменування. У структурному відношенні найбільш продуктивними моделями творення термінів сільськогосподарських угідь ми вважаємо афіксацію та безафіксний спосіб, відзначаємо малу продуктивність способу складання.
Дослідження в галузі історичного терміноз- навства потребує продовження в різних напрямах, оскільки питання особливостей функціонування спеціальної лексики в різних сферах мови, проблеми вивчення механізму конотації, термінологізації та детермінологізації найменувань залишаються актуальнимй і сьогодні.
Прохорова В.Н. Русская терминология (лексико- семантическое образование). - М.: Изд-во МГУ, 1996. - 125 с.
Срезневский И.И. Материалы для словаря древнерусского языка: В 3 т. / Репринтное изд. - М.: Изд-во Книга, 1989. - Т.1: А-К. - С. 156.
Филин Ф.П. Историческая лексикология русского языка. - М.: Наука, 1984. - 175 с.
Черных П.Я. Очерк русской исторической лексикологии. Древнерусский период. - М.: Изд-во МГУ, 1956. - 243 с.
Языкознание. Большой энциклопедический словарь / Гл. ред. В.Н. Ярцева. - 2-е изд. - М.: Большая Российская энциклопедия, 2000. - 688 с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Шляхи і способи термінотворення в російській мові донаціонального періоду

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок