Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Вставні слова, виділення їх на письмі комами

Вставні слова, виділення їх на письмі комами

Назва:
Вставні слова, виділення їх на письмі комами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вставні слова, виділення їх на письмі комами


Тема: ВСТАВНІ СЛОВА, ВИДІЛЕННЯ ЇХ НА ПИСЬМІ КОМАМИ
Мета: навчити учнів розрізняти вставні слова в контексті, аналізувати їх стилістичну роль, правильно інтонувати речен-ня із вставними словами, виділяти комами вставні слова на письмі; формувати організаційно-контрольні вміння оцінювати роль вставних слів у реченні; загальнопізнавальні вміння щодо правильної розстановки розділових знаків у реченнях із вставними словами; творчі вміння роз-ширювати речення шляхом самостійного введення в них вставних слів, редагувати синтаксичні конструкції, кон-струювати речення за опорними словами, схемами-моделями, складати текст-пораду відповідно до комунікатив-ного завдання; на основі мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти додержуватися загальних норм етикету, розвивати мовленнєву культуру п'яти-класників.
Правопис: виділення вставних слів на письмі комами.
Внутрішньопредметні зв'язки:
Лексикологія: засвоєння нових слів шляхом добору слів-синонімів, слів-антонімів.
Культура мовлення і стилістика: додержання правильної інтонації в ре-ченнях із вставними словами і словосполученнями.
Текст (риторичний аспект): удосконалення вмінь складати висловлю-вання типу поради, а також діалог, використовуючи встав-ні слова і словосполучення відповідно до комунікативно-го завдання.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
III. Генералізація мотиваційних резервів п'ятикласників з теми (відтворення теоретичних відомостей, застосування яких потрібне на уроці)
Лінгвістична розминка
1) Дібрати синоніми до слова безумовно. 2) Назвати антонім до сло-ва на жаль. 3) Продовжити ряд слів по-перше, по-друге, ... . 4) Записати слова по-моєму, по-твоєму у формі множини. 5) Дібрати синонім до сло-ва можливо.
> Із поданими словами усно скласти речення. Простежити за інтона-цією в них. Зробити висновок про роль цих слів у реченнях.
Зіставлення нових знань із базовими на основі актуалізації знань учнів з теми
> Прочитати. З'ясувати, що виражають виділені слова або сполучення слів: упевненість чи невпевненість, почуття радості, жалю, здивування, джерело повідомлення, порядок викладу думок, увічливість та ін. Спілкування передбачає різні способи взаємодії з людьми. Основною формою спілкування, звичайно, є бесіда, розмова.
Оцінюючи ту чи іншу людину, рівень її освіченості, культури, визначають передусім її здатність і вміння дотримуватись мовного ети-кету. Кажуть, пташку впізнають по пір'ю і пісні, а людину по мові й мислі.
Зауважимо, що досягненню успіху в бесіді сприяє врахування національних рис співрозмовника. Приміром, українцеві нелегко дійти яко-гось рішення. Це випливає з його характеру.
Як свідчать фахівці, треба відшукати свій стиль, тон, манеру спіл-кування, які б не висвічували власні «слабкі сторони», а навпаки, зміц-нювали їх і давали б змогу порозумітися зі своїм партнером. Безперечно, слово чемне — кожному приємне (За О. Корніякою).
> Спробувати дати визначення вставним словам. Простежити за пунк-туацією в реченнях зі вставними словами і зробити висновок, як вони виділяються на письмі. Зіставити свої висновки з теоретич-ним матеріалом.
Вставними називаються слова або словосполучення, які виражають ставлення мовця до змісту повідомлення. Вставні слова не відповідають на питання. У реченні можуть стояти на початку або в середині.
Вставні слова найчастіше виражають
Упевненість | Невпев-неність, припу-щення | Різні почуття людини | Джерело повідомлен-ня | Послідов-ність викла-ду думок | Ввічливість
Безсумнів-но, безу-мовно, зви-чайно, без сумніву, справді, розуміється | Мож-ливо, мабуть, здається, напевне, очевидно | На жаль, на щастя, на сором, як на зло, як навмисне, шкода | Кажуть, на думку... , по-моєму, по-твоєму, по-нашому, за слова-ми... | По-перше, по-друге, нарешті, з одно-го боку, до речі, навпаки, наприклад, отже, сло-вом | Даруйте, пробачте на слові, уявіть собі
На письмі вставні слова і словосполучення виділяються однією або двома комами залежно від місця в реченні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Вставні слова, виділення їх на письмі комами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок